Schiedam centrum Hosman in oude luister Het Huis Argus naar Hoogstraat V Koopzondag in binnenstad Column Colofon 'Jenever is vaak de enige associatie met de stad' dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Schiedam lijkt nergens op )WÈg1 Ondernemen in Schiedam Woensdag 2 mei 2007 - Pagina 41 Valt er nog iets toe te voegen aan alles wat er over de Hoog straat en binnenstad, vooral in de laatste weken, is gezegd? Ja, dat bleek op 20 april tijdens het Gesprek aan de Schie, ge organiseerd door de biblio theek aan het Stadserf. Het is duidelijk dat er het een en an der is blijven liggen de laatste jaren in de binnenstad, de be trokken partijen kunnen daar bij ook de hand in eigen boe zem steken. De binnenstads manager, Frans Griffioen, ging in op de oorzaken van de situ atie zo als die nu is en kon ook goede berichten melden. Ook Freek Homan, die al een aan tal jaren werkt aan het verlei den tot ondernemen in de Hoogstraat, kon een aantal successen melden* En zoals het vaak gaat, de inbreng van mensen die met een onbe vooroordeelde blik naar de stad kijken, had de meeste im pact: zij presenteerden geen kant en klare blauwdruk van hoe het zou moeten, maar be lichtten andere aspecten. Ore- sti Sarafopoulos: een stad is meer dan alleen maar winkels, vanuit je eigen identiteit moet je de stad aantrekkelijk maken en niet alleen maar holle am bities najagen. Paul Meurs deed daar nog een schepje bo venop in zijn kritische inlei ding: Er is een overdreven fo cus op het winkelcircuit en de vergelijking met andere steden gaat mank, want door de in grijpende saneringen in Schie dam, is er geen homogeniteit. Je kunt je ook profileren als een van de centra van Rotter dam, je hebt dan bijvoorbeeld Het Zuidplein, de Koopgoot, en Schiedam. Waarom krampachtig proberen dingen over te nemen die in andere steden succesvol zijn? Schie dam lijkt namelijk nergens op, en dat is juist de kracht. Tijdens het debat bleek, dat Schiedammers met een 'heli- kopterblik' naar de stad kun nen kijken en kwamen er goe de suggesties. De politiek wil in december weer op het on derwerp temgkomen met u, inwoner van Schiedam. Julia Snikkers In het sfeervolle centrum van Schiedam wordt zondag 6 mei de maandelijkse koop zondag gehouden. Voor het publiek een uitstekende ge legenheid om te shoppen en lekker door de binnenstad te slenteren. Neem ook een kijkje op het Broersveld, waar zondag een curiosa- markt is te vinden. De winkels in het centrum zijn geopend van 12 tot 17 uur. Ed Bijsterveld wil met zijn mensen een van de meest luxe eta blissementen van de Randstad neerzetten. Ed Bijsterveld is de trotse nieu we eigenaar van Bistro Auber- ge Hosman aan de Korte Dam. Bijsterveld heeft mime horeca ervaring en is van plan het res taurant weer in oude luister te herstellen. "Het wordt hier weer als vanouds", vertelt de onder nemer enthousiast, "ik ga één van de meeste luxe etablisse menten van de Randstad reali seren. Onze klanten willen we in een fijne sfeer ontvangen. Zij moeten zich hier, tijdens een avondje uit, miljonair wanen maar de rekening moet meeval len." De twaalf personeelsleden krijgen versterking als binnen kort ook het bistrogedeelte wordt geopend. Guido Beauchez is sinds 2005 directeur van het Jenevermuse um en heeft geen moment spijt van zijn stap naar Schiedam. Onlangs lanceerde het museum zijn eigen jenevermerk 'Old Schiedam'. "De moeder alle jenevers", noemt Guido Beauchez de volle moutwijnjenever die in De Ge kroonde Brandersketel, de ei gen branderij van het museum, ambachtelijk wordt gestookt op basis van rogge, gemoute gerst en water. Na drie distilleergan- gen rijpt de jenever vervolgens drie jaar op een eikenhouten vat. Deze Hollandse Methode, maakte drie eeuwen geleden in Schiedam opgang en wordt al leen in De Gekroonde Bran dersketel nog toegepast. "We verwachten dat eind dit jaar er zo'n honderd slijters Old Schie dam op de schappen hebben staan." Beauchez is zich bewust van de rol dat zijn product speelt in de stadspromotie. "Jenever is vaak de enige associatie die bezoe kers hebben met Schiedam dus speel je als jenevermuseum een belangrijke rol. Maar Schiedam heeft zoveel meer." De flessen Old Schiedam worden daarom allemaal voorzien van een mini uitgave van het pamflet 'Ontdek Schiedam Nu' waarin de stad wordt aangeprezen. "Dat is ge lijk een mooi stukje promotie." Beauchez vindt het jammer dat veel goede ideeën voor de stad sneuvelen door geldgebrek. "Het plan voor een museum plein vond ik zelf een zeer sym pathiek plan." Om dit plan te re aliseren zou het oude gebouw van de Schoenen Reus gesloopt moeten worden, waardoor er een open ruimte zou ontstaan tussen de Hoogstraat, de min van het Jenevermuseum en de oude Havenkerk. "Maar ja, een plein levert nu eenmaal geen Souveniers De dochter van Ingrid Tuinstra studeert al een poosje op een High School in Amerika. "Ik ga over een paar weken op bezoek en dacht dat ik voor souvenirs naar Delft zou moeten. Ik wist niet dat je dit ook in Schiedam kon kopen en dat scheelt mij mooi een reisje." Prentbriefkaarten geld op." Toch ziet de directeur veel kan sen voor de stad. "Als ik uit mijn raam kijk, dan ziet de stad er fantastisch uit", zegt hij wijzend over de mooie haven. Bewoners en middenstand van de Lange Haven, Korte Haven en de Dam hebben zich samen met het Je nevermuseum verenigd in Ha venrijk. Zij willen met elkaar het stadscentrum verlevendigen door kleinschalige evenemen ten te organiseren. "Zelf zou ik in Schiedam een grachtenfesti val willen zien zoals die in Am sterdam ieder jaar wordt ge houden. De lunge Haven vol met bootjes en mooie klassieke muziek." Door samenwerking met de verschillende groepen kan het centrum economisch worden versterkt. "Het laatste dat we willen is met onze rug naar de stad staan. Als museum zullen we ons zoveel mogelijk voor Schiedam inzetten.' Uesbeth Schepman woont haar hele leven al in Schiedam en zoekt tussen de toeristische prentbriefkaarten van Schie dam Souvenir. "Ik ben wat spul letjes aan het kopen voor mijn echtgenoot. Hij moet binnen kort voor zaken naar Houston in Amerika.' Liesbeth woont in Schiedam West en heeft het daar prima naar haar zin. "Ik woon op een plek waar alles re latief dicht bij is. Het zwembad, de binnenstad van Schiedam en zelfs Rotterdam is met de metro maar 10 minuten rijden." SCHIEDAM - Ze behoeven nog nauwelijks introductie want Het Huis Argus, de speciaalzaak voor alles wat met het oog te maken heeft, is alom bekend bij de Schiedammer. Argus heeft jaren aan de Oranjestraat geze ten maar een paar weken gele den maakten zij de overstap naar de Hoogstraat 40-42. Bedrijfsleider Josip Cicak is heel blij met de overstap want in de winkel is het een komen en gaan van nieuwe en oude klan ten. "Sinds we hier open zijn ge gaan is het enorm druk." Bij Ci cak hoef je dus niet aan te ko men met treurige verhalen over de Hoogstraat. "We zitten hier natuurlijk wel op een strategi sche locatie, vlak naast de in gang van de Passage", vertelt hij. "We denken dat we op deze locatie beter ons product kun nen verkopen. We hebben onze collectie zonnebrillen uitge breid met veel moderne model len maar ook de keus in montu ren is moderner en groter." Wie als oude klant nu denkt dat dit alles wel ten koste zal gaan van de vertrouwde uitstekende ser vice van Argus heeft het mis. "De service die onze klanten van ons gewend zijn blijft na tuurlijk uitstekend", verzekerd Josip. De entree van de winkel is mooi en open en nodigt uit tot binnenlopen. "De afgelopen weken is het zo druk geweest dat het wel lijkt alsof de Hoog straat door onze winkel loopt." Het team van Het Huis Argus blijft garant staan voor een goede service. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrum Management Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: Roel Dijkstra en Marianne van Velzen Eindredactie en vormgeving: Wegener huis-aan-huiskranten OLD Miranda van Jaarsveld zit al sinds 1999 met haar winkel Schiedam Souvenir op de hoek van de Lange Haven en de Ap pelmarkt. Het is een van de mooiste plekjes van Schiedam. "Mensen weten mij de laatste tijd goed te vinden en al is het soms stil, het uitzicht blijft ge weldig." Stadspromotie uit Brandersketel Directeur Guido Beauchez heft het glas met Old Schiedam. De jenever is nog gestookt volgens de Hollandse methode.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 41