r Opvoeden met bijbel Fado zonder fratsen Dansen met skates, trialbike en panna {■Q Adriaan Jaeggi vertelt over edele dieren op zondagmiddag flMt'/flU iff Till Het Nieuwe Stadsblad 'We zullen het best zwaar gaan krijgen' Horen, zien en zelfstandig wonen bij seniorentrefpunt L'Entree Muziek Fadoziel van Ana Moura Ana Moura zingt rauw, donker en hartstochtelijk Kerkdiensten Bestel nu brochure SCHIEDAM - Op de laatste Zon dagmiddag Literair van dit sei zoen komt schrijver Adriaan Ja eggi vertellen over zijn onlangs verschenen roman 'Edele die ren'. In dit boek gaat een zestal vrienden op vakantie naar een verlaten plek in Zuid-Europa. Het moet een vakantie worden van nietsdoen, goede wijn drin ken en interessante gesprekken voeren tot diep in de nacht. Maar in de luxueuze villa blijkt snel dat eigen regels en zeker heden niet gelden en ontwikkelt de roman zich tot een spook verhaal waar alles om geiten, de edele dieren die dit hete en stof fige landschap bewonen, lijkt te draaien. Het is niet de eerste roman van SCHIEDAM - Kinderen opvoe den met de waarden vanuit het christendom. De rol van kerk of school hierin is niet meer zo vanzelfsprekend. De Heilige Hartkerk houdt daarom dins dag 17 april een informatie- Jaeggi. Eerder verschenen 'Held van Beroep' en 'De tol van de roem'. Voor De Volkskrant schreef hij humoristische co lumns die gebundeld werden in 'Luxeproblemen'. Behalve schrijver en columnist is Jaeggi muzikant en is hij de stadsdich ter van Amsterdam. Zondag middag Literair vindt plaats op zondag 22 april in de biblio theek aan het Stadserf. De aan vang is 14 uur en de entree be draagt 7,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel J.S. van Leeuwen en boekhandel Postscriptum. Zo lang de voor raad strekt wordt bij aanschaf van één of twee kaarten een exemplaar van zijn roman 'Held van beroep' cadeau gegeven. avond voor ouders van basis school-kinderen. Ook is materi aal beschikbaar om kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met het geloof. Aanvang 20 uur aan de Lekstraat 55. Een bijdrage is vrijwillig. Dagboek SCHIEDAM - Bewoners en professionals gaan geza menlijk de Amstel Goldrace fietsen. In het Nieuwe Stadsblad houden ze een dagboek bij. Deze week Fred Berk. Als je bij de politie werkt wordt je regelmatig geconfronteerd met de term 'ketenpartners': Samenwerken met partners in jouw werkgebied. De samen werking die ik nu ben aange gaan is er één van een andere orde. Samen met de mensen die op de één of andere manier iets te maken hebben met de wijk Groenoord een fietstocht van 100 kilometer maken door de heuvels in Zuid Limburg. Ik heb er nog geen moment spijt van gehad. Ik had anders niet kunnen ervaren hoe de mensen in Groenoord betrokken zijn bij hun wijk. Ik had niet kunnen er varen dat er zoveel mensen be reid zijn om de stichting Doe een Wens te sponsoren en ik had niet de kameraadschap kunnen ervaren van 25 fiets (t)ers die met elkaar voor één doel gaan. Als niet-bewo- ner van Schiedam heb ik nu de echte Schiedammers leren ken nen. Mensen betrokken bij hun wijk en met warmte voor de medemens. Had ik niet meege daan dan had ik vele mooie plekken in onze omgeving niet kunnen zien. Op 21 april zullen we het zwaar hebben, maar de wetenschap dat wij als groep door zoveel mensen worden ge steund zal er zeker toe bijdra gen dat we met z'n allen aan zullen komen op de Cauberg. 8 - Fred Berk werkt bij de politie en heeft zich aangesloten bij de Hoppe Groep. 'Ik heb de kans gekre gen om de echte Schiedammers te leren kennen.' Ana Moura wordt begeleid door een driekoppige band van top- musici uit Portugal en Aconteceu is te zien op vrijdag 13 april 2007 om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Kijk voor meer in formatie op www.theateradschie.nl. foto: carlos ramos ISH staat voor multidisciplinair: acrobatische stunts en dans op inline skates, streetdance, bre akdance, videokunst, een live mix van DJ's, martial arts, rap, beatbox vinden een plek bin nen ISH. In de nieuwe voorstel ling Balls, met 7 skaters en 7 dansen, gaat ISH terug naar de roots. De voorstelling combi neert streetskate, trialbike en BMX met dans en diverse bal sporten, zoals panna en basket bal. Voor het eerst te zien in het theater. ISH heeft zich de afgelopen zes jaar ontwikkeld tot een gezel schap met een geheel eigen sig natuur. ISH weet, onder artistie ke leiding van Marco Gerris, nieuwe choreografieën te creë ren door dans te combineren met dagelijkse dingen uit de straatcultuur. De techniek van deze cross-over is verfijnd en verder geperfectioneerd dankzij de samenwerking met gevestig de namen uit de culturele we reld, zoals Krisztina de Chatel en Toneelgroep Amsterdam. Na ruim tweeduizend voorstellin gen in binnen- en buitenland is ISH gegroeid tot een multidis ciplinair dansgezelschap met diepgang en de kracht om te 'vertellen'. Ze hebben meer dan duizend voorstellingen ge speeld, meer dan zeshonderd Ana Moura is de jongste fadista ooit die is genomineerd voor de Edison Award 2005. Haar optre dens zijn puur fado en zonder fratsen. Haar eenvoudige en op rechte vertolking van het Portu gese levenslied opende voor Ana Moura wereldwijd de deu ren. Fado is voor de Portugezen datgene wat de blues is voor de Amerikanen, de tango voor de Argentijnen en de flamenco voor de Spanjaarden. In haar tienerjaren zong Ana in een rock- en popbandje, mafr de fa do was nooit ver weg. Enthou siaste vrienden en muzikanten namen haar mee naar fadohui zen en stimuleerden haar om hier te zingen. Moura had altijd de ambitie om te zingen, maar had nooit gedacht in zichzelf een fadoziel te vinden. Maar die vond ze wel, in haar diepste in nerlijk. Hierdoor lijkt het of ze de fado ademt, uit al haar po riën. Zo werd ze ontdekt door Jorge Fernando, een begeleider van Amalia Rodrigues en de meest vertolkte fado-auteur van Portugal. Ana Moura zingt met hart en ziel, rauw, donker, sme kend en hartstochtelijk. In maart 2005 is haar al- M bum Aconteceu uitgekomen waarbij ze opnieuw begeleid wordt door Jorge Fernando en door een driekoppige band van topmusici uit Portugal. Haar al bum Aconteceu bestaat uit een gedeelte fado classico, 'A Porta Do Fado (De deur naar fado), vertolkt met viool- en gitaarbe geleiding, en een gedeelte ge wijd aan de traditionele fado, Dentro De Casa (Binnenshuis) met alleen gitaarbegeleiding. Al vanaf haar eerste album heeft Ana Moura's stem diepe impact op het publiek. Aconteceu is te vens de titel van haar gelijkna mige theatertour.Ana Moura is te zien op vrijdag 13 april om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. ISH creëert nieuwe choreografieën door dans te combineren met dagelijkse elementen uit de straatcultuur. foto: pr demovoorstellingen gegeven en zo'n 300 jongeren opgeleid in het eigen ISH Instituut. Met de komst van choreografe Moni que Duurvoort, voorheen ver bonden aan het Nationale Bal let, geeft ISH een nieuwe di mensie aan de voorstelling Bal- Is. Te zien op 19 april om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 uur vorganger Ds. M. Best, 16.30 uur voorgan ger: Ds. F.H. Blokhuis. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is Ds. T.R. Scholte. Zondag bij de Herst. Herv. Gemeente een dienst om 10 uur in het Accent College, voorganger: Ds. LW Ch. Ruijgrok, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Dr. K. ten Klooster. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vïsmans. In de Jacobus en Martinu- sparochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. "Zondag is er in de Liduina- kapel (Frankeland) om 10.00 uur eucharisitieviering voor ganger pater K. Veltman met medewerking van het Lidui- nakoor. "Bij de Evangelilsch-Luther- se Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219 is zondag om 10 uur een dienst voor ganger is Ds. TAD.W. Aris. "In de St.Jan de Doper - Visi- tatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99 is er zondag om 10.30 uur viering van woord en com munie met samenzang o.l.v. Wim v.d.Steen, verzorgd door de liturgiegroep. Zater dag 17.00 uur viering met muzikale begeleiding van Je- anetty Geuze. Varkensvrouw is anders Varkensvrouw is een ARTi SHOCK voorstelling. Ver nieuwend, veelzijdig en prik kelend. Gemaakt door soms onbekende, soms bekende makers of gezelschappen. Varkensvrouw gaat over een vrouw die liever met varkens leeft dan met mensen. Haar baby is een big en de dorpe lingen keuren het af, vooral de mannen. En dus krijgt zij bezoek van de melkboer, de postbode, de boerenknecht en zelfs de dame van de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees. Dat leidt - op z'n zachtst gezegd - tot ongemakkelijke situaties en vermakelijke misverstanden. Met gastspeler Minou Bosua van De Bloeiende Maagden. Varkensvrouw is te zien dinsdag 17 april, 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Laatste kaarten beschikbaar Kom snel naar de kassa van Fortis Theater a.d Schie, want de laatste kaarten voor Comedytrain en het klassie ke ballet Het Zwanenmeer zijn nu beschikbaar. Come dytrain, is het keurmerk van de stand-up comedy in Ne derland. Het Zwanenmeer is een prachtig romantisch ballet met muziek van Pjotr Tjaikovski. Kijk voor meer informatie en kaarten op www.theateradschie.nl Woensdag 11 april 2007 - Pagina 24 SCHIEDAM - Het senioren- trefpunt L'Entree staat maandag 16 april in het te ken van Mond. ogen en oren. Gastsprekers zijn tandprothe- ticus Erik Veringmeier, Marck Heusschen van het Audiologisch Centrum en Ro bert de Rotte van revalidatie centrum Visio. Tot slot zal Di- na van Baren van Schoonen- berg Hoorcomfort twee uur uittrekken om een gehoor- test te doen. De bijeenkomst begint Om 9.30 in Dagcen trum Marconihoven. Niet wilIpb missen SP ..c_.-w.w-j> *0 - wl™ De voorbereidingen voor de nieuwe theaterbrochure in Fortis Theater a.d Schie zijn in volle gang. Het nieuwe theaterprogramma voor het komende seizoen is gereed en er staan weer bijzonde re, verrassende en mooie voorstellingen op het pro gramma. Met de nodige trots wordt de nieuwe theaterbrochure eind april gepresenteerd. Kunt u niet wachten om het nieuwe programma van Fortis Theater a.d Schie te zien? Vraag de brochure dan aan via www.theateradschie.nl. Begin mei valt deze op uw deurmat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 24