r' Palliatieve zorg begeleidt de medemens in zijn laatste levensfase WONINGEN TE KOOP GEVRAAGD IN SCHIEDAM! BEL 010-409.01.40 www.maeslanden.nl dé Weekkrant Filmhuis Einde Nanny Ketel, links en Mary Holierhoek, midden, vrijwilligers. Rechts beroepskracht Lida Engelage van de Stichting Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg Nieuwe Waterweg Noord. foto: whk er bij een cliënt behoeft is aan een luisterend oor en na een in take gesprek bekijk ik dan wie er het beste heen kan gaan. Dat gebeurt inderdaad een beetje op gevoel." Nanny Ketel heeft haar geloof als richtsnoer voor haar werk in de palliatieve zorg: "Watje voor al moet kunnen, is goed luiste ren. Het is gebleken dat ook aanraken belangrijk is. Dat merkte ik een keer toen ik een zieke oude dame een beetje over haar hand streek. Ze keek mij aan en gaf toen aan dat ik ook haar armen moest masse ren. Dat was wel mooi. Soms krijg je een goede band met iemand en met de familie. Liefde geven is ook van belang in dit werk. Het afronden van het leven en het aanvaarden van het naderende einde roept vaak vragen op over zingeving." Pallium Het woord 'palliatief is, af geleid van het Latijnse 'palli um' dat mantel betekent, is in dit opzicht een mooi, be tekenisvol woord. Een mantel van alle zorg die iemand rondom het laatste moment van het leven nodig heeft. Maassluis SCHIEDAM - De Stichting Vrijwilligers Palliatieve Ter minale Zorg Nieuwe Water weg Noord (VPTZ-NWN zorgt voor begeleiding bij terminale patiënten Alhoe wel de zorg slechts lijkt be staat uit het 'er zijn' is het wel degelijk meer dan dat alleen. Vrijwilligers worden goed op hun belangrijke taak voorbereid. Wie in de laatste fase van zijn le ven is gekomen, heeft vaak nog één wens, namelijk waardig en zinvol afscheid nemen. In het Zonnehuis in Vlaardingen heeft de Stichting Vrijwilligers Pallia tieve Terminale Zorg een kan toortje gehuurd. Aan een ronde tafel zitten drie dames. Be roepskracht Lida Engelage is coördinator van de stichting. Nanny Ketel en Mary Holier hoek zijn vrijwilligers. De stich ting biedt een ieder in de laatste levensfase tijd, ondersteuning en aandacht en heeft Maassluis, Vlaardingen en Schiedam als werkgebied. Een deskundige vrijwilliger neemt tijdelijk een aantal taken van de mantelzor- ger over. Mary Holierhoek: "Door eigen ervaring kwam in contact met de palliatieve zorg. Ik had steeds meer het gevoel dat ik op dit terrein iets moest doen. Met dit werk ontlast je mensen. De zieke kan soms niet In het gesprek met de drie medewerksters van de pal liatieve zorg komen ook zin geving, het afronden van het leven en het aanvaarden van het naderende einde aan bod. De medemens in zijn laatste levensfase heeft soms de behoefte daarover te pra ten of eventuele angstige ge voelens te delen. Onbespro ken gebleven situaties geven de cliënt soms aanleiding dit naar buiten te brengen als het einde nadert. De vrijwil ligers van de palliatieve zorg blijken hierop goed te zijn voorbereid. Diverse cursus sen bieden hiertoe mogelijk heden. Voorop staat echter het 'er zijn'. Palliatieve zorg door vrijwilligers VPTZ-NWN: een mooie en liefdevolle taak! alleen worden gelaten en het is belangrijk dat er naar hen wordt omgekeken." De vrijwilliger is bij de cliënte in zijn of haar laatste levensfase aanwezig en biedt een luiste rend oor en verricht soms lichte verzorgende werkzaamheden. Lida Engelage zegt het treffend: "Het gaat voornamelijk om het 'er zijn'. Ik verzorg als coördina tor het eerste contact. Wij krij gen van de Thuiszorg door dat Makelaardij Taxatie Hypotheken Beheer Exploitatie Consultancy SCHIEDAM - In aansluiting op de grote overzichtsten toonstelling in het Stedelijk Museum vertoont het Film huis donderdag twee docu mentaires over Lucebert. Voor vrijdag en zaterdag staat La Tourneuse de Pages op het programma. Aanvang 21 uur (kassa open om 20.30) en kaarten kosten 7 euro. De Nederlandse dichter en schilder Lucebert staat centraal in twee prachtige zwartwit films van de niet minder beroemde en be gaafde regisseur Johan van der Keuken. Het be treft de documentaires: 'Lucebert, Dichter Schil der' en 'Lucebert, Tijd en Af scheid'. Klassieke muziek Filmregisseur én ex-concert- violist Dercourt komt weder om met een film over klas sieke muziek: La Tourneuse de Pages. De tienjarige Méla- nie (Francois) mag toela tingsexamen doen voor het conservatorium. In de jury zit haar grote voorbeeld, Ariane Fouchecourt (Frot). Tijdens het optreden wordt Fouchecourt afgeleid door een fan, waardoor Mélanie de concentratie verliest, en haar voordracht mislukt. Een thriller over de subtiele machtsstrijd in de muziek wereld. Kraanvogellaan 17 Vlaardingen Nu te koop! Riant 5 kamer hoekappartement op unieke plek gelegen met alle gemakken binnen handbereik, zoals winkels, openbaar vervoer en uitvalswegen. Dit ruime appartement is uitermate geschikt voor grote gezinnen. Indeling: entree, tochthal met m.k., ruime hal met vaste kast en inpandige berging met opstelling CV-ketel ('06);woonkamer (28m2) met ttzonnig balkon. 4 slaapkamers (9,10,13,7m2). Badkamer met douchecabine, v.w. en designradiator, apart toilet. Ruime keuken met net keukenblok met w.a. en toegang tot balkon. Bijzonderheden; geheel v.v. kunststofkozijnen met dubbel glas, grote berging in onderbouw. Vraagprijs 192.500,- k.k. De Komenijs Maassluis, het vissersplaatsje van vroeger, is uitgegroeid tot een stad met allure, met een historisch centrum, waarin oude gebouwen het knagen van de tand des tijds met trots hebben doorstaan. Op een uitstekend gelegen locatie aan de Burgemeester de Jonghkade te Maassluis, met direct uitzicht op de Nieuwe Waterweg, worden door IJsselbouw Aannemingsbedrijf 4 vrije sector-appartementen gerealiseerd. OPLEVERING NAJAAR 2007! Koopsom vanaf 369.000,- v.o.n. Prip in een speels ingedeelde ééngezinswoning met pde eerste verdieping, gelegen in de 'Steendijckpolder'. jeiing: via trapje naar entree, entree, speelse living (36m2), semi open luxe keuken v.v. k.k., heteluchtoven, inductie kookpl., eetbar en tt. sfeervol balkon. Beneden verdieping: inpandige berging met w.m. en drogeraansluitingen t.t. zonnige tuin met overkapping en zij-ingang. Hal met modem toilet ruime sl.k. met kastenwand (ca. 12m2) v.v. openslaande deuren,-meterkast en vergrote badkamer met vloerverw. v.v. ruime douche, v.w. en design radiator. Bovenste verdieping: overloop, toilet CV kast 2 slaapkamers (ca. 18 en 16m2). gelegen hoekwoning gelegen op 491 m2 eigen .i schitterende tuin gelegen aan het water is nu te koop. reling: ruime hal met garderobe, t.t garage met verwarming, me terkast, toilet met fontein. Zonnige living met openhaard(ca 45m2), via woonkamer tt tuin(ca 419m2), woonkeuken met gasfornuis en oven. 1e verd.: 3 slpk. (ca 15,9,9m2), badkamer met ligbad, douche cabine en v.w., wasruimte met w.m.a.. 2de verd.: ruime overloop met mogelijkh. tot een extra kamer, slpk.(ca 13m2) en zolderkamer v.v. CV('98). Als u op zoek bent naar heerlijk woongenot, heeft u het nu gevonden! Nieuwe StadsbladWoensdag 14 maart 2007 - Pagina 19 'Er zijn, daar gaat het om PaiL twee(vh.3) kamerappartement op de 3e Gelegen boven de winkels aan de rand van het sfeervolle Je centrum van Schiedam met alle voorzieningen binnen handbereik. Entree Parkflat, liften. Entree app.: hal met meterkast toilet en diepe bergkast. Nette maar simpele keuken. Fraaie badkamer v.v.douchebak en wastafel. Ruime slaapkamer(7m2) met inbouw- kast. Gezellige doorzonkamer (33 m2) met zonnig balkon, berging en lift! Een perfect appartement voor jong oud! Tegenover nieuw metrostation! Bijzonderheden: woning is deels v.v. kunststof kozijnen en direct te aanvaarden. Vraagprijs 99.000,- k.k. IA str kamerbenedenwoning is nu te koop. gang met nieuwe m.k.. Zeer sfeervolle living (kamer jüite) v.v. originele grenen vloer, schuifdeuren met originele glas in loodramen, 3 vaste kasten en 2 schouwen, totaal ca. 36m2. Mod erne open keuken v.v. div. inbouwapp. w.o. k.k., gaskookplaat, afzuig kap, oven en opstelling combi CV ketel ('05). Kleine open kamer (6m2) met houten vloer. Vanuit de woonkamer is er t.t. fraaie tuin (ca 70 m2) met t.t. berging en achteruitgang. Slaapkamer voorzijde (1 Om2),aparte kast met aansluiting w.m. en droger. Luxe betegelde badkamer v.v.ligbad, modem hangtoilet, v.w. en design radiator. De gehele woning is v.v.hardhouten kozijnen met dubbelglas. I Vraagprijs 154.000,- k.k. Vraagprijs 219.500,- k.k. I Vraagprijs 448.500,- k.k. DOOR FRANS ASSENBERG Burg. Honn. Gretelaan 89J Schiedam Perfect gelegen hoekwoning in hartje centrum is nu te huur! Indeling: entree v.v. m.k. en trap naar 1ste verd., toilet met fontein, tt. inpandige garage, tuinkamer met t.t. riante tuin (ca.50m2) met achterom. 1ste verdieping: ruime living met fantastisch uitzicht, luxe Siematic keuken v.v. alle app. 2de verdieping: 3 slaapkamers (ca.15,13 en 8m2). Mod. badkamer v.v. ligbad, douchecabine, toilet en v.w.. 3de verdieping: ruime zolder/slaapkamer v.v. wasmachine,droger en CV ('03) en t.t. dakterras. Scholen, winkels, openbaar vervoer (metrostation Parkweg) zijn in ruime mate aanwezig. De woning wordt gestoffeerd aangeboden! Huurprijs 1.425,- p. mnd Bij de Maeslanden Makelaars Groep worden dagelijks woningen en/of bedrijfspanden verkocht of verhuurd. Met onze enorme ervaring bieden wij u "Makelen op maat", door een correcte prijsbepaling en de complete begeleiding van u en uw kostbare bezit. Of het nu gaat om aankoop, verkoop, huur, verhuur, taxatie of advies: wij staan voor u klaar. Want laten we eerlijk zijn in elke stad en straat in de regio staat wel een te koop of verkocht huis van Maeslanden. Bel gerust met regio's meest ervaren makelaar, daar komt u toch verder mee. Huurprijs 2.700,- p. mnd Vraagprijs 179.000,- k.k. Nu te huur, een bedrijfs/ opslagruimte in het nieuwe moderne bedrijvenparkVijfsluizen". Indeling: Via entree of overheaddeur toegang tot gigantische opsla gruimte met verdieping (ca. 452m2). Deze schitterende bedrijfshal is gunstig gelegen met parkeergelegenheid en op loopafstand van het metro/bus station. Lange Haven 34A-36B Schiedam Op een unieke locatie in hartje Schiedam is nu te koop een bedrijfs/ opslagruimte met bijzonder veel capaciteit. Indeling: Via twee overheaddeuren toegang tot de multifunctionele opslagruimte (ca. 155m2). Het pand is voorzien van een toiletruimte en elektriciteit Ondernemers, dit is u kans! Goed bereikbaar én in het centrum! Jan van Galenstraat 68 Schiedam Kantoor Maassluis WÈt V.V.E Beheer Kantoor Vlaardingen Drijver 133 §f Veerstraat 27 'SfWÏ Van Schravenplein 1 3144 GD Maassluis 3142 CP Maassluis t 3131 GV Vlaardingen Tel: 010 - 592.33.00 Tel: 010 599.22.11 Tel: 010 - 460.33 33 >or S rarkt JH S 110- chiedam p"! 4 chiedam ti") 409.01.40 Kantoor Nieuwerkerk a/d IJssel Ie Tochtweg 76 2913 LP Nieuwerkerk a/d IJssel Tel 0180 - 45.00.45 5

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 19