Hartstocht en liefde Podium voor jong cabarettalent 1EIDS cabaret fESTIVA! 'Yes sir Verhaal over kentering van de beschaving Première Hairy Ape CWI Nieuwe Waterweg Noord gaat verhuizen Matangi Kwartet L de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Publieksprijs Toneel Kentering van een huwelijk, gebaseerd op een boek van de Hon gaarse schrijver Séndor Mérai, is genomineerd voor de Toneel publieksprijs. Kijk voor meer informatie en alle genomineerden op www.toneelpublieksprijs.nl. Na de bewerking van Gloed van de Hongaarse schrijver Sandor Marai (1900-1989) volgt nu van dezelfde schrijver de toneel voorstelling Kentering van een huwelijk. Marai geldt sinds de recente herontdekking van zijn romans als één van de grootste schrijvers van de twintigste eeuw. Na de vestiging van het communistische regime in Hongarije, ging hij in balling schap. Tot zijn dood woonde hij onder andere in Zwitserland, Italië en de Verenigde Staten Voor zijn vertrek uit Hongarije was hij een gevierd schrijver. De meeste literatuurliefhebbers zullen hem kennen van Gloed, dat in Nederland met veel suc ces op het toneel werd gebracht (NRC Toneelpublieksprijs 2003). Ook Kentering van een huwelijk is genomineerd voor de Toneelpublieksprijs 2007. Kentering van een huwelijk gaat over liefde en eenzaamheid en speelt zich grotendeels af in het gegoede, decadente milieu van Boedapest aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog. Marai schrijft over de kentering in de harten van mensen en over de kentering van een be schaving. "Een weerzien met je ex-vrouw is een emotionele gebeurtenis, omdat lichamen elkaar nooit vergeten. Wat dat betreft lijken ze op continenten die ooit aan elkaar vast hebben gezeten." Een heer, een dame en een dienstmeisje vertellen hun le vensverhaal waarin hun onder linge verhoudingen de kern vor men. Hoe dicht kun je bij een andere mens komen en hoe verhouden hartstocht en ware liefde zich tot elkaar? Kentering van een huwelijk wordt gespeeld door Wil van Kr alingen, Huub Stapel, Saskia Temmink en Just Meijer. De re gie is van Ursul de Geer. Te zien op vrijdag 23 maart om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Het Leids Cabaret Festival is al ruim 28 jaar een vooraanstaand podium voor jong cabaretta lent. Jaarlijks vindt het festival plaats in februari. Uiteindelijk blijven er drie finalisten over die op tournee gaan. Speciaal voor u doen zij de finale-avond van februari 2007 nog eens dunne tjes over in ons theater. Enkele winnaars uit het verle den zijn onder andere Lebbis en Jansen, Kees Torn, De Bloeien de Maagden, Sanne Wallis de Vries, Najib Amhali, Sara Kroos, Javier Guzman. De Finale-avond van het Leids Cabaret Festival heeft de vol gende finalisten voortgebracht: de Vlaming Roy Aernouts (win naar jury- en publieksprijs 2007), Paulien Comelisse en het Vlaamse trio Intgeniep. Uit het juryrapport van Roy Aernouts: "Hij sleept je mee in een won derlijke wereld vol wonderlijke gebeurtenissen en gebeurtenie- ten Al met al denkt de jury dat Roy Aernouts zowel tekstu eel, muzikaal als theatraal een talent is met diepgaand per spectief.". Uit het rapport van Paulien Cornelisse: "Paulien trakteert op een bonte sliert sketches en conférences die bij na zonder uitzondering origi neel, mooi rond en behoorlijk grappig zijn." Uit het juryrap- VARA GANGMAKER SINDS 1978 De finaleavond van het Leids Cabaret Festival wordt dinsdag 27 maart nog eens over gedaan in Theater aan de Schie. foto: pr port van Intgeniep: "Intgeniep speelt met vaart, trefzeker ac teer- en zangwerk en goed ge voel voor timing. Vrijwel elke scène en ieder liedje wordt tot ver in het absurde getrokken." Kortom, een avond om niet te missen! Dinsdag 27 maart om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Cabaret met Leön Leon van der Zanden komt naar Schiedam met zijn vier de voorstelling; 'Leön'. Dit is Leon zelf. Een gevecht, een verrassing en een show. Zijn verschillende gezichten zul len ten tonele verschijnen. Maar welke is de meest wa re? Met snelle grappen, een expressieve mimiek en een lenig lichaam zet hij het pu bliek naar zijn hand in een avond vol vaart, humor én diepgang. Te zien op don derdag 22 maart, 20.15 uur. Orgelconcert met stomme film Steamboat Bill Jr. (1928) is een van de meest bijblijven de stomme films van Joseph Francis "Buster" Keaton (4 oktober 1895 - 1 februari 1966), een populaire en in vloedrijke Amerikaanse ac teur en regisseur van stom me films. Steamboat Bill, Jr. is een romantische komedie over William Canfield Jr. Hij is de zoon van 'Steamboat Bill', de kapitein van een ri vierboot. De Nederlandse organist Joost Langeveld, be geleidt de stomme film op het authentieke Schiedamse orgel. Te zien op zondag 25 maart om 11.00 uur in Fortis Theater a.d Schie. In verband daarmee zijn wij 22 en 23 maart gesloten. Maandag 26 maart 2007 zijn wij vanaf 10.00 uur bereikbaar in onze nieuwe vestiging. Oud adres: CWI Nieuwe Waterweg Noord Laan van Bol'Es 3,3122 AE Schiedam Nieuw adres vanaf 26 maart: CWI Nieuwe Waterweg Noord Stationsplein 79, 3112 VP Schiedam (direct gelegen bij hetNS-station Schiedam Centrum) Ongewijzigd: Postbus 1504, 31OO ED Schiedam T 010 8502500 F 010 8502501 In deze CWI-vestiging kunnen werkzoekenden en werkgevers uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland terecht voor alle dienstverlening van CWI. In het nieuwe bedrijfsverzamelgebouw Werkplein Nieuwe Waterweg vindt u CWI, de afdeling Werk en de afdeling Inkomen van de gemeente Schiedam en UWV voortaan onder één dak. Vrijdag 23 maart 20.15 uur Maria-Paula Majoor, viool Daniel Torrico Manacho, viool Karsten Kleijer, altviool Arno van der Vuurst, cello F. Bridge - Three Idylls for String Quartet R. Simpson - Strijkkwartet nr. 3 E. Elgar - Strijkkwartet in e, opus 83 Toegangsprijzen: 13,-; €11,- (CJP/65+) en 3,50 (t/m 18jr) Kaarten: www.westvest90.nl VW Schiedam en VW Vlaardingen Boekhandel Van Leeuwen - Jongen's Boeken Boekhandel Post Scriptum en aan de zaal Westvest90-kerk Schiedam t.o. Molen De Walvisch Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 25 Ontwerp: Studio Boot Het Schiedamse stadsge- zelschap Els Ine speelt The Hairy Ape, geregisseerd door Arie Mol. Het verhaal draait om een bonkige Yank, die als stoker op een oceaan-cruiser werkt. The Hairy Ape uit 1921 is een rauwe komedie van de Amerikaanse toneelschrij ver Eugene O'Neill. In acht groteske scènes toont hij met veel humor de mens in gevecht met zijn bestem ming. Te zien op 28, 29 en 30 maart 2007 (30 maart is première) in Fortis Theater a.d Schie. Kijk voor meer informatie elders in deze krant. i t>i 11 »- Zo komt u niet voor niets Meer informatie over CWI vindt u op werk.nl CENTRUM VOOR WERK EN INKOMEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 25