Muzikale capriolen van de Wereldband SLAAN Perfecte heruitgave Onhandig Eén worden met de muziek Inchecken in Hotel Dusk ITHT.V Arrogant, irritant en erg grappig ■A MW voor gevorderden Nieuw theaterseizoen Nieuwe Stadsblad Jury- en publiekswinnaar van het Leids Cabaret Festival 2004 komt naar Schiedam. Micha Wertheim is met zijn voorstelling MichaWertheim voor gevorderden dinsdag 1 mei 2007,20.15 uur te zien in Fortis Theater aan de Schie. foto: phil nuhuis Tijdens het spelen van zijn eer ste soloprogramma MW voor beginners werd Micha Wert heim (jury- en publiekswinnaar van het Leids Cabaret Festival 2004) door het publiek, zijn col lega's en de pers, unaniem over het paard getild. Achter de schermen lukte het hem om met beide benen op de grond te blijven staan. Nu is het tijd om door te breken. Voordeel van een tweede programma is dat het publiek inmiddels weet wie Micha Wertheim is. Zelf zou hij dat nu ook wel eens willen we ten. In Micha Wertheim voor gevorderden gaat hij daarom op onderzoekuit. MichaWertheim is tegendraads, eigenzinnig en intelligent en aangenaam onge makkelijk. Na het voltooien van zijn studie, besloot Micha Wertheim audi tie te doen in Toomler, de thuis basis van het Amsterdamse stand-up gezelschap Comedy- train, waar hij nog regelmatig te vinden is en als stand-up come dian ook nog regelmatig op treedt met zijn collega's van de Comedytrain. Micha Wertheim schrijft naast teksten voor zijn theaterprogramma ook voor Spijkers met Koppen (radio). Eerder schreef hij VingerTV voor VPRO's Villa Achterwerk (TV) en maakte vijf jaar lang deel uit van de redacüe van Dit Was Het Nieuws (TV). Verder publiceerde hij verhalen in on der andere de Volkskrant, Rails en Het Parool. Van november 2005 tot mei 2006 verzorgde hij dagelijks de dagsluiting in het radioprogramma De Avonden op 747AM. Voor die zender maakte hij eerder ook radiodo cumentaires o.a. over Max Tail leur, de geschiedenis van Co medytrain en zijn ervaringen als stand-up comedian in Amerika. Micha Wertheim is met de voorstelling MW voor gévorder- den te zien dinsdag 1 mei om 20.15 uur in Theater a.d Schie. Na het overdonderende succes van hun debuutprogramma Lekker Warm van De Wereld band, komen de zes multi-ins- trumentalisten nu met de twee de voorstelling: Keet. Een voor stelling die garant staat voor een gepeperde dosis muziek en ver rassende muzikale en theatrale capriolen. Met een nóg uitge breider instrumentarium spe len de zes mannen muziek die je al heel vaak of juist nog nooit hebt gehoord en wordt de We reldband beïnvloedt door mu ziek uit alle windstreken. De meer dan veertig verschillende instrumenten waar ze op spelen zijn onder andere de trombone, klarinet, saxofoons, fluiten, trompet, tuba, drums, mond harp, contrabas, basgitaar, mandoline, viool, gitaar, huluse, hoom, accordeon, harmonium, banjo, sitar, balalaika, mello- foon, panfluit, slide guitar en ukelele. In een setting van stei gerpalen, bouwlampen en af- zetlint voltrekt zich een niet te voorspellen muzikaal schouw spel. Keet is een cabareteske voor stelling met alle muziekstijlen die je maar kunt verzinnen: van klassiek tot tango, van latin tot Roemeense zigeunerpop en van disco tot hillbilly cowboy- muziek. Een bruisende De zes multi-instrumentalisten van de Wereldband komen naar Schiedam met hun tweede voorstelling Keet. foto: pr potpourri die daarnaast moei teloos mime, fysiek theater en muziek met elkaar verbindt. Het energieke zestal doet de rest. Keet is mooi, ontroerend en knetter! Een verhaal is ver te zoeken, humor is echter maar al te dichtbij. Te zien op woensdag 2 mei om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Dames voor na vieren Twee jaar geleden werd de kleinkunstwereld opge schrikt door een fris dames duo. Dames voor na vieren wonnen met hun program ma Tja tja tja de Holland Ca sino Podium Prijs en de jury- en publieksprijs bij het Am sterdams Kleinkunst Festi val. In de nieuwe voorstel ling dagen ze het publiek uit met een fysieke en muzikale voorstelling, die genadeloos op de lachspieren werkt. Te zien op woensdag 25 april om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Wilde zwijnen en maagden De operette Der Vogelhand- Ier wordt bevolkt door ba ronnen en baronessen, een graaf met een gat in zijn hand, professoren in de dier kunde en nog een aantal dorpsbewoners. De dorpe lingen hebben een pro bleem: ze hebben wilde zwij nen én maagden nodig, maar in beide categorieën is niets voorradig. Wél zijn er tamme varkens en weduwen in overvloed. Voorafgaand aan de voorstelling is er een inleiding om 19.00 uur. Vrij dag 27 april, 20.15 uur in For tis Theater a.d. Schie. De Wii is een bijzondere spelcomputer. De be- wegingsgevoelige afstandsbediening maakt het mogelijk om handelingen uit de 'echte wereld' rechtstreeks te vertalen naar een spel. Vooral Wii Sports maakte duidelijk dat golf en tennis bijna perfect te herscheppen zijn via deze bestu ring. Maar is het echt genoeg? Nee, zegt Joy Tech. Zij brengen een reeks 'hulpmiddelen' (het Wii Sports Pack) op de markt om je Wii bedie ning te veranderen in een racket, golfclub of race stuur. Je klikt de remote in deze witte plas tic dingen en vervolgens zou golf en tennis nog echter moeten zijn. In theorie een leuk idee, wa re het niet dat met het bevestigen van de remo te ook het infrarood oogje wordt afgedekt. Dat betekent dat je bij bijvoorbeeld Wii Sports (of Ti ger Woods) je remote steeds uit de nep-club moet halen om menu's te bedienen of het licht veld te verplaatsen, om hem er dan weer in te doen voor de swing. Ook merkten wij geen verbetering in onze golfscore (of tennisscore) door deze hulpmiddelen te gebruiken. Het ziet er allemaal leuk uit, en op papier is het slim bedacht, maar in de praktijk is het gewoon te onhandig. Voor: Wii Het avonturenspel maakt een comeback op de Nintendo DS. Na de avonturen van Phoenix Wright plofte tot ons genoegen nu Hotel Dusk op ons bureau. Je bent een aan lagerwal ge raakte ex-politieman die het mysterie op moet lossen van kamer 215 in hotel Dusk. Je houdt de DS 'overdwars' als was het een boek. Tijdens dialo gen met personages kun je op het rechter scherm kiezen wel ke dingen je wilt vragen. Het verkennen van het hotel gaat in 3d, waarbij je op sommige plek ken voorwerpen nader kunt on derzoeken. Het spel is mooi vormgegeven. Personages lij ken 'geschetst', een beetje zoals in die oude videoclip van A ha. De besturing via het pennetje is prima in orde. Wel vinden we dat er weinig vaart in de game zit. De dialogen duren wel erg lang, en soms duurt het een he le tijd voor je een puzzel op mag lossen. Voor actiefans is dit spel net zo interessant als kijken naar golf op tv. Maar wie zich wil verliezen in een sfeervolle (Engelstalige) interactieve ro man moet zeker inchecken in Hotel Dusk. Voor.DS Wij waren al overtuigd fan van Guitar Hero 2 op de Playsta tion 2. Het blijft onweerstaanbaar om je even 'rock god' te voelen met de unieke gitaar-controler. Het spel is er nu ook voor de 360, en de overgang naar de nieuwe console was een goede zet. Deze editie biedt meer muziek en de mogelijkheid om nieuwe nummers te downloaden. Het gegeven is een voudig: de bijgeleverde gitaar heeft vijf gekleurde knoppen. Op het scherm zie je de hals van een gitaar waar de muzie knoten (met corresponderende kleuren) naar beneden val len. Sla dus de juiste toon/kleur op het juiste moment om de noot te spelen. Dit voelt geweldig en op de moeilijker ni- veau's is er geen tijd meer om na te denken: één worden met de muziek is de enige oplossing. De 360 versie heeft echter wel een nare bijsmaak gekregen toen bleek dat een automa tische update via Live sommige 360 consoles op slot zette. Deze technische problemen zijn volgens de uitgever echter allemaal hersteld, en nu staat niets nog in de weg om Guitar Hero 2 op de nieuwe generatie console helemaal grijs te spe len. Dit is namelijk één van de beste spellen op dit moment, en een titel die geen muziekfan mag missen. Voor. Xbox 360 Europa maakte pas kennis met de Final Fantasy reeks toen deel 7 op de oude Play station verscheen. De eerdere delen (die in Japan op NES en SNES verschenen) zijn de afgelopen jaren druppelsgewijs ook ons we relddeel binnengekomen. Final Fantasy V verscheen eerder als Playstation remake, maar is er nu voor de Gameboy Advance. Deze editie is een perfecte heruitgave van een klassieker. Vier helden moeten voorko men dat de vier magische kristallen (verant woordelijk voor de vier elementen) breken. Geen bijster origineel verhaal, maar de charme zit 'm in de manier waarop je de personages ontwikkelt. Ze kunnen namelijk 'jobs' (slecht vertaald 'baantjes') kiezen om vaardigheden te leren. Een White Mage leert bijvoorbeeld geneesspreuken terwijl een ridder zware hamassen kan dragen. Het mooie is dat je van baan kan wisselen en de geleerde vaardigheden behoudt. Dit zorgt voor unieke personages met allerlei mogelijkhe den om de (vele) gevechten tot goed einde te brengen. Grafisch is dit GBA spel heel char mant en de muziek blijft indrukwekkend. Voor: GBA Woensdag 25 april 2007 - Pagina 28 Voor gevorderden FOTO: BART HEYNEN De theaterbrochure van Fortis Theater aan de Schie voor het seizoen 2007- 2008 is klaar. Een nieuw programma met bijzondere, verrassende en mooie voor stellingen. Donderdag 26 april presenteert Fortis Theater aan de Schie de nieuwe brochure voor de Vrienden van het theater. Vanaf 10 mei is de nieuwe theaterbrochure beschik baar voor iedereen. Kunt u niet langer wachten? Be stel dan nu de brochure via www.theateradschie.nl. Het programma valt dan vanaf 10 mei op uw deur mat. —TM

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 28