Harde feiten geven Nieuwlanders gelijk ^UMSTOÜQTT FACTORY OUTLET 29 APRIL KOOPZONDAG!!! MS 30 APRIL KONINGINNEDAG GEOPEND ïïiBÊÊili rosada irado de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Orgelconcerten Sint Janskerk SCHIEDAM - Vanaf 28 april kunnen bezoekers van de Sint Janskerk weer genieten van een serie inloopconcer ten. Iedere laatste zaterdag van de maand om 15.00 uur zullen prominente organis ten de mooie historische or gel van de kerk bespelen. De jonge talentvolle organist Ar jen Leistra (33) zal op zater dag 28 april het spits afbijten. Leistra behaalde verschillen de prijzen bij buitenlandse concoursen. Hij is cantor-or ganist van de Hoflaankerk in Rotterdam. Toegang is gratis. Nieuw leven in de heemtuin Schoolorkest met vuilnisbak en flessen Het Groot Zelfgemaakt Schoolpleinorkest is bedoeld voor alle groepen binnen het basisonderwijs, inclusief de kleutergroepen. Er wordt gespeeld op bijzon dere instrumenten als vuilnis bakken, steigerpijpen, flessen, elektrafluitjes en rokmarim- ba's. En natuurlijk wordt ook gezongen, gerapt, geklapt en gestampt. Onder professionele begelei ding werken de kinderen in twee dagen toe naar een tot de frustratie steeds naast de maat. Maar de laatste klap is wel raak. Met een grote glimlach stapt hij verbeelding sprekende slot- presentatie voor ouders, fami lie en bekenden. Voor de kinderen van de Pol- dervaartschool, die veelal kampen met concentratiepro blemen, was het optreden een bijzondere prestatie. De muzi kantjes hadden alle aandacht voor hun rol in het muziek spektakelstuk en er was geen valse noot te beluisteren. Het was voor ouders, team en kin deren een indrukwekkend feest. op Allerd af. "Ik had de laatste klap goed! Bedankt, ik vond het heel tof om mee te doen." SCHIEDAM - Een op de vijf be woners van de wijk Nieuwland is bang om beroofd te worden. In heel Schiedam is dat veertien procent. Ook het aantal bewo ners dat last heeft van beklad ding en graag wil verhuizen ligt in Nieuwland een stuk hoger. Het is van de redenen dat Nieuwland is opgenomen in de Top 40 van achterstandswijken, die onlangs werd gepresenteerd door minister Vogelaar. De se lectie is namelijk niet alleen ge baseerd op harde feiten maar ook op het oordeel van bewo ners. En die is in Nieuwland dus niet al te rooskleurig. De feiten geven bewoners deels gelijk. Zo ligt het gemiddelde inkomen een stuk lager dan in Schiedam en is het aandeel oude en goed kope woningen relatief hoog. Komende jaren moet extra wor den geïnvesteerd om het hoofd te bieden aan sociale, fysieke en economische problemen. 'Hoe wel zich de afgelopen jaren al lerlei zaken positief hebben ontwikkeld, is er nog genoeg te doen. Ook dit project zal met beide handen moeten worden aangepakt om van Nieuwland weer een prachtwijk te maken', concludeert de gemeente. Mi nister Vogelaar zal voor eind ju ni met eigen ogen een kijkje ko men nemen in de wijk want nog deze zomer moet het actieplan gereed liggen." SCHIEDAM - In heemtuin 't Hoefblad wordt zondag 29 april een excursie gehouden langs al het nieuwe leven in de tuin. Na de warme voor jaarsdagen is er veel nieuws te zien. De I excursie begint om 13.30 uur bij het heemtuinhuisje en duurt tot 15 uur. Speciaal voor kin deren is een speurtocht uit- gezet door de heemtuin waarbij het voorjaar 'opgezocht' moet worden. Ook is er een creatieve activiteit met ei eren. Geen eieren zoeken maar eieren 'aankleden'. Info over hulp aan kinderen SCHIEDAM - Een kind dat neerslachtig is, niet luistert, steeds drukker wordt en ru zie maakt of door een moei lijke tijd gaat, bijvoorbeeld vanwege een echtscheiding. Ouders kunnen in deze situ aties voor hulp aankloppen bij het schoolmaatschappe- lijk werk. Op donderdag 26 april houdt Daltonschool de Klinker een informatieavond over deze vorm van hulpver lening. Schoolmaatschappe- lijk werker Willy Mohrvan de Maatschappelijke Dienstver lening Nieuwe Waterweg (MDNW) is uitgenodigd om het een en ander toe te lich ten. De informatieavond be gint om 19:30 uur en duurt met een korte pauze tot on geveer 21:00 uur. Ook ouders die geen kinderen hebben op de Klinker zijn welkom. Wel even aanmelden, tel. 010- 4709501 of kijk op de website van de school: www.klinkerschiedam.nl Schiedammers pakken hun biezen SCHIEDAM - Het aantal in woners van Schiedam is in maart en de eerste twee we ken van april sterk afgeno men. Hoewel sprake was van een klein geboorteoverschot (+8), woog dit niet op tegen het vertrekoverschot van 151 •personen. Het vertrek deed zich stadsbreed voor. Op merkelijk omdat het inwo nersaantal vanaf november gestaag groeide. Per 16 april bedroeg het aantal inwoners 75.097 inwoners. Tentoonstelling Galerie 't Walvis SCHIEDAM - Galerie 't Wal vis in de Branderssteeg opent zaterdag 5 mei een nieuwe expositie met werk van Ger ard van Soest, Marjo van Soest, Ferial Kheradpicheh en Geke van Genechten. De opening vindt plaats om 16.30 uur. Tandprothetische Praktijk Veringmeier Autorijden duur? Word lid van de WAC en tank spotgoedkoop. Leden kunnen ook gebruik maken van goede sleutelvoorzieningen, garage, autowasboxen en supergoedkoop de auto verzekeren. Info: bel 010-4731346. U vindt ons 100 meter na de Gamma bij de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam. Profiteer van de allerlaagste kortingen in schoenen, tassen, sieraden, mode sportkiedlng. Rosada heeft ook een prachtig kinderparadijs waar je kinderen gratis kunnen spelen. Openingstijden: ma t/m za en koopzondagen van 10.00 tot 19.00 uur. ROSADA FACTORY OUTLET Rosada 70 (Wouwbaan), 4703 TB Roosendaal Tel. +31 (0)165-524 888 www.rosada.nl Vanwege KONINGINNEDAG MAANDAG 30 APRIL is de dienstverlening van IRAD0 als volgt gewijzigd: Woensdag 25 april 2007 - Pagina 3 was raak Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl Autoclub voor iedereen Mmiroal 22 Sdiietlam factory outlet Afvalbrengstation Van Heekstraat 15 Op maandag 30 april is het Afvalbrengstation aan de Van Heekstraat 15 gesloten. Minicontainers In plaats van maandag 30 april legen we uw minicontainer op zaterdag 28 april. Huisvuilzakken (centrum) In plaats van maandag 30 april halen we uw huisvuilzak op donderdag 3 mei op. Wij verzoeken u de huisvuilzak tussen 5.00 uur en 07.30 uur buiten te zetten. NV IRAD0 Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl Compleet naar wens

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3