Smullen van een ijsje EBOVAGC HELE MIDDAG Autoschade? Gratis autodeaning! AUTOBEDRIJF RIJNWOUD Kijkje achter de schermen van de zorg in de regio De ongepolijste blues van nuchtere noordelingen Groenoord: Een wijk waar je trots op kan zijn voor één potje dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De postcodelote rij is gevallen in Schiedam. He laas geen flinke geldprijs maar wel een lekker ijsje. Alle lotnum mers die beginnen met de wijk- code 3112 mogen tot 1 april de koude lekkernij ophalen bij AH Will Verwijs moet af en toe flink afzien tijdens de trainingen. Maar na afloop is er altijd dat tevre den gevoel. FOTO: PR aan de Lange Kerkstraat. In de wijk zijn 2.517 ijsjes gewonnen, rekent de postcodeloterij voor. Daar kan je hoofd koel mee houden voor het geval er wel ie mand met een dikke cheque voor de deur staat. Dagboek Bewoners en professionals uit de wijk Groenoord gaan de gezamenlijk de Amstel Gold race fietsen. In deze krant houden ze een dag boek bij. Deze week Will Verwijs. Ik ben projectleider van Thuis Op Straat die veel sport-en spel activiteiten organiseren in ver schillende wijken van Schie dam. Zo ook in Groenoord bij de Oreliosingel. Toen het idee geopperd werd om de Amstel Gold Race te gaan rijden, heb ik gelijk aangehaakt. Zondag 4 maart zijn wij met de groep een 75 km lange tour gaan fietsen in Driebergen. Een makkie dacht ik tot wij bij deAmerongseberg aan kwamen. Nou dit was een voorproefje van wat wij tegen zullen komen in Limburg. Je be gint enthousiast maar halver wege zou je willen dat je al bo ven was. De beenspieren pro testeren, je snakt naar adem en er lijkt geen eind aan te komen. Maar door elkaar aan te moedi gen krijg je het gevoel van als je de top bereikt hebt. Valt best wel mee, een makkie! Wat ook een stimulans is dat wij dit alles doen voor de Doe Een Wens Stichting. Geweldig dat er een organisatie is die kinderwensen in vervulling laat gaan. Ook door dit doel is de samenwer king tussen bewoners en wijk- organisaties verbeterd. Het is uniek dat de groep iedere zon dag door weer en wind gaat trainen. Ik ben er zeker van dat dit alles ten goede komt aan Groenoord. Een wijk waar je trots op kan zijn. Autobedrijf Exponent Ford specialist Reparatie Ford auto's op dealerniveau maar ca. 40% goedkoper dan de dealer. Onderhoud en reparatie aan alle merken APK keuringen Stek erkend airco station Gratis schade taxatie Verkoop en inkoop van 2e hands auto's ABA w Couwenhovenstraat 44 - Schiedam Tel. 010-4262186 www.autobedrijfexponent.nl Er zijn heel wat oorlogsspellen met de Tweede Wereldoorlog als achtergrond. Battlestations: Midway onderscheidt zich in dit 'sub genre' door de speler het commando te geven over schepen en vliegtuigen tijdens zeeslagen in de Stille Oce aan. Het verhaal gaat over een jonge soldaat van af het moment dat Pearl Harbor door de Japan ners wordt aangevallen. Wat volgt is een aaneen schakeling van missies waarbij de speler steeds meer toestellen mag commanderen. Uniek is dat je orders kunt geven aan de eenheden, maar ook zelf achter de stuurknuppel of het roer kunt krui pen om direct invloed uit te oefenen op de ge beurtenissen. Vooral online zorgt dit voor span nende tactische zeeslagen waarbij je als een jong leur alle eskaders in de gaten moet houden. Wat we wel jammer vonden was dat de missies voor één speler soms wat saai zijn, en dat de online ge vechten erg lang kunnen duren. Wees niet ver baasd als één 'potje' Battlestations: Midway de hele middag duurt. Voor: Xbox 360 Wij werken voor alle verzekeraars ABS DRIES CARCLINIC WNF zoekt vrijwilligers SCHIEDAM - Het Wereld Natuur Fonds is op zoek naar enthousiaste vrijwilli gers voor een nieuw op te richten regioteam Rotter dam. Donderdagavond wordt een voorlichtings avond gehouden in Rotter dam. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Madeion Groenenberg van het Wereld Natuur Fonds via tel. 030-6937390. Karatelessen voor kids SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug heeft nog enkele plaatsen vrij op de cursus karate voor jongens en meiden van 7 t/m 12 jaar. Karate is zeer geschikt voor kinderen want het vergroot de weerbaarheid, zelfver trouwen, conditie, discipline en zelfbeheersing. De lessen worden gegeven op dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen 20 euro per maand. Inschrijven aan de balie of bel 010-2470464. Fado-avond in Barlavank SCHIEDAM - Thuistheater Barlavank aan de Engels estraat 61B in Rotterdam is vrijdag 16 het toneel van Noites de Fado. Voorafgaand aan het concert is er een kor te inleidingen over genre en inhoud van de liederen. Te vens wordt zangers en schrij vers de gelegenheid geboden (eigen) teksten en liederen te presenteren. Toegang 5 eu ro. Reserveren is gewenst: 010-2620172, of e-mail in- fo@barlavank.nl. SCHIEDAM - Wie meer weten over de zorg in de regio, kan za terdag een kijkje achter de schermen nemen. Dan wordt namelijk de jaarlijkse Open Dag van de Zorg gehouden. Van 11 tot 15 uur worden bij diverse zorginstellingen rondleidingen en presentaties gegeven en zijn er stands met allerlei informatie over de zorg. De geopende loca ties zorgen voor een gezellige ambiance en een levendige sfeer en hebben allerlei activi teiten op het programma staan. Zo wordt het niet alleen voor de bezoekers, maar ook voor de bewoners en patiënten een leu ke dag. De dag is bedoeld voor iedereen die eens een kijkje wil nemen achter de schermen van een zorginstelling: buurtbewo ners, mantelzorgers, toekomsti ge cliënten en hun familieleden, kleinkinderen, vrijwilligers, scholieren op zoek naar een sta geplek of vakantiewerk en na tuurlijk ook voor werkzoeken den. De instellingen die de deu ren openen zijn: DrieMaasSte- de, Frankeland, Harg-Spaland, Jacobs Gasthuis, Dagcentrum Marconihove en Schiewaegh (Schiedam). Drieën-Huysen, Soenda, Vaartland, het Zonne huis en de Meerpaal (Vlaardin- gen). DrieMaasHave, de Twee master en Dagcentrum Parkhof (Maassluis) .Daarnaast zijn van Argos Zorggroep de locaties Meeuwenhof in Hoogvliet en Klepperwei in Rhoon geopend. SkodaOctavia Ambiente Tijdelijk met Pluspakket van €1.085,- voor €295, Woensdag 14 maart 2007 - Pagina 24 SCHIEDAM - Het Noorden van Nederland blijkt een goe de voedingsbodem voor de blues. Dat bewijst ook The 4- Horseman. die zaterdag op treedt in podiumcafé De Graauwe Hengst. De vier mansformatie uit de provin cie Groningen mag dan een tamelijke jongeling zijn. maar de optelsom van de ervaring komt uit op een respectabe le halve eeuw. Bekend en on bekend bluesrepertoire waar bij het ongepolijste geluid ka- rakeristiek is. LID BOVAG AFDELING AUTO BEDRIJVEN ASSOCIATIE maakt autoschade béter! SCHIEDAM - SPAANSE POLDER TEL. 010-415 4540 WWW.DRIES.NL a si SIMPLY CLEVER Toepad 19 (autostrada), 3063 NJ Rotterdam, (010) 422 07 22 rijnwoud@rijnwoud.nl, www.rijnwoud.nl Proef op de som De SkodaOctavia Ambiente levert het bewijs dat schoonheid en praktische eigenschap pen prima samengaan Het interieur is mooi, ruim, comfortabel en veilig voor alle passagiers Zowel voor- als achterin. Eersteklas vakmanschap afgewerkt met hoogwaar dige kwaliteitsmaterialen Ook de rijeigenschappen van de SkodaOctavia Ambiente zullen u zeker niet tegenstaan, want hij weet zijn sportieve karakter als geen ander met de laatste technolo gieën te combineren. Wat uw wensen ook zijn, de SkodaOctavia Ambiente heeft het allemaal. Tijdelijk is hij uitgerust met een extra scherp geprijsd Pluspakket Reden genoeg om 'm zelf eens te gaan testen Kom dus snel langs voor een proefrit! Tijdelijk met scherp geprijsd Pluspakket o.a. voorzien van: cruise control 6 airbags in hoogte verstelbaarstuurwiel, airconditioning centrale vergrendeling met afstandsbediening mistlampen voor handsfree carkitvoorbereiding alumlnlumlook sierlijsten in het interieur elektrische raambediening voor boordcomputer talloze handige (afsluitbare) opbergvakken o.a. voorzien van lur»bo bor (middenai mstetin opbergruimte) 16" lichtmetalen velgen klein teder pakket t stuurwiel p handrem! De Skoda Octavia Ambiente is er al vanaf €20.690,-

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 24