Comfortabel wwmwwwwwwwm s leuker Help het gazon Handige hulpjes moet nu de grond in 9 dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Doordat een koelkast intensief gebruik wordt, wordt er veel aandacht besteed aan energie verbruik, duurzaamheid en ge bruiksgemak. Maar omdat het oog ook wat wilt, zijn de koelkasten volledig gestyled naar de laatste interi eurtrends. De modellen ogen helder en fris en zijn erg over zichtelijk. Bij een aantal modellen kan er gekozen worden voor een deur- op-deur of sleepdeur systeem. Bij het deur-op-deur systeem wordt het deurpaneel direct op de zelfsluitende koelkast ge monteerd. Bij dit systeem kan de koelkast makkelijk in een be staande keuken als vervan gingsapparaat worden inge bouwd. Bij het sleepdeur sys teem wordt de deur van de koel kast voor de deur van de keu kenkast via een railsysteem open en dicht gesleept. Meer info op www.etna.nl. Een boom in de voortuin geeft sfeer en is tegelijk een ideaal herkenningspunt en visite kaartje, maar mag nOoit hin deren. Niemand vindt het prettig voor laaghangende takken te moeten bukken of over wortels te struikelen. De fijnbladige bolacacia (zie foto) past perfect in een kleine tuin. Zorg voor een ruim plantgat. Verbeter de grond met com post (of turfmolm voor zure- grondminnaars), zet zonodig een boompaal en zorg dat de grond goed rond de wortel- Iduit aansluit (gaaslap verwij deren). Na het inplanten roy aal water geven. Bij bloembollen denk je meestal aan lentebloemen zoals tulpen, hyacinten of narcissen. Maar er zijn ook heel exo tische bloembollen.die in de (na)zomer de meest geweldige bloemen geven. Deze 'zomerbollen' komen vaak uit tropische landen en geven exotische sfeer aan tuin, balkon of terras. Denk aan trendy Dahlia's, chique aronskel ken, sierlijke lelies, kleurrijke gladio len. Wanneer je dus iets opvallends wilt planten, dan zijn zomerbollen een echte aanrader. Maar dan moet je wel binnenkort aan de slag. Zomerbollen zijn inmiddels volop verkrijgbaar en zodra de vorst is verdwenen, kun je ze in april en mei planten. Lekker aan de slag in het eerste voorjaarszonnetje! Meer weten over bloembollen en prak tische planttips? Kijk dan op We zitten allemaal anders in elkaar. Gelukkig geldt dat ook voor matrassen. Sommige matrassen zijn uitgerust met binnenvering zodat het lichaamsgewicht gelijkmatig wordt verdeeld; andere zijn gemaakt van polyether en latex, waardoor je bewegingen in bed worden opgevangen. Wanneer je een matras koopt, zijn zachtheid, veerkracht, ventilatie en geluidsisolatie natuurlijk belangrijke kwaliteiten. Ook het ge bruik van natuurlijke materialen speelt mee bij een goede nach trust. Natuurlijke latex is uitermate flexibel en de open celstructuur met holle kanalen verbetert de luchtcirculatie. Andere natuurlijke ma terialen, zoals vulling van PLA (maïsvezel) onder lagen katoen, zij de en lamswol transporteren vocht en lichaamswarmte waardoor een aangename, hygiënischer slaapomgeving ontstaat. Meer info over Sultan matrassen is te vinden op www.ikea.nl. De opmars van trendy lounge- en terrasmeubelen is nauwe lijks te stuiten en ook dit voor jaar zijn de nieuwkomers weer een lust voor het oog. En niet al leen voor het oog. We worden ook steeds aardiger voor onszelf en daar hoort een heerlijk lig bed bij. Lekker relaxen in het groen. Het gebruik van pastelkleuren zoals lichtgroen, turquoise en lichtblauw, vormen een duide lijk onderscheidend vermogen, maar ook de bijzondere ronde vormen zijn opvallend. Meer informatie is te vinden op www.borek.eu. Na een warme, wisselvallige winter gaat het tuinseizoen weer van start. Nu de kans op vorst gering is, is er veel te doen. Hagen snoeien, zo merbollen planten en uiter aard de jaarlijkse gazon 'ma- ke-over'. Het gazon ligt vaak centraal in de tuin en loopt in het najaar en de winter nogal wat schade op. Maar er is gelukkig veel aan te doen en het voorjaar is de beste tijd. De magische woorden zijn: verticuteren, beluchten en (bij)zaaien. Om het graszaad gelijkmatig over het gazon te verdelen, zijn strooiwagens onmisbare hulpmiddelen. Graszaad, kalk of mest; deze strooiwagens zijn super sterk, verdelen alles gelijk matig zonder morsen en vie ze handen! Kijk voor meer handige tuintips op www.gardena.nl. Een oven dat alleen maar kan bakken is tegenwoordig eigenlijk een achterhaald apparaat. Een beetje oven helpt tegen woordig met koken en met schoonmaken. Ovens hebben steeds meer mogelijkheden en dat komt de gerechten ten goede. En het levert ook nog eens tijd winst op. Kiezen tussen een tra ditionele onder- of bo venverwar ming, of een (turbo)hetelucht oven, hoeft niet meer. Met de multifunctionele meersystemen ovens kunnen de systemen apart of gelijktijdig gebruikt worden. Door deze combinatie heeft de oven meer vermogen en is sneller voorverwarmd. Meer info? Stuur dan een brief kaartje aan de Vereniging Com fortabel Wonen, Postbus 710, 6710 BS in Ede of kijk op www.woonboulevard-online.nl. Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 27 koelen Exotisch sfeertje a

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27