dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Filmhuis Ruilbeurs SCHIEDAM - Verzamelaars van Coca Cola attributen kunnen zondag 25 maart te recht op de ruilbeurs in wijk centrum de Blauwe Brug aan het Bachplein in Schie dam. De beurs is geopend van 10 tot 16 uur en gratis toegankelijk Naast verzame laars zullen hier ook hande laren te vinden zijn. "Het is de eerste keer dat ik een beurs organiseer. Ik hoop dat het flink druk zal wor den", vertelt Cock de Blok. SCHIEDAM - De docu mentaire 4 Elements is donderdag te zien in het Filmhuis. Op vrijdag en zaterdag wordt Perfume: The Story of a Murderer vertoond. Aanvang 21 uur (kassa open om 20.30 uur) aan de Nieuw- straat 12. Kaarten kosten 7 euro. De documentaire 4 Ele ments toont op een poëti sche wijze de mens in zijn strijd met de vier oerelemen- ten. In Vuur bestrijden Rus sische brandweermannen bosbranden in Siberië. Perfume Verzamelaar Cock de Blok in zijn colakamer. SCHIEDAM - De kamer van Cock de Blok puilt uit van de Coca Cola prullaria. Fles jes, poppen, auto's ijsblok houders, glazen, radio's, ballen, je kan zo gek niet be denken of er staat een Coca Cola embleem op. Komend weekeinde hoopt deze ver woede verzamelaar zijn col lectie nog verder uit te brei den want dan houdt hij zijn eerste Coca Cola ruilbeurs in wijkcentrum De Blauwe Brug. Een wand van de kamer wordt geheel in beslag genomen door planken met de bekende flesjes. Het oudste (ongeopende) exemplaar dat Cock de Blok in bezit heeft, stamt nog uit de Tweede Wereldoorlog. "Uit 1942 om precies te zijn. Heb ik gekocht van een Fransman." Andere pronkstukken zijn een straatvoetbalspel, dat op pers conferenties werd uitgedeeld en drie speldjes voor jubilerende medewerkers van het concern. "Wat het waard is? Wat de gek ervoor geeft, denk ik. Ik probeer het zelf niet te bont te maken. Maar als ik over een beurs loop, is het moeilijk om iets te laten liggen. Negentig procent kans dat je het nooit meer ziet." Cock de Blok was zestien toen hij begon met verzamelen. "Ik nam van die kartonnetjes mee uit de kroeg of het cafetaria. Dat merk en embleem. Ik heb er wat mee en wil er alles van hebben. Toen ik veertien was had ik een baantje als bijrijder bij een fris drankfabriek. Moest ik van de baas de houten colakistjes ver branden op de binnenplaats omdat ze overstapten op plas tic. Als ik daar nu aan terug denk..." Vriendin Dit de Bruine waakt ervoor dat de verzameling zich niet buiten het kamertje uit breidt. "Zo vaak heb ik al gezegd kappen met de show", gaat Cock de Blok verder. "Maar ik krijg het niet over mijn hart. Ik trek me hier regelmatig terug. Om te kijken wat ik heb en wat ik erbij wil hebben. Het liefst zou een ik een eigen museump je willen. We hebben al eens staan kijken bij een klein win kelpandje maar dat ging uitein delijk niet door." Zelf lust hij ook wel een colaatje. "Hoe denk je dat ik aan die buik kom", grijnst Cock. "Drie liter flessen op een avond dronk ik. Nu ben ik overgestapt op light wantje groeit dicht. In het begin was het een echte verslaving. Als je geen Cola dronk werd je een beetje down. Dat is niet meer. De pep is eruit maar de smaak gebleven." De film Perfume Gis geba seerd op de succesvolle ro man van Patrick Süskind. Het bijzondere verhaal be gint op een stinkende vis markt in Parijs. Daar wordt in 1738 Jean-Baptiste Gre- nouille (Wishaw) te vonde ling gelegd. Jean-Baptiste groeit eenzaam op omdat hij geen lichaamsgeur heeft. Hij is wel gezegend met een su perieur reukorgaan. Veilig op de scootmobiel SCHIEDAM - Na het grote succes in Vlaardingen orga niseert Stichting Ouderen werk Nieuwe Waterweg Noord samen met de Politie Rijnmond voor de tweede maal een scootmobieldag. Dit keer is Schiedam aan de beurt. Door gebrek aan rij vaardigheid en kennis kan het voorkomen dat de scoot mobiel in de schuur blijft staan. Deze dag is bedoeld voor 55 plussers die in het be zit zijn van een scoot mobiel. De dag wordt gehouden op: woens dag 18 april 2007 van 10.00 tot 15.00 uur. Het verzamelpunt is: ontmoetingcentrum DeWoudhoek, Heijermansplein 35 Schiedam. Inschrij ven kan vanaf 19 maart tot en met 13 april 2007 bij alle ont moetingscentra van Stichting Ouderenwerk NWN in Schiedam. Kostep bedragen 5 euro. Vrijdagmarkt naar Stadserf SCHIEDAM - Nu de nieuw bouw van het Land van Be lofte bijna voltooid is, wordt het tijd om de omgeving er van opnieuw in te richten. De Kreupelstraat, de Boter- straat en het plein voor het Land van Belofte zullen de komende tijd stap voor stap onder handen worden geno men. r*. De werkzaamheden zijn ge start op maandag 19 maart. De eerste fase bestaat uit rio leringswerkzaamheden en het herbestraten van het smalle deel van de Kreupel straat, vanaf het kruispunt met de Lange Kerkstraat. Het verkeer wordt omgeleid. De kramen van de weekmarkt op vrijdag, die normaal op het Broersveld te vinden zijn, worden verplaatst naar het Stadserf. Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 35 FOTO: ROEL DUKSTRA Helemaal va n Coca gek Cola DOOR MARK KIVIT

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35