'De leefbaarheid; een beetje van Woonplus en vooral van jezelf' Vijfde Dag van de Dialoog E 5 co w t/> Algemeen 3 O O Editie: April 2007 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010-2045102 (Noord) T 010 -2045103 (Stad) Woning kopen WE Beheer Werken aan de woonomgeving ÏÉL. Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T010-2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Vragen huur/algemeen Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010-2045202 (Noord) T 010- 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Algemene vragen T 010-2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmolens.nl www.woonstadschiedam.nl T 010-2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Naast bet voorzien in woningen en het beheren van de woningvoorraad, voelt Woonplus Schiedam zich medeverant woordelijk voor een prettige woonom geving. Samen met bewoners, gemeente en andere organisaties werkt Woonplus aan een prettige en veilige buurt met een goede woon- en leefomgeving, ofwel 'de leefbaarheid'. Ook dit jaar organi seert of ondersteunt Woonplus diverse projecten en activiteiten die de leef baarheid bevorderen. De afgelopen maanden was een aantal leef baarheidsprojecten duidelijk zichtbaar. "Denk maar aan de start van het project 'Schoon Heel Veilig' in Nieuwland en het kunstproject in Groenoord met het evenement 'Urban meets Classic' als resultaat", zegt Jacinta Lechner, portefeuillehouder Leefbaarheid van Woon plus. "Belangrijk voor de leefbaarheid in de stad is dat de bewoners zelf initiatieven nemen en daarbij de steun van organisaties zoeken. Daarmee zijn het geen projecten van organisaties voor de wijk, maar projecten van de bewoners zelf. De kans op succes is dan nog groter. Mooie voorbeelden daarvan zijn 'Het Zimmertje' voor ouderen en de deelname van de Hoppe Groep aan de Amstel Gold Race. Dat zijn ideeën die groeien, doordat andere bewoners en organisaties erbij aanhaken. Samengevat; de leefbaarheid is een beetje van Woonplus en een beetje van anderen, maar is vooral van jezelf!" Achter de schermen Naast deze duidelijk zichtbare projecten, wordt op het gebied van leefbaarheid ook veel werk 'achter de schermen' verricht. "Als het om veiligheid gaat, werken we bijvoor beeld nauw samen met organisaties als het Opbouwwerk, de Politie, Buurtbemiddeling en de gemeente. We behandelen klachten van Urban meets Classic in Groenoord: bewoners zichtbaar betrokken bij hun woonomgeving. overlast en we pakken bewoners aan die het niet zo nauw nemen met het gebruik van hun woning of hun woonomgeving. Onze com plexbeheerders vervullen daarbij een belang rijke taak. Zij controleren in de wijk dagelijks op afval, graffiti, rommel in de portieken of zaken die kapot zijn. Voor Woonplus sig naleren ze dit soort onregelmatigheden en voor de bewoners zijn zij een makkelijk aan spreekpunt. De complexbeheerders zijn vaak te zien in de wijk en ze houden regelmatig spreekuur in hun buurtpost." Onwetendheid Bewoners overtreden volgens Lechner soms ook regels zonder dat daar kwade opzet bij is: "Portieken worden bijvoorbeeld nogal eens gebruikt als extra berging voor dingen als fietsen, scooters, vuilnis en oud papier. Dat is misschien praktisch, maar niet schoon en zeker niet veilig. Portieken moeten leeg blij ven, zodat brandweerlieden of ambulanceper soneel ongehinderd doorgang hebben. Veel bewoners zijn zich daar vaak niet van bewust. We blijven ze daar dus op aanspreken." Op 14 april vierden ongeveer hon derdzestig deelnemers en geïnteres seerden op het schip 'De Smaragd 2' het jubileum van de Schiedamse Dag van de Dialoog. Daarbij werd terug geblikt op de vijf succesvolle edi ties van dit initiatief. Het doel; de contacten tussen verschillende be volkingsgroepen versterken en de betrokkenheid bij de stad en de wijk vergroten. Woonplus ondersteunt de Dag van de Dialoog al vijf jaar van harte. Eind maart vond de vijfde Schiedamse Dag van de Dialoog plaats. Verspreid over zeven locaties, schoven ongeveer honderdvijftig Schiedammers aan bij één van de gesprekstafels om te praten over het thema 'vriendschap'. Ook dit jaar was weer iedere inwoner van Schie dam -jong, oud, autochtoon, allochtoon, hoog of laag opgeleid - van harte wel kom om aan te schuiven. De Dag van de Dialoog zoekt namelijk de overeenkom sten tussen mensen, want soms lijken de verschillen tussen mensen groot. "Het is een speurtocht naar wat mensen bindt", stelt de organisatie. "In gesprek blijken buurtbewoners dezelfde wensen en be hoeften te hebben; zij willen een veilige woon-omgeving en een prettige sfeer". Steun Ruim twintig organisaties ondersteunen de Dag Van de Dialoog in Schiedam. Woonplus is daar één van. "We doen dat in de praktijk door er actief aan deel te nemen en ook ge sprekstafels te organiseren. Daarnaast hel pen we met een financiële bijdrage.", zegt Silvia Bourguignon, medewerker sociale begeleiding van Woonplus. "We hebben daarvoor een goede reden. De Dag van de Dialoog draagt bij aan de vitalisering van Schiedam. Dat is ook één van de doelen van Woonplus. We steunen zoveel moge lijk initiatieven om het woonklimaat in Schiedam prettiger te maken." - 1 In dialoog in Wijkcentrum Dreesplein

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 50