r 14 r f w Koren en zangers presenteren zich (j fj' f H fjjj fj f JJ Wat bepaalt waarde huis? Aftrek bij twee eigen woningen? I Baja Beach Club viert jubileum KMI Het Nieuwe Stadsblad rj Srfll Wie een huis koopt, moet de overwaarde van het huis in het nieuwe huis steken (bij leenregeling). De overwaarde wordt 'eigenwoningreserve' genoemd. Na vijf jaar staat de eigenwoningreserve echter op nul. Wie zijn huis verkoopt en vervolgens vijf jaar een huis huurt, kan daarna weer een huis tegen volledige financiering kopen en profiteren van de aftrek van de volledige f li. rente. Deze optie is het meest winstge- J vend voor mensen wiens huis een mm grote overwaarde heeft en die een aftrek van 52% genie ten Als de taxateur de waarde van een huis moet bepalen, let hij op zowel interne als externe omstandigheden. Interne om standigheden zijn bijvoorbeeld de buurt waarin de woning ligt, de functionaliteit van de inde ling, de staat van het onder houd, constructie en kwaliteit van de toegepaste materialen (worden er grote reparaties ver wacht in de toekomst) en de aanwezigheid van een garage. Externe omstandigheden die de waarde van een huis kunnen beïnvloeden zijn onder meer de prijsontwikkeling op de markt van min of meer vergelijkbare woningen en toekomstige ont wikkelingen, bijvoorbeeld het bestemmingsplan ter plaatse. Privé/Publiek is een heel apart project van Museum Boymans van Beuningen. Voor het 'privége- deelte' zijn mensen te laat, het museumgedeelte loopt tot eind deze week. foto: pr Volgens de wet is alleen de aftrek van rente voor het eerste eigen huis toegestaan. Voor de eerste eigen woning is box 1 van toepassing, omdat in die box het inkomen uit werk en wo nen wordt belast. Eventuele overige woningen worden belast in box 3. Dat is de basisregel. Er zijn echter drie situaties waarin iemand te gelijkertijd twee eigen woningen heeft: Het kan zijn dat het oude huis nog niet is verkocht, terwijl het nieuwe al betrokken is of als ie mand nog even in zijn oude huis blijft wonen, in afwachting van de oplevering van een nieuwbouwwoning. De derde situatie kan ontstaan als iemand net gescheiden is en zijn ex-partner blijft voorlo pig nog in het oude huis wonen. In dit soort gevallen is het toegestaan om een hypotheek te nemen voor de volledige koopsom van de nieuwe woning. De rente is dan volledig af trekbaar in box 1. Zodra het oude huis ver kocht wordt, moet de eigenwoningreserve die dan meestal zal ontstaan, alsnog in het nieuwe huis gestopt worden. De eigenwoningschuld wordt dan opnieuw vastgesteld. Uiteindelijk is de situatie dan precies hetzelfde als in het standaardgeval. ROTTERDAM - Met de ten toonstelling Privé/Publiek (die nog tot en met zes mei draait)ontsluit Museum Boij- mans Van Beuningen de foto grafiecollectie van een Neder landse verzamelaar en plaatst deze in een museale context. Andersom worden museum stukken in een privé-context ge toond bij de verzamelaar thuis. Twee keer per week ontvangt deze verzamelaar bezoekers op afspraak en licht de presentatie toe. In de twee tentoonstellingen staat één aspect van beide col- Hotter dan hot, tropischer dan tropisch en feestelijker dan feestelijk. Uitgaand Nederland kan zich opmaken voor een weergaloos weekend: de Baja Beach Club in Rotterdam viert van vrijdag 18 tot en met zon dag 20 mei het 12,5-jarig jubi leum. Honderdduizenden be zoekers en talloze heerlijke avonden verder pakt de Baja Beach Club uit op karakteristie ke wijze. Het feest gaat gepaard met beproefde ingrediënten: zwoele ritmes, zomerse sferen en mooie medewerkers in strandkleding. De verwachting is dat een groot aantal bekende Nederlanders z'n opwachting zal maken. lecties centraal: het gefotogra feerde landschap. Met de presentatie Privé/Pu bliek geeft het museum op twee manieren betekenis aan kunst die elkaar goed aanvullen. Deze confrontatie van een private en publieke verzamelingen roept onmiddellijk vragen op. Waarin schuilt het verschil tussen een privé-verzameling en een pu blieke verzameling? Is de blik anders, wordt er anders ge zocht, anders verworven? Her ken je als bezoeker het oog van de verzamelaar? Of is deze ver gelijkbaar met het publieke 'oog' van het museum? De tentoonstelling in het muse um is onderverdeeld in drie the ma's binnen de landschapfoto grafie: het Arcadische en Diony sisch landschap, de Periferie, en Stadslandschappen. De onder werpen worden verbeeld door werken uit de beginperiode van de fotografie tot op heden: van Carleton Watkins tot Thomas Struth, van William Henry Fox Talbot tot Joachim Koester. De tentoonstelling in het muse um is toegankelijk tijdens de normale bezoekuren: dinsdag tot en met zondag, 11.00-17.00. ROTTERDAM - De tweede editie van Operadagen Rotter dam biedt eenmalige voor stellingen, internationale pro ducties, opera op locatie, ope rafilms, jeugdvoorstellingen, huiskamerconcerten, de Na tionale Operabeurs en bijzon dere premières zoals de baro- kopera La Didone van Cavalli, uitgevoerd en bewerkt door The Wooster Group uit New York, de wereldmuziekopera Poverty Requiem van Peter Maissan op het Schouwburg plein en de eigen productie Stad van Verlangen, een ope- rareis door Rotterdam Zuid met onder meer een nieuwe miniopera van Peter-Jan Wa- gemans. Operadagen Rotterdam 2007 presenteert zaterdag 26 mei de première van de wereld muziekopera Poverty Re quiem. Het muziekstuk is ont wikkeld door componist Peter Maissan en Sylvia Borren. De voorstelling wordt twee keer uitgevoerd, om 15.00 uur en 17.00 uur op het Schouwburg plein. Koren en individuele zangers uit heel Zuid-Holland kunnen zich aanmelden. Woensdag 2 mei 2007 - Pagina 43 ül Tentoonstelling privé en publiek k

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 43