Delflandse kust sterker én mooier \I7 Staatssecretaris Huizinga op bezoek Doortimmerd plan voor veilige kust ziiH ueAc boha &v> Hoogheemraadschap van Delfland, april 2007 Om de inwoners van Delfland te bescher men, moet de kust stevig genoeg zijn. Het Hoogheemraadschap van Delfland gaat de kust versterken tussen Hoek van Holland en Scheveningen Haven. Het plan voor de Delflandse kust is rond. De kust wordt sterker én mooier! Op don derdag 10 mei (De Noviteit, Monster) en op dinsdag 15 mei (Atlantic Hotel, Kijk duin) is er een informatiemarkt. De Delflandse kust, die loopt van Hoek van Holland tot aan bet Zuidelijk Ha venhoofd van Scheveningen, biedt nu voldoende veiligheid dankzij grote zandopspuitingen in 2003 en 2004. Om het gebied voor de komende vijftig tot honderd jaar goed te blijven bescher men, is extra versteviging van de kust nodig. Breder strand Het plan voor de versterking van de Delflandse kust bestaat uit het plaatsen van een extra rij duinen richting zee. Dit heet een zeewaartse verbreding. Op en kele plekken ontstaat een breder strand. Tegelijk met de versterking legt Rijkswa terstaat 35 hectare extra duingebied aan, tussen de Van Dixboorndriehoek (bij Hoek van Holland) en de Banken (bij 's-Gravenzande). Dit extra duingebied moet natuur 'terugbrengen' die door aanleg van de Tweede Maasvlakte verlo ren gaat (dit heet duincompensatie). Door de wind verstuift het stTandzand naar de duinen. Zo groeien de duinen op een natuurlijke manier aan. Tegelijk met de kustversterking maakt Delfland de badplaatsen ook aantrekkelijker. Zo worden bij Kijkduin bijvoorbeeld enkele ingangen naar het strand voorzien van nieuwe trappen en fietsenstallingen. De aanleg duurt naar verwachting drie jaar, start in 2008 met de duincompen satie en loopt door tot eind 2010. Bij de aanleg houdt Delfland rekening met het strand- en broedseizoen. De verster king van de Delflandse kust is onderdeel van het project Zwakke Schakels. Voor de kustversterking werkt Delfland sa men met de provincie Zuid-Holland, Rijkswaterstaat en (deel)gemeenten Den Haag, Westland, Rotterdam en Hoek van Holland. INFORMATIEMARKT Op de informatiemarkt wordt verteld wat de plannen precies inhouden en wat de inspraakmogelijkheden zijn. Donderdag 10 mei 2007 De Noviteit, Kloosterlaan 33, Monster, 19.30 uur - 21.30 uur (u kunt binnenlopen wanneer u wilt) Dinsdag 15 mei 2007 Atlantic Hotel, Deltaplein 200, Kijkduin, Den Haag, 19.30 uut - 21.30 uur (u kunt binnenlopen wanneer u wilt) www.kustvisiezuidholland.nl www.hhdelfland.nl/zwakkeschakels NIEUWS! Delfland is volop in beweging. Dit is te meTken aan de mediaberichtgeving over ons waterschap. In de belangstel ling stond onder meer de opening van de nieuwe afvalwaterzuiveringsinstal latie door de Prins van Oranje en de'wis seling van dijkgraven'. Afgelopen maand heeft dijkgraaf Schoute afscheid moe ten nemen omdat hij de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt. Zijn op volger, de heer Van Haersma Buma, is op 11 april officieel geïnstalleerd als dijk graafvan Delfland. Aan het werk Naast de belangstelling voor grote pro jecten en grootse momenten, is Delfland gewoon 'aan het werk'. Op deze infor matiepagina is daarover te lezen. De Delflandse kust wordt sterker én mooier en daarover zijn in mei twee informa tiemarkten. Het is goed dat Delfland, de provincie Zuid-Holland en het rijk inves teren in veiligheid op de lange termijn. Ook werkt Delfland aan het behoud van droge voeten. Zo bouwt Delfland mo menteel een grote waterberging in de Woudse polder, langs de Zweth. Door bij hevige regen hierin water op te slaan, kunnen we de kaden langs de Zweth ontlasten en woTdt de kans op water overlast kleiner. EXTPA DUIMEN EM EEH BPEOEP STpAHD Andere waterwerken, namelijk molens en gemalen, kunt u op 12 mei bezoeken, op de Molen- en Gemalendag. Elders op deze pagina staat welke werken van Delfland die dag open zijn voor publiek. U bent welkom! Koos Verbeek Hoogheemraad Waterkeringen en Ruimtelijke Ordening Vrijdag 20 april bracht staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevrouw J.C. Huizinga-Heringa, een werkbezoek aan Delfland. Zij bezocht de kustplaats Ter Heijde in het kader van het project Zwakke Schakels, waarbij onder meer de Delflandse kust (van Hoek van Holland tot Scheveningen Haven) en Scheveningen worden versterkt. Tijdens het bezoek is de staatssecretaris geïnformeerd over wat er speelt aan de Zuid-Hollandse kust en over hoe het is voor mensen om te leven en te werken 'achter' een zwakke plek. Mevrouw H. M.C. Dwarshuis (gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland) en de heer R.A. Ammerlaan (projectleider namens Delf land) gaven een toelichting op de plan nen voor verbetering van de kust. Met de informatie kan staatssecretaris Huizinga zich sterk blijven maken voor het belang van een steTke kustverdedi ging. Als de kust voldoende bescher ming blijft bieden, kunnen we in Zuid- Holland veilig én aangenaam blijven wonen, werken en recreëren. VEILIG WONEN, WERKEN EN RECREËREN IN DELFLAND MET STERKE DIJKEN, DROGE VOETEN EN SCHOON WATER Westduinpark Solleveld De Banken Hoek van Holland Duincompensatie Tweede Maasvlakte De Delflandse kust wordt onder meer versterkt door het aanbrengen van een extra rij duinen aan de kant van de zee. Meer informatie over de plannen geeft Delfland op de informatiemarkt (zie kader). Ook per kustplek is dan specifieke informatie verkrijgbaar. Knkduin

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27