tm w mi:> ledereen geniet op Bel 0900-40 40 500* zijn eigen manier voor een GRATIS van geluid hooradvies bij u in de buurt Bete rgimjj dé Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Fietsers bond is een offensief begon nen om bewaakte stallin gen goedkoper te maken. De bond wil naar Gronings model een abonnement in voeren waarmee fietsers ge bruik kunnen maken van alle bewaakte stalling in de regio Rotterdam. Het abonnement moet een ein de maken aan overvolle sta tionspleinen en het aantal ge vallen van fietsendiefstal terug te dringen. Vooral tussen 7 en 9 uur is het dringen voor het sta tion Schiedam. Dan komen Schiedammers met de fiets aan bij het station terwijl de fietsen van de forensen buiten de stad er nog staan", weet Wilco van Erven van de Fietsersbond af deling Schiedam. Bij gebrek aan beugels worden de tweewielers vastgemaakt aan hekken, paal tjes of desnoods een nooduit gang, zoals Groenlinks recente lijk constateerde. Terwijl in de Verbaasd SCHIEDAM - Wilco van Er ven van de Fietsersbond Schiedam is verbaasd dat Groenlinks vragen heeft ge steld over het fietsenkerkhof op het stationsplein. "De lichtblauwe brigade is be voegd om fietswrakken weg te knippen. Feit is dat het veel te weinig gebeurt waar door nog minder ruimte overblijft." Ook onderneemt de lichtblauwe brigade vol gens hem nauwelijks actie tegen fietsdiefstal. bewaakte stalling nog plek ge noeg is. De oorzaak is volgens Van Er ven dat de tarieven veel te hoog liggen. "In Schiedam wordt 1,10 euro per dag gerekend. Alleen als je op spiksplinternieuwe fiets rijdt, is dat de moeite waard." De fietsersbond pleit voor een tarief van 25 euro per jaar, waarmee de fietsers ge bruik mag maken van alle stal lingen in de regio Rotterdam. "Zo'n tarief is niet kostendek kend maar dat zijn de huidige prijzen ook niet", legt Van Erven uit. "En omdat weinig mensen er gebruik van maken, worden de tarieven telkens verhoogd waardoor nog minder mensen komen. Maak je het stallen goedkoop, dan kan je in ieder geval rekenen op vaste inkom sten van de abonnementhou ders. In Groningen, Zutphen en Den Haag zijn hiermee goede ervaringen opgedaan." Bovendien zijn de bewaakte stallingen de beste remedie te gen fietsendieven, een andere doom in het oog van de Fiet sersbond. "Een op de twintig huishoudens in Schiedam krijgt ermee te maken. Gelukkig heeft het van de politie rheer prioriteit gekregen maar ik vind dat de lichtblauwe brigade er veel te weinig tegen doet." De Fietsersbond heeft steun voor het abonnement gevraagd bij de politiek. "De wethouder van Schiedam heeft al uitge sproken mee te willen werken en ook Rotterdam is positief. Het zou al mooi zijn als we kun nen beginnen met Schiedam en Rotterdam Centrum om het daarna uit te breiden." Filmhuis SCHIEDAM - Het Film huis draait donderdag Family Law. Voor vrijdag en zaterdag staat Letters from Iwo Jima op het program. Aanvang 21 uur en kaarten kosten 7 euro. Family Law is een liefdevolle schets over een vader en een zoon die beiden op weg zijn hun rol in het leven te ont dekken. Ariel Perelman is een advocaat, net zoals zijn vader. Hij heeft echter nooit bij zijn vader willen werken, omdat hij een afstandelijke verhouding met hem heeft. Zijn vader had nooit tijd voor hem en dat deed pijn. Dat het nog diep zit, blijkt als Ariel de 65ste verjaardag van zijn vader simpelweg ver geet. Iwo Jima Vorig jaar verscheen Flags of Our Fathers, het eerste deel van Clint Eastwoods twee- luikover de slag om het Ja panse eiland Iwo Jima. Ston den in deel één de Amerika nen centraal, in Letters from Iwo Jima laat hij de oorlog zien door de ogen van de Ja panners. Ook nu zijn er goe den en slechten, maar er is geen rechte lijn te trekken tussen de strijdende partij en. Helden zijn er niet. Ieder een doet zijn best om niet geraakt te worden. We vol gen de jonge rekruut Saigo. Hij is ziek van heimwee en ergert zich steeds meer aan de uitzichtloosheid van de oorlog. Hij wil maar één ding en dat is levend terugkeren naar zijn vrouw en pasgebo ren dochtertje. Het geluid van spetterend plezier Het geluid van een giechelende baby ÈÜ'V Het geluid van vrienden die aanbellen leder mens to uniek Net zoals iedei hooradvies Bi) Beter Horen weten we dat at meer dan 90 jaar. Daarom luisteren onze professionele hoor spec ia listed naar u Wi| zorrjen voor de beste hooroplossmcj op maat verboden (brom) fietsen te plaatsen GRATIS openbare fietsenstalling Station Overvolle fietsenstallingen bij het station Schiedam. Goedkoop achter slot en grendel DOOR MARK KIVIT Woensdag 2 mei 2007 - Pagina 8 Altijd vrijblijvend op proef! www.beterhoren.nl We brengen geluid tot leven FOTO: ARCHIEF/ ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 8