J DE GDOÖBll EN M006H SHOWROOM VIN NEDBUUID VINDT UIH KOTMEMNU M tterdam geopend rf de Weekkrant Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Midzomer nachtspook van Jeugd theater De Teerstoof gaat 27 april in première. Deze week blikt het Nieuwe Stadsblad vooruit met vier spelers: Dalai Elimen (12), Getruda Korpershoek (14), Michael Rabbers (15) en Su zanne Heydra (11). De generale repetitie nadert met rasse schreden. Dat bete kent oefenen, oefenen en nog eens oefenen voor de jonge spe lers van de Teerstoof. "We heb ben even geen tijd voor huis werk", lachen ze. Suzanne Heydra is de jongste van het stel maar beschikt wel over een berg ervaring. "Dit is al mijn vierde productie." Michael is samen met een groep vrien den uit Vlaardingen gekomen en speelt de directeur van de schouwburg. "Ik moet vooral veel schreeuwen", zegt hij over zijn rol. De productie kost de leerlingen veel tijd en energie. Er moet flink gerepeteerd worden, ook Kaarten Midzomernachtspook in het Stedelijk Museum is een voorstelling voor iedereen van zeven jaar of ouder. De première is op 27 april 19:30 uur. Voorstellingen op 28 april 14:30 uur en 19:30 uur, op 29 april 14:30 en op 2 mei 14:30 uur en 19:30 uur. Re serveren telefonisch via de VW Schiedam: 0900 - 1192192. Kaarten kosten 6,50 euro en 5,50 euro (kin deren) Reserveringskosten 0,50 euro per kaart. in de weekeinden. "Het dansen oefen ik thuis en natuurlijk moet je ook zelf de tekst uit je hoofd leren", legt Gertruda uit. "Ik oefen thuis voor de spiegel, dan kan je ook goed op je hou ding letten", vult Dalai aan. Su zanne: "Je moetje honderd pro cent geven. Ik heb dit jaar een kleine rol maar ook dat moet je goed doen. De wedstrijd van mijn hockeyteam moest ik laten Dalai, Getruda, Michael en Suzanne spelen in Midzomernachtspook. schieten. Ze hebben met 8-0 verloren, haha." Het verdelen van de rollen is 'hartstikke sneaky', zijn de leer lingen het met elkaar eens. "Tij dens de lessen moet je stukjes spelen die niet in de voorstelling zitten maar er wel erg op lijken. Dan zijn ze al aan het casten zonder dat je het weet", vertelt Suzanne. "Mij maakt het niet uit", zegt Michael. "Ik krijg altijd een zelfde soort rol. Kennelijk ben ik het type voor een direc teur of ieder geval iemand die alles moet regelen." In welke musical ze zelf nog eens willen schitteren? "The Wiz", antwoord Dalai. Gertruda weet het niet. "Eigenlijk alle maal wel maar als ik moet kie zen: Ook The Wiz. Michael voelt wel wat voor The Lion King of Tarzan. "Ciske de Rat. Ik heb er ook al auditie voor gedaan", zegt Suzanne. "Hoe doe je dat?", roept Michael uit. "Ik weet nooit wanneer die audities worden gehouden." Midzomernachtdroom vinden ze een pittig stuk. Gertruda: "Er zit veel in en dat maakt het leuk om naar te kijken. Ouders vin den het natuurlijk altijd mooi. Het is moeilijk om uit te leggen. Kom gewoon maar kijken." Monniken Athos op de foto SCHIEDAM - Fotograaf Paul van Mansum uit Schiedam is samen met Ds. G. de Lang afgereisd naar het Griekse schiereiland Athos - bekend van de vele orthodoxe kloos ters. Mannen, ."pelgrims", worden onder voorwaarden toegelaten, vrouwen mogen Athos niet bezoeken. De fo to's van deze reis worden tot tentoongesteld in De Wissel aan het Broers- veld 123 in Schiedam. Bij voldoende belangstel ling wordt later dit jaar een inleiding over Athos en zijn kloos ters gehouden. De Wissel is geopend op donderdag en vrijdag van 14 tot 16 uur. Smakelijke verhalen [SCHIEDAM - Histori cus Han van der Horst presenteert donderdag 3 mei zijn nieuwe boek 'Onze premiers- Hun weg naar de top' bij boekhandel Post Scriptum in Hof van Spa- land. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. In dit boek beschrijft Van der Horst de carrières van alle premiers die tussen 1901 en 2002 ons land politiek heb ben geleid. Van Kuyper tot Kok. Op zijn eigen stijl duikt de historicus in de levens van deze bewindslieden. Uit welk milieu kwamen zij voort? En hoe zat het met hun normen en waarden? Speciaal voor de Schiedamse luyden zal Han van der Horst een aantal minister presidenten met smakelijke verhalen portretteren Engelen biedt het GENIETKLAAR concept, dat betekent alles in 1 hand zoals het verwijderen van uw oude keuken of badkamer, betegelen, eventueel verleggen van leidingen enz. Uw keuken of badkamer wordt compleet werkend opgeleverd en u kunt direct genieten! AL MEER DAN 30 JAAR KEUKENS TEGELS SANITAIR Rotterdam, Industrieweg 1Tel. 010 - 262 07 33 Spaanse Polder (Hoek Matlingeweg) Barendrecht, Van 't Hoffstraat 8, Tel. 010 - 482 52 71, Woonboulevard Reijerwaard Spijkenisse, lepenlaan 19-41, Tel. 0181 - 62 32 00, Schenkelweg (hoek Eikenlaan www.engelen-bv.nl Woensdag 25 april 2007 - Pagina 21 Even geen tijd voor huiswerk FOTO: ROEL DUKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 21