5® Illegaal bestaat niet Flinke zak geld voor schone binnenstad H 0. LmkerLisse wwwJinkerlisse.nl Hoekgroep laat het niet alleen bij praten Vuilniszak weg uit West auping Nu bij LinkerLisse GRATIS topdekmatras Sand t.w.v. max. 1700,- bij een complete verstelbare Sand combinatie Sand dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Bezoek Kijkje op de mijnenjager SCHIEDAM - Het publiek neemt een kijkje op de mijnenjager Schiedam. Het is traditie dat het schip een maal per jaar een be zoek brengt aan de stad. Maandag is de mijnenjager weer uitge- varen. SCHIEDAM - Ze willen een sig naal afgeven over de noden van uitgeprocedeerde asielzoekers en kansarmen in Schiedam. De Hoekgroep, ontstaan naar aan leiding van 'Een gesprek aan de Schie' met als thema 'vluchte lingen en mensenrechten'. Tij dens het gesprek werd een op roep gedaan het niet bij praten te laten. Twaalf mensen verza melden zich in een hoekje van de bibliotheek waar ze hun naam zetten op een geïmprovi seerd lijstje. Maria Kluin van Vluchtelingenwerk Maasdelta afdeling Schiedam was één van de twaalf. "De vreemdelingen wet is zo ingewikkeld. We mer ken dat mensen die in contact komen met vluchtelingen vaak niet weten wat ze met deze mensen aan moeten of welke weg zij moeten bewandelen." De Hoekgroep vond het zinnig een website te lanceren waarop duidelijk wordt uitgelegd wat een asielzoeker, vluchteling of uitgeprocedeerde asielzoeker is. Op de site wordt ook inzicht ge geven in de wet- en regelgeving ronddom de situatie waarin de ze mensen verkeren. "Het dringt nog niet goed tot mensen door dat er een groeiende groep in onze samenleving ontstaat die buiten de boot valt", vertelt Kluin, die in haar bestand zo'n 375 dossiers heeft. "Daar zitten ook mensen bij die wel een ver blijfsvergunning hebben maar aan de onderkant van de sa menleving functioneren." For meel bestaan illegalen niet voor gemeenten. Dat heeft te maken met het landelijk beleid. Schie dam heeft zich aangesloten bij dit beleid maar het college heeft onlangs besloten 50.000 euro uit te trekken om asielzoekers die nog een afwachting zijn van een beroepsprocedure te on dersteunen met 'leefgeld'. Wie meer wil weten kan de website van de Hoekgroep vinden op: www.hoekgroepschiedam.nl SCHIEDAM - In ieder geval tot eind dit jaar kunnen Schiedam mers van een schone binnen stad genieten. Het college heeft zo'n 3 ton extra uitgetrokken om de binnenstad te poetsen en schoon te vegen. Voorlopig blijven de straten dus schoon en zal er 7 dagen per week worden geveegd. Eén en ander heeft te maken met de wens om van Schiedam een toeristische trekpleister te ma ken. "Als je mensen naar onze mooie binnenstad wil trekken, dan moet je ze ook wat bieden", aldus wethouder Siljee. Naast het vegen zullen losliggende te gels en stenen de aandacht krij gen maar ook lantarenpalen die er verloedert bij staan, worden onder handen genomen. Bovendien mogen bewoners en winkeliers van de binnenstad éénmalig gebruik maken van een graffitischoonmaakbeurt. "Mensen mogen ongewenste graffiti op onze kosten laten ver wijderen waarna ze een eigen abonnement kunnen afsluiten bij de IRADO." De gemeente heeft voor haar eigen gebouwen al een dergelijk schoonmaak- abonnement. De extra uitgaven dienen als aanloop voor een miljoenen In de Bokkensteeg zal flink gepoetst moeten worden. kostend pakket aan maatrege len. Dan zal in de binnenstad flink worden bestraat en de mo gelijkheid tot wonen in binnen stad goed vlot getrokken wor den. Als het aan het college ligt zullen de procedures worden versneld. Siljee: "Het is hard no dig, dit is een extra impuls aan de binnenstad." Vrouw gewond bij aanrijding SCHIEDAM - Een 45-jarige vrouw uit Schiedam is maandagavond even voor middernacht gewond ge raakt bij een aanrijding op de kruising van de Brauwweg met de De Gheijnstraat. Het ongeluk gebeurde toen een 43-jarige Vlaardingse be stuurster plotseling moest remmen voor een auto die uit een parkeergelegenheid kwam. De bestuurder achter haar, eveneens een vrouw uit Vlaardingen, kon niet op tijd stoppen. Het slachtoffer, die als passagier mee reed, raakte gewond aan haar nek en is ter controle overge bracht naar het Schieland- ziekenhuis. Rock en funk in podiumcafé SCHIEDAM - De coverband Five-case-note speelt don derdag vanaf 22 uur voor ei gen publiek in podiumcafé De Graauwe Hengst. Op za terdag kan het publiek lui steren naar de experimente le funk van Stoma. Op zon dagavond is er van 19 tot 23 uur een jamsessie. Ruilbeurs in Woudhoek SCHIEDAM - Verzamelaars van postzegels, munten, jo kers, ansicht- en prenten- briefkaarten kunnen zondag terecht op de ruilbeurs in ontmoetingscentrum Woudhoek aan het Heijer- mansplein. De beurs gaat om 13 open en de toegang is gratis. Ook is het mogelijk om de verzameling gratis te laten taxeren. Natuurlatex topdekmatras matras Uiterlijk topdekmatras Waarom een topdekmatras? Een topdekmatras is: - makkelijk op te maken - comfortabel; geen naad meer voelbaar tussen twee matrassen - ideaal te keren en te draaien Het zichtbare comfortverschil tt~~ fttoPUR hülsta !2! Usse Kanaalstraat 94-98, gratis parkeren, Tel. (0252) 41 45 41 Rotterdam Centrum Goudsesingel 21 1-221, gratis parkeren, Tel. (010) 414 69 00 KoUerdum Woonmall Alexandrium III le efage), Watermanweg 117H, 'lel. (010) 220 14 44 vormgevers van slaapkwalkeit Woensdag 18 april 2007 - Pagina 11 FCTO: ROEL DUKSTRA SCHIEDAM - De grijze vuil niszak is in de wijk West definitief uit het straat beeld verdwenen. Vorige week werden daar 130 on dergrondse containers in gebruik genomen. De con tainers moeten zorgen dat afval beter wordt geschei den en de overlast van meeuwen en zwerfvuil ver dwijnt. 'Mits het afval goed wordt aangeboden', voegt de gemeente daaraan toe. Na Nieuwland, Groenoord, delen van het Centrum en West, is Oost de volgende wijk waar ondergrondse containers worden ge plaatst. DOOR MARIANNE VAN VELZEN FOTO: ROEL DUKSTRA Vraag in de winkel naar de voorwaarden. TRECA Uitgeslapen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 11