Dirk Dane Dirk van Mathenesse Willem Beukelszoon u.rwi'. Valse stem Speciale verkoopactie Gratis Keukenche^6 dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad REGIO- Ze is 19 jaar, speelt piano, gitaar, drums, heeft bovendien een loepzuivere stem en volgt een lerare nopleiding aan het conser vatorium. In Vlaardingen is Merel Martens vooral be kend als dirigent van een aantal koren. Geestelijk Koor Lariko en zang groep Ratatouille mogen op haar expertise rekenen en on langs liet zij een aantal geren ommeerde dirigenten achter zich toen zij in Breda werd aan genomen door de zang en com bo groep Stijlloos. "Daar sollici teerden een aantal bekende di rigenten op maar tot mijn eigen verbazing werd ik aangeno men." Binnen huppelt "De leden van het koor staan soms wel vreemd te kijken als zo'n jong meisje binnen hup pelt maar dat is snel over als we aan de gang gaan", vertelt de di ligente. Ze is een gewone student. Merel Martens houdt van stappen en de gezelligheid van disco's en cafeetjes. Daarnaast heeft de 19-jarige Vlaardingse een niet alle daags beroep. Ze is koor diri gent. Vooral het smeden van al die stemmen tot een een heid is voor haar een uitda ging- Die ene valse stem toch naar een zuivere noot toe laten glijden. "Ik geloof heilig dat iedereen kan zingen." Merel komt uit een muzikaal gezin, haar moeder is violiste en vader speelt hobo. Op een dag werd ze gevraagd in te vallen voor een koorleider, die zich ziek had gemeld. "Ik ben er als het ware ingerold en ik vond het gelijk een hele uitdaging." Ze houdt vooral van de enorme motivatie die er is bij de koorle den. "Deze mensen betalen contributie om te mogen zin- Bij Zaterdag 14 april van 13.00 tot 14.00 uur Willem Beukelszoonstraat 13 aankoop van een wi 19 Nieuwbouw appartementen met parkeerplaats Ruime drie-en vierkamerwoningen Verkoopprijzen vanaf 171.000,- v.o.n 54 Nieuwbouw stadswoningen, maisonnettes en appartementen met tuin en/of balkon Ruime twee-, drie-, vier- en 21 Nieuwbouw appartementen en maisonnettes Ruime drie- en vierkamerwoningen Verkoopprijzen vanaf 149.500,- v.o.n. vijfkamerwoningen 48 Woningen met parkeerplaats in afgesloten parkeergarage Verkoopprijzen vanaf 144.000,- v.o.n. www.dirkdane.nl www.dirkvanmathenesse.nl www.willembeukelszoon.nl Reageren voor ?o april 2007 Vraag naar de lopende actievborwaarden Anke Bodewes Makelaardij Telefoon (010) 246 44 44 Ooms Makelaars felefbon (010) 424 88 88 Werken aan schone lucht REGIO - De gemeente Rot terdam heeft vorige week een website geopend voor het klimaat (www.rotter- dam.nl/klimaat). De website maakt onderdeel van het programma Aanpak Lucht kwaliteit. Tientallen maatre gelen moeten ervoor zorgen dat de luchtkwaliteit in Rot terdam verbetert en mede daardoor de uitstoot van koolstofdioxide (C02) terug dringt en de concentraties van fijn stof en stikstofdioxi de verminderen. In 2025 wil de havenstad de C02-uit- stoot halveren ten opzichte van 1990. Vrijwilliger voor conversatielessen SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker zoekt een flexibele vrijwilliger voor om les te ge ven in Nederlandse conver satie aan allochtonen. De lessen worden gegeven in de avonduren. Na een inwerk- periode van twee maanden moet de vrijwilliger zelfstan dig les kunnen geven aan een groep mensen. Voor meer informatie: Mevrouw M. Huskic, tel. 010-4267767. Country middag in de Erker SCHIEDAM - DJ Goos is zon dag weer van de partij op de country middag in wijkcen trum De Erker. Mensen die zin hebben om hun voetjes in een rij van linedancers te laten bewegen kunnen deze middag hun hart ophalen. De toegangsprijs bedraagt 2 euro p.p. De middag begint om 13:00 uur. Merel Martens dirigeert zo intens dat zij er kippenvel van krijgt foto: roel dukstra gen. Ik laat ze, door allerlei oefe ningen met ze te doen, als het ware naar de goede tonen glij den. Als na veel hard werken, die vijftig stemmen een eenheid worden dan is iedereen hart stikke enthousiast." Combo De bekendheid van Merel over stijgt inmiddels de stadsgren zen. Onlangs viel zij in voor een collega in Oostvoorne en ook in Hellevoetsluis roepen de koren regelmatig haar hulp in. "Er is heel veel werk in dit vak te vin den", weet ze, "er zijn heel veel koren in Nederland en er ko men iedere dag nieuwe groepen bij." Het jonge talent is in Breda be zig om haar mogelijkheden uit te breiden. "Daar dirigeer ik een koor met een vierkoppig com bo. Ik ben nu bezig om voor de ze groep eigen arrangementen te schrijven." Als haar studie is afgerond, is zij bevoegd mu ziekdocent en hoopt zij een paar dagen per week voor de klas te kunnen staan. Maar Me rel wil daarnaast ook nog voor een koor werken. "Als al die stemmen tijdens een optreden bij elkaar komen, dan sta ik met kippenvel te dirigeren." Woensdag 11 april 2007 - Pagina 22 dirigeren DOOR MARIANNE VAN VELZEN Kippenvel

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 22