I I I I I (010) 2499799 UITNODIGING M I dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - "Ik had er eerst helemaal geen trek in. Iedereen schreef al een boek en het leek me ook nog eens heel moeilijk", vertelt Evelyn de Ruyter, oud chef redacteur van het Nieuwe Stadsblad, in haar huiskamer in Oudenhoorn. Toch ging ze, na aandrin gen van 'schrijfmaatje' Nans Wolters, overstag met als resultaat dat binnen kort haar eerste thriller in de boekhandels ligt: 'De Erfzusters'. Alleen van haar hand, want Nans leed op een gegeven ogenblik aan een writersblock en stopte helemaal met schrij ven. En dat terwijl zij eigenlijk de aanzet gaf tot het begin van een nieuwe carrière van Evelyn. De twee leerden elkaar destijds kennen op het werk. Evelyn, in middels in de VUT, was voor heen chef redacteur, onder an dere van deze krant. Nans werkte voor haar als correspon Kanarie De thriller 'De Erfzusters' van Evelyn de Ruyter is uit gegeven door de 'jonge' Vlaardingse uitgeverij Vale rius van Rie Herberts. Her berts is een groot liefhebber van thrillers maar geeft ook andere boeken uit, zoals ro mans. Succesnummer tot nog toe is het jeugdboek Hit- Iers' kanarie van Sandi Toks- vig over het verzet in Dene marken. Verder geeft de uitgeverij ook studieboeken uit. dent in Schiedam. "Vier jaar gelden belde Nans me op, ze wilde praten. Ze had al twee manuscripten geschre ven maar de uitgever vond de personages te veel op elkaar le ken. Eigen personage Haar idee was om net als Nicci French met mij een boek te gaan schrijven. Als je ieder een Evelyn de Ruyter achter de pc waar zij haar eerste boek intikte. personage voor je rekening neemt ben je namelijk van dat probleem af. Eerst zag ik het niet zitten, maar op een gege ven ogenblik heb ik gezegd la ten we het proberen. Ik schreef maximaal vijf A4' tjes, die ik dan naar Nans stuurde. Zij haakte daar dan weer met het verhaal van haar persoon op in. Moei lijk? Ja, maar ook een enorme uitdaging." "Ze schoffelde mijn zus het boek gaat over twee zusters wel eens onderuit. Ik had dan een bepaald beeld van mijn personage en zij scho telde mij dan een heel ander beeld voor. Ondanks dit soort dingen bleven we aardig tegen elkaar alhoewel het soms wel geforceerd was", lacht Evelyn. Gaandeweg het schrijfproces haakte Nans af en ging Evelyn door. Haar boek 'De Erfzuster' ligt nu binnenkort in de boek handels. Geen scheve gezichten? "Nee hoor, het eerste wat Nans deed was me feliciteren", vertelt Eve lien de Ruyter. De thriller 'De Erfzusters' is uit gegeven door de Vlaardingse uitgeverij Valerius en is binnen kort in de boekhandel verkrijg baar. Meer weten over de WMO SCHIEDAM - Wat zijn de ge volgen van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning voor senioren. Blijft de huis houdelijke hulp of moet hulp opnieuw worden aan gevraagd. Deze en andere vragen komen aan de orde tijdens de voorlichtingsbij eenkomsten van de Stich ting Ouderenwerk. De bij eenkomsten worden gehou den in Ontmoetingscen trum Zuid aan de Oude Maasstraat op dinsdag 27 maart en donderdag 5 april. Aanvang 10 uur en de toe gang is gratis. Senioren die slecht ter been zijn kunnen gebruik maken van het ver voer van Ouderenwerk. Op geven voor 22 maart bij An neke Verkaaik, tel.010 - 473 5764. Griekse avond in De Erker SCHIEDAM - De Erker opent zaterdag 17 maart de deuren voor een Griekse avond. De grote zaal wordt passend aangekleed én er is live mu ziek van Thellie. De dans groep Aphordites geeft een uitvoering van verschillende Griekse dansen. De avond begint om 19 uur en duurt tot middernacht. Kaarten kosten 6 euro. Bingo in Oost SCHIEDAM - De bingomo len draait vrijdagavond 16 maart in Wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan. Er worden tien rondes gespeeld met kans op drie mooie prij zen per ronde. De avond be gint om 20 uur. NVM - MAKELAARDIJ www.wesselros.nl www.funda.nl Op zaterdag 17 maart a.s. kunt u deze woningen zonder afspraak bekijken. Namens de verkoper nodig ik u van harte uit! Ons kantoor is die dag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. U bent van harte welkom als u vragen heeft over één van de woningen of over uw hypotheek. Het makelaarsteam én Jeroen Kamsteeg van HypotheekCompany zijn u graag van dienst. Tot ziens op zaterdag 17 maart a.s. Wessel Ros Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 23 lB Geboorte van een thriller FOTO: JOHN DE PATER Bart Verhallenplein 26 Schiedam G. Stresemannring 31 Vlaardingen Holysingel 524 Vlaardingen Johanna Naberkade 15 Vlaardingen Ks Joke Smitkade 11 Vlaardingen Karei de Grotelaan 161 Vlaardingen Lindendreef 169 Vlaardingen Lindendreef 80 Vlaardingen van Schravendijkplein 5 Vlaardingen Willem Frederikstraat 39 Vlaardingen Da Costaplein 14d Maassluis r*VV K '11VV. 14 V

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23