Muze en kunstenaar worstelen met talent Lid Raad van Commissarissen 'Dames voor na vieren' is een klasse apart Nieuwe brochure tn Nieuwe Stadsblad Theater Dames voor na vieren Winnaressen Holland Casino Podium Prijs en de jury- en pu blieksprijs bij het Amsterdams Kleinkunst Festival. Dames voor na vieren met Hijgende hakken is woensdag 25 april 2007,20.15 uur te zien in Fortis Theater a.d Schie. foto: bart heynen Twee jaar geleden werd de kleinkunstwereld opgeschrikt door een fris nieuw damesduo: Dames voor na vieren. Dames Voor NaVieren bestaat uit Han- neke Drenth en Anne van Rijn. In studiejaar 2003-2004 waren zij respectievelijk tweede- en derdejaars studenten van de Bossche kleinkunstopleiding Koningstheaterakademie. Pas vanaf september 2003 presente ren zij zich nadrukkelijk als theaterduo door deel te nemen aan enkele regionale cabaret festivals. Zij wonnen met hun debuutprogramma Tja tja tja de jury- en publieksprijs bij het Amsterdams Kleinkunst Festi val. De damesduo's zijn in op komst: de Bloeiende Maagden, Plien en Bianca of Reijn en Goed. Niets ten nadele van deze tweetallen, maar de piepjonge Drenth (24) en Van Rijn (26) vormen toch een klasse apart. In hun nieuwe voorstelling Hij- gende hakken dagen de dames het publiek uit met een fysieke en muzikale voorstelling, die niet alleen genadeloos op de lachspieren werkt, maar ook pijnlijke steken in de maags treek kan achterlaten. Vanwege hun mimische en muzikale ga ven hebben ze nauwelijks tekst nodig. De dames zingen als nachtegalen. Ze vertellen met theatrale beelden een duidelijk verhaal met een prachtig begin en ijzersterk eind. Over de tragi sche band tussen een om aan dacht schreeuwende dochter en een egocentrische kille moe der. Waarin Drenth hartver scheurend de ingewanden uit haar lijf jankt. Of de ongelijk waardige relatie tussen een zelf zuchtige popster en haar fan. Waarbij de magere Van Rijn met haar abnormaal grote bril de show in haar klauwen heeft. Te zien op woensdag 25 april om 20.15 uur in Theater a.d Schie. Wees ons genadig vertelt een vierhoekverhouding tussen drie mannen en een vrouw. De drie mannen beoefenen een kunst zinnig beroep. Julius is een schilder, Simon een dichter en Jack een componist. Alle drie dingen zij naar de gunsten van Katherina. Zij, op haar beurt, probeert het beste uit de man nen naar boven te halen, maar moet tot de conclusie komen dat zij de muze is van drie ta lentloze kunstenaars. Of zijn de drie mannen kleine meesters en is Katherina een talentloze mu ze? Niets is ondenkbaar en onuit spreekbaar in het werk van re gisseur Van Warmerdam. Zijn twaalfde Mexicaanse Hond zal het uitwijzen. Het spel is van Pierre Bokma, Ariane Schluter, Aat Ceelen en Stefaan Degand. Wees ons genadig is een ARTi SHOCK voorstelling. ARTi SHOCK staat voor vernieu wend, veelzijdig en prikkelend theater. Gemaakt door soms onbekende, soms door bekende makers of gezelschappen. De afgelopen jaren maakte Van Warmerdam voor De Mexi caanse Hond Welkom in het Bos, waar Pierre Bokma een prominente rol in speelt, en De Verschrikkelijke Moeder. Van Warmerdam schrijft zijn scripts Wees ons genadig is een ARTiSHOCK-voorstelling, dat staat voor vernieuwend theater. foto: pr heel specifiek op bepaalde ac teurs. Zijn teksten zijn bondig en niet gespeend van zwarte humor, waardoor de voorstel lingen huiveringwekkend en lachwekkend kunnen zijn. Wees ons genadig van de Mexi caanse Hond is te zien op dins dag 24 april 2007 om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. ISH blijft stunten en dansen ISH staat voor een multidis ciplinair dansgezelschap: acrobatische stunts en dans op inline skates, streetdance, breakdance, videokunst, martial arts, acrobatiek, een live mix van DJ's, rap en beatbox vinden een plek binnen ISH. In de nieuwe voorstelling Balls, met 7 ska ters en 7 dansers, gaat ISH terug naar de roots. De voor stelling combineert streets- kate, trailbike en BMX met dans en diverse balsporten, zoals panna en basketbal. ISH heeft zich de afgelopen zes jaar ontwikkeld tot een gezelschap met een geheel eigen signatuur. ISH weet, onder artistieke leiding van Marco Gerris, nieuwe chore ografieën te creëren door dans te combineren met da gelijkse dingen uit de straat cultuur. Na ruim tweedui zend voorstellingen in bin nen- en buitenland is ISH gegroeid tot een multidiscip linair dansgezelschap met diepgang en de kracht om te 'vertellen'. Ze hebben meer dan duizend voorstellingen gespeeld, meer dan zeshon derd demovoorstellingen gegeven en zo'n 300 jonge ren opgeleid in het eigen ISH Instituut. ISH met de voorstelling Balls is te zien op donderdag 19 april om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. pn, vven-fr*. www.woonplus.nl In verband met het reguliere aftreden van 1 lid van de Raad van Commissarissen is Woonplus Schiedam op zoek naar een: Woensdag 18 april 2007 - Pagina 37 Hijgende hakken 13e voorbereidingen voor de nieuwe theaterbrochure in Fortis Theater a.d Schie zijn in volle gang. Het nieuwe theaterprogramma voor het komende seizoen is gereed en er staan weer bijzonde re, verrassende en mooie voorstellingen op het pro gramma. Trots presenteert het theater eind april de nieuwe theaterbrochure. Kunt u niet wachten om het nieuwe programma van For tis Theater a.d Schie te zien? Vraag de brochure dan aan via www.theate- radschie.ni. Begin mei vaft de theaterbrochure op uw deurmat. Profiel van Woonplus Schiedam Woonplus Schiedam is een maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming waar circa 150 mensen zich (pro)actief inzetten op de woningmarkt, Bij Woonplus staat de klant centraal. We beheren en ontwikkelen een mix van woningtypen in verschillende prijsklassen en leveren woondiensten waarbij wordt ingespeeld op de behoeften en woonwensen van de klant. Om de huidige en toekomstige inwon ers van Schiedam meer woonmogelijkheden te bieden en de stad Schiedam een impuls te geven, zijn wij samen met verschillende partners bezig om het woningaanbod ingrijpend aan te passen. Dit vraagt om forse investeringen in nieuwbouw, sloop, ingrijpend renoveren en woonomgeving. Ook het gewone onderhoud krijgt volop aandacht. Onze ambities stellen hoge eisen aan onze medewerkers. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Taak Raad van Commissarissen Woonplus Schiedam De Raad van Commissarissen (RvC) houdt toezicht op het beleid van het bestuur van Stichting Woonplus Schiedam en op de algemene gang van zaken binnen de organisatie. Bij de uitoefening van hun taak richten de commissarissen zich op het belang van de organisatie. De RvC vergadert een aantal malen per jaar met de directie waarbij o.a. de reguliere managementsrapportages worden besproken evenals de maatschappelijke taak, positie, strategie en risico's van Woonplus Schiedam en de samenwerking met u de gemeente en andere partijen. De Raad bestaat uit zeven leden. De leden treden uiterlijk vier jaar na hun benoeming af volgens een, door de RvC vastgesteld rooster. De raadsleden kunnen maximaal één maal herbenoemd worden en ontvangen een passende honorering. Profiet De kandidaat dient te voldoen aan het volgende profiel: Heeft aantoonbare kennis van de sector volkhuisves- Contact persoon Voor informatie over de functie kunt u terecht bij de voorzitter van de RvC, de heer IJ. van der Velden, telefoonnummer: 010-4746115. Reacties Belangstellenden kunnen reacties (met curriculum vitae) tot uiterlijk 27 april 2007 richten aan Woonplus Schiedam, t.a.v. mevrouw J. Mak directieassistent, postbus 25, 3100 AA Schiedam. U kunt ook sollici-teren via e-mail: seckdr@wdonplus.nl Kijk voor een uitgebreid functieprofiel op: www.woonplus.nl Heeft ervaring met projectontwikkeling, met name het beoordelen van commerciële en financiële risico's op dit terrein. Heeft kennis van bedrijfskundige en juridische vraag stukken; is goed op de hoogte van het onderscheid besturen en toezicht houden. Heeft affiniteit met sociaal- maatschappelijke vraag stukken. Heeft voldoende tijd wanneer de functie dat vraagt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 37