Horen, voelen, zien en ruiken m Haal bij de fiscus waar je recht op hebt EKBH Het Nieuwe Stadsblad Metz: het vaste feestje op de zondag ROTTERDAM - In het Wereld museum Rotterdam kunt u tijdens het Museumweekend onder het thema 'De kunst van het waarnemen' al uw zintuigen laten prikkelen. Op de zintuigenmarkt kunnen de bezoekers een reis maken langs wereldse kraampjes waarbij zinnenprikkelende opdrachten te doen zijn. In het theater zijn speciale voor stellingen waarbij men ogen en oren te kort komt. De Kriya Familia laat u kennismaken met muziek en instrumenten waarmee de geluiden van de natuur nagebootst worden en in het Opgeblazen Sprookje zal de prins met hilarische vondsten en acrobatische ele menten zijn wereld leren ken nen. Kom deze wereld samen met hem ontdekken! Daar naast kunt u, de wegens suc- cesverlengde tentoonstelling 'Tibet en de veertien Dalai La ma's' bezichtigen. De theater voorstellingen, de Schatka mers, Hotel Het Reispaleis en overige tentoonstellingen zijn gratis toegankelijk. Voor de tentoonstellingen gelden de - standaard toegangsprijzen. Het zeekadetkorps is altijd een vaste gast tijdens de Wereldhavendagen. foto: bas czerwinski ROTTERDAM - Rotterdam heeft een naam hoog te houden als evenementenstad, met festi vals als Zomercarnaval en de Heineken Dance Parade. Ko mende zomer staan er maar liefst achttien festivals op de agenda, waaronder drie nieu we: Musica Republica op zes tien juni, Free Gaming op zater dag 21 juli en Drijf Inn van drie tot en met elf augustus. De Rotterdamse Zomerfestivals toont de diversiteit van de jon gerencultuur in de havenstad. Het festival Musica Republica laat de laatste trends zien uit de uitgaansscène op het gebied van muziek, mode, lifestyle en Street Art. Het Metropolis Festi val, op 1 juli, is de plek om be ginnende bands aan het werk te zien. Meer hoogtepunten De Rotterdamse haven bestaat 75 jaar, de Wereldhavendagen dertig jaar. Het Veerhavencon cert brengt na het succes van vorig jaar opnieuw een Veerha- venkidsconcert. De hoofdgast van zaterdagavond 25 augustus is de Russische bariton Dmitri Hvorostovsky. Dan is er nog Drijf Inn, een nieuw festival op het water in de Oude Haven. Bezoekers kijken vanaf de kade of vanuit een bootje elke avond naar een show op het water. De Heineken Dance Parade op zaterdag 11 augustus verandert haar formule. De karavaan rijdt langer door de stad en langs de route staan verhoogde podia. Tenslotte slaat ook het Ortel Dunya Festival een nieuwe weg in. In plaats van podia per con tinent, zijn er nu acht podia met ieder een eigen sfeer. De zomer: hij nadert! Ingrediënten: borstel, schoonmaakmiddel, gereed schap, tuinschaar en bloemen. Schrob het huis een borsteltje en een fris geurend schoonmaakmiddel schoon. Ruim rommel op en zorg dat alles functio neert. Een smoezelig muurtje witten is eigenlijk ook zo gedaan en maakt vaak een wereld van verschil. Zoek of leen en paar mooie vazen, koop bloemen en plaats her en der in de woonkamer mooie bloemenarrangemen- ten. Trek een dagje voor de tuin uit. Wied het onkruid, snoei bomen en struiken, veeg de paden aan en zet los zittende tegels vast. Poets de deurknop en controleer of de bel het doet. Stal tijdens bezichtigingen kinderen en huisdieren bij vrienden of familie. De Belastingdienst betaalt mee aan de eigen woning. Alle aftrekposten moeten dan natuurlijk wel benut worden. Als de huiseigenaar er niet om vraagt, houdt de fiscus de vinger op de knip en krijgt de belasting plichtige niets. Wat is aftrekbaar? Natuurlijk de hypo- theekrente. Net als de rente van een overbruggings- j krediet, de bouwrente nieuwbouw na ondertekening van de koopaannemingsovereenkomst, en de boete rente bij het oversluiten van de hypotheek. Andere eenmalige aftrekposten zijn onder meer de afsluit- provisie (maximaal 1,5% van de hypotheekschuld tot maximaal 3630,-), kosten van taxatie, hypotheekad- I vies, de notariskosten, de kosten voor de Nationale Hypotheek Garantie en de rente over erfpacht canons. Wie voor een variabele rente kiest, kan i met sparen eventuele rentestijgingen j opvangen. Ga uit van een rente van 6% en deel het verschil met de variabele rente door twee (uitgaande van een be ll lastingvoordeel van 50%). Leg dit be- H drag maandelijks opzij. Ongemerkt wordt dan een bedrag per maand ge il spaart en kunnen verdere rentestijgin- gen worden opgevangen. Gebruik het spaarsaldo pas als de variabele rente i 1 hoger dan 6% uit komt. Kiest men er- voor om de rente vast te zetten, dan 1 moet niet meer naar de huidige rente gekeken worden. De huiseigenaar weet dan precies wat hij per maand kwijt is i I en dat was een betaalbare situatie, toen i hij deze beslissing nam. ROTTERDAM - Metz on Sun day is nog altijd hét feestje op de zondagavond. Vaste ingrediën ten zijn loungen, socializen en dance. Zoals je van Metz on Sunday mag verwachten zal ook deze zondag een knaller worden! Dj La Ona (Panama, The Level) is net terug van een lange tour en zal deze editie samen met resi dent Rolini het Prinsestheater onveilig maken. Met hun fijne tunes, de vertrouwde Metz sfeer en lekkere hapjes zal het weer een onvergetelijke avond wor den in het nostalgische Prinses Theater in Historisch Delfsha- VYW Aanvang ,asusual 18.00 uur. Woensdag 11 april 2007 - Pagina 35 Zomer vol met evenementen Wjptea, W*i

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35