Weekend cultuur snuiven in de stad Vlietland 1300.000, 1180.000, 1180.000, 1250.000, 1490.000, DO p&i DO p) Homostellen trouwen wordt verplichte kost Gezond afvallen Kraambeurs Vastgoed BV w vw1 w/'vwv wvmw® Goud De lekkerste soep! Zaterdag 21 april Onze cliënten zoeken een huis in uw Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl Maak kennis met Aikido of Kendo dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Toscaanse tomatensoep van Keurslagerij Van Selm is op de vakbeurs Slavakto gekozen tot lekkerste soep van Nederland. Ook andere producten als oma's suderlapjes, bourg- ondisch gebraad en hachee werden met goud bekroond, foto: pr SCHIEDAM - Trouwambtena ren in Schiedam mogen een hu welijk tussen twee personen van dezelfde sekse niet weige ren. Door een motie van PvdA, SP en Groen Links zullen amb tenaren die gewetensbezwaren hebben, voortaan op zoek moe ten naar een andere gemeente. Hoewel er in het verleden nooit problemen bij Schiedamse ambtenaren zijn gerezen over het afsluiten van het homohu welijk, wilden de indieners van de motie ervan verzekerd zijn dat dit in de toekomst gewaar borgd blijft. Marcel Houtkamp (D66) vindt deze opstelling veel te star. "Ge wetensbezwaren worden in Ne derland erkend. Er is altijd be grip voor geweest." Ook burgemeester Verver vindt gezamenlijk overleg tussen de betrokken partijen een betere oplossing. "Het burgerlijk hu- welijk is voor mensen het hoog tepunt van de dag. Het uitzoe ken van een ambtenaar gebeurt niet zomaar. Er is altijd overleg tussen de partijen en er is nog nooit sprake geweest van een weigering. We kijken gewoon welke ambtenaar er bij een stel past." Landelijk zorgt een afspraak tussen de coalitiepartijen (op verzoek van de Christenunie opgenomen in het regeerak koord) dat het voor homostel len mogelijk moet maken om overal in Nederland te kunnen trouwen voor onbedoelde pro blemen. Daarin staat dat als er problemen zijn 'initiatieven ge nomen worden om de rechtsze kerheid van gewetensbezwaar de ambtenaren veilig te stellen'. Maar in de praktijk zien ambte naren met gewetensbezwaren zich genoodzaakt ontslag te ne men omdat hun gemeenten niet meer toestaan dat zij wei geren. SCHIEDAM - Het Museum- weekeinde staat voor de deur. Onder het motto 'de kunst van het waarnemen', kan het publiek zaterdag en zondag cultuur snuiven in Schiedam. Het Jenevermuseum biedt be langstellenden voor het eerst de gelegenheid een kijkje te nemen in het depot aan de Buitenha venweg. Vanaf 13 uur tot 16 uur geven Hans Sloot en Henk Het- tinga elk heel uur een rondlei ding door de collectie. Van tevo ren aanmelden. Verder laat je neverstoker Jaco van der Leun zien hoe hij jeneveresprit maakt. Cock den Uyl is molenaar van museummolen De Nieuwe Palmboom in Schiedam. Tij dens het Museumweekend laat hij zien wat storm, regen, zon en windstilte betekenen voor de molen en hoe een molenaar hierop inspeelt. Films over het produceren van jenever worden getoond in het Borrelmuseum. Hier kunnen bezoekers ook zien hoe verpak kingen worden gemaakt, luiste ren naar jenever- en Schiedam- liederen en natuurlijk jenever proeven en ruiken. Het Natio naal Coöperatie Museum her- Roze en blauw van 10.30 uur tot 16.00 uur Standpresentaties: www.vlietland-ziekenhuis.nl Komend weekeinde is een prima gelegenheid om een kijkje te nemen in de Schiedamse musea. foto: pr bergt een schat aan informatie over het coöperatie-ideaal. Ook het Stedelijk Museum is dit weekeinde gratis toegankelijk. Beide dagen zijn er vanaf 13 uur instaprondleidingen. Directeur Diana Wind geeft zondag om 14 uur een lezing over de tentoon stelling Lucebert. Voor kinderen is er een speurtocht. Oigelconcert in het theater SCHIEDAM - De bekende Engelse organist Kevin Mor gan bespeelt zondag 15 april het theaterorgel in Theater aan de Schie. Aanvang 11.00 uur en een kaartje kost 9 eu ro. Rijbewijs kwijt bij alcoholcontrole SCHIEDAM - De politie heeft zaterdagavond en nacht vier rijbewijzen inge vorderd bij verschillende al coholcontroles in Schiedam. Op de Rotterdamsedijk en Churchillweg moesten 400 bestuurders blazen. Zes van hen hadden teveel gedron ken, twee zelfs zoveel dat het rijbewijs werd ingenomen. Tussen één en vier uur werd er gecontroleerd op de Vlaardingerdijk en de 's Gra- velandseweg. Hier legden 650 bestuurders een blaas- test af. Dertien hadden teveel ge dronken, twee zoveel dat het rijbewijs is ingevorderd. Eén van hen was een beginnend bestuurder. De nor in na ongeluk SCHIEDAM - Dubbele pech voor een 31-jarige bestuur der van een scooter. Vorige week raakte hij betrokken bij een aanrijding op het Spin huispad, waarbij het frame van de scooter beschadigd raakte. De gealarmeerde po litie checkte de gegevens en kwam tot de conclusie dat de man nog een gevangenis straf van 34 dagen open had staan. Hij werd direct mee genomen naar het bureau. regio 1 Schiedam Spaland Schiedam Oost Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum Schiedam West www.sportschoolthomas.nl ir 010 - 474 80 79 Woensdag 11 april 2007 - Pagina 8 'Nee' bestaat niet DOOR MARIANNE VAN VELZEN Wie op een gezonde en ver antwoorde manier wil afval len. kan terecht bij Careyn. De cursus actief afvallen bestaat uit tien theorieles sen waarbij verwacht wordt dat de cursist wekelijks gaat sporten. Een diètist geeft voorlichting over ge zonde voeding, de stofwis seling (de energiebalans, het jojoeffect) en deelne mers krijgen handvatten aangereikt om oude eetge woonten te vervangen. Daarnaast kijkt de diëtist, samen met de cursist, waarom eerdere lijnpogin- gen mislukten. Meer info: www.careyn.nl. met een gevarieerd aanbod van presentaties en producten. Vlietland Ziekenhuis Vlaardingen (via hoofdingang) Presentaties over: Borstvoeding Bevallen in het ziekenhuis Bevallen thuis Echografie Een gynaecoloog, verloskundige, lactatiekundige en kraamverpleegkundige verzorgen de doorlopende presentaties. In een nagebootste verloskamer vertellen we u van alles over de zorg op de verloskamer. Een kinderverpleegkundige geeft antwoord op vragen over de zorg voor uw kind. Baby- en kinderverzorging Baby- en kinderkleding Kinderopvang Kraamzorgcentra Kraamcadeautjes N.B.: De toegang is gratis. Aankopen bij de stands kunnen alleen contant worden afgerekend. Locatie Vlaardingen: Holysingel 3 3136 LA Vlaardingen Tel. (010) 249 3000 Locatie Schiedam: Burg. Knappertlaan 25 3116 BA Schiedam Tel. (010) 204 40 00 Locatie Maassluis: Gezondheidsgebouw De Vloot 206 3144 PK Maassluis Tel. (010) 59218 22 L. Maak nu kennis met een fascinerende Japanse vechtsport tijdens twee kennis makingscursussen. Aikido is een zelfverde- digingsvorm die zich ken merkt door soepele en cirkelvormige bewegin gen. Coördinatie van lichaam en geest zorgt voor een continue balans tijdens het uitvoeren van een tech niek. Elke deelnemer aan de cursus ont vangt een judo-pak. Kendo, Japans zwaardvech ter Ijl ten, is een fascinerende sport afkomstig uit de Japanse Samoerai-tijd Concentratie, snelheid en 4^^ kracht zijn belangrijke ele menten. Een shinai (bam boezwaard) is bij de cursus inbegrepen. Beide cursussen vinden plaats in de sportschool in Vlaardingen. Aanvang kendo do. 12 april van 20:00-21:30 uur vr. 13 april van 19:00-20:30 uur I2 weken 90,00 Aanvang aikido Duur Kosten SPORTSCHOOL EGBERTH THOMAS Vetteoordskade (zijstraat Westhavenkade) Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 8