Nederlandse clubs '^^komen tekort voor Europese top Delano Hill gaat voor Europees voetbal speie René van Dieren, clown van Excelsior jOHAN CRUIJFF EUBEaaain Nieuwe Stadsblad Mike Zonneveld, gehoorzaam bij NAC Breda GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR WWW VI NL Nu in de boekhandel! EXTRA Telex FC Twente houdt op hoop tweetal Voorzitter Joop Munster man van FC Twente gaat binnenkort weer toenade ring zoeken tot Sharbel Tou rna (28) en Kennedy Bakir- cioglu (26). Beide Zweedse vleugelaanvallers behoren dit seizoen tot de smaakma kers van de club uit Ensche de en legden eerdere aan biedingen hun contract met twee jaar te verlengen naast zich neer. Munsterman: 'Willen we doorstomen naar de top, dan moeten we onze voorhoede op een hoog peil brengen. Youssouf Hersi (Vitesse) en Romano Den- neboom (NEC) hebben we al gecontracteerd en we wil len onze spits Blaise N'Kufo absoluut niet kwijt.' Feyenoord opnieuw tegen Chelsea Feyenoord oefent komende zomer opnieuw tegen Chel sea. De Rotterdammers troffen de Engelse kam pioen ook voor aanvang van dit seizoen en dat duel is de Londenaren zó goed beval len, dat ze graag nóg een keer komen. Chelsea won vorig jaar met 0-1. Met de wedstrijd tegen de club van Arjen Robben en Khalid Boulahrouz heeft Feyen oord het oefenprogramma voor komend seizoen al rond. Zo speelt de ploeg on der meer nog twee oefen duels in het Finse Turku. Op 25 juli wacht Chelsea in De Kuip en daarna neemt Fey enoord deel aan het eigen Port of Rotterdam Tourna ment. Daarin treedt het aan tegen FC Porto (3 augustus) en Liverpool (5 augustus). NAC Breda volgt Delorge Net als Vitesse heeft ook NAC Breda serieuze belang stelling voor Laurent Delor ge (27). De Belgische mid denvelder van ADO Den Haag mag transfervrij ver trekken. 'Hij staat bij ons op de lijst, een uitstekende voetbalier', zegt technisch directeur Earnest Stewart van de Brabantse club. NAC hoopt op korte termijn snel duidelijkheid te krijgen van Glen Salmon over diens plannen. De 29-jarige aan valler kwam in januari over van FC Groningen en is sindsdien buitengewoon succesvol. Delano Hill (foto) keerde afgelopen winter terug in Nederland. De 31-jarige verdediger speelde bijna zes jaar in het buitenland; eerst voor het Duitse Hansa Rostock, later bij Austria Wien uit Oostenrijk. Hij is blij met de rentree bij zijn vroegere werkgever Willem li. 'De echte clubmensen geven me het ge voel dat ik thuis ben gekomen, veel gezichten zijn nog hetzelfde. Ik wil bij Willem II wat neerzetten. Als het team bij elkaar blijft kunnen we spelen voor Europees voetbal. En ik wil laten zien dat Delano nog niet over the hill is.' René van Dieren (26, foto) is bezig aan een goed sei zoen met Excelsior. De middenvelder staat be kend als een flierefluiter, maar dat is hij volgens ei gen zeggen niet meer. 'Dat is gebaseerd op mijn beginperiode. Toen ik bij Fortuna Sittard speelde kroop ik soms letterlijk vanuit de kroeg naar huis. Destijds leefde ik abso luut niet als een prof. La ter besefte ik dat ik moest veranderen, dat moment kwam gelukkig op tijd.' Een clown is Van Dieren echter nog altijd. 'Zulk ge drag zit in de aard van het beestje. Ik loop voorop bij kleine pesterijen, bij Ex celsior wordt de voetbal humor nog beleefd zoals het hoort. Mijn ultieme grap was een fazant in de kofferbak bij een teamge noot. Hij schrok zich rot toen die ineens naar bui ten vloog.' Woensdag 18 april 2007 - Pagina 45 De uitschakeling van PSV in de Champions League kwam algelopen week niet onverwacht. Na de 0-3 in Eindhoven verloor de Nederlandse titelhouder ook de uitwedstrijd tegen Liverpool (1-0). Het 4-1 verlies van AZ bij Werder Bremen in de strijd om de UEFA Cup was een grotere te leurstelling. zeker voor trainer Louis van Gaal (foto). De oefenmeester. die onlangs zijn con tract in Alkmaar tot 2010 verlengde, had in het Weserstadion een beter AZ gezien en kon maar moeilijk verkroppen dat zijn ploeg met een zwa re nederlaag terug naar huis moest. Maar in werkelijkheid waren de Alkmaarders niet ster ker dan de Duitse topclub en werden ze zelfs re gelmatig overlopen. Met de uitschakeling van AZ zijn alle Nederlandse clubs van de Europese tonelen verdwenen. Na zeven jaar Barcelona koos Gabri (28, foto) afgelopen zomer voor een transfer naar Ajax. Aan vankelijk twijfelde de middenvel der over een verhuizing naar Am sterdam, maar zijn moeder trok hem over de streep. 'Toen zij hoorde dat Ajax belangstelling voor me had, was ze niet meer te houden. "Doen!", riep ze direct. Ik zei nog dat ik eerst even de fi nanciële voorwaarden wilde aan horen, maar dat vond zij niet zo in teressant. "Want Ajax is de club van Johan Cruijff!" Mijn vader overleed toen ik zes jaar was, maar ik had toen al meegekregen dat hij idolaat was van Cruijff. Op 17 februari 1974, toen Barcelona met Cruijff en Neeskens in Ma drid met 5-0 won van Real, heeft mijn vader ook gehuild. Voor de Catalanen was dat Bevrijdings dag, de overwinning op de dicta tuur van Franco.' f Volgens NAC Breda-trainer Emie Brandts laat Mike Zon neveld (26, foto) zich te wei nig gelden in de groep. De middenvelder kan er weinig aan veranderen, zegt hij. 'Je hebt in het leven nu eenmaal leiderstypes en mensen die daar een beetje achteraan huppelen. Ik behoor tot de laatste categorie. Als ik nu ineens al mijn medespelers op hun plaats ga zetten, jij hier en jij daar, dan denken de jongens dat ik iets ver keerds heb gegeten. Ik é/k heb liever dat mensen mij vertellen wat ik 11 moet doen, dan dat ik zélf alles moet re-1 gelen. Onder vrien den ben ik niet an- ders. Als we bij- M., 1 voorbeeld over- m leggen waar we zullen gaan r t jfl eten, zijn er al- tijd jongens die di rect hun mening geven. 'We gaan daar naar toe!", roept de een dan. "Nee, ik wil ergens anders eten!", schreeuwt de ander. Ik hoor het allemaal aan en hou gewoon mijn mond. Wat kan mij het verrotten waar we gaan eten?, denk ik dan.' Iff W m 1 V IwmBmmI m Iff Whmm JTHk In 11 WÊmmm W W WJF ïrwTll m WW WW W W M W W Whmm

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 45