5.4 miljoen consumenten TANDARTS? Schiedam-Centrum 010 - 273 55 45 Historische panden Broersveld in de as GRATISMONTAGE lezen de 54." P.P. 30.' WERELDSE WOON ING DAGEN l 50% KORTING op vloerverwarming Kids lopen tegen zinloos geweld 50% KORTING op een stoomcabine of een GRATIS douchecabine Straaljager en steltlopers op Streetfestival Spaland Bent u op zoek naar een dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad SPECTACU LAI RfV/YRt N DE WGGGNGR huis-aan-huiskranten Tandartspraktijk Neemt nog patiënten aan! Betrouwbaar - vakkundig Bel voor meer informatie of voor uw aanmelding: MA - VRIJ. 9.00 - 12.00 uur Tandartspraktijk Broersvest 45 3111 EB Schiedam HEEFT U IETS TE VIEREN? GA GEZELLIG VAREN!!!! Bel voor ons vaarprogramma met o.a.: 75 e" van de Partysêhepen is uiteraard Vertrek vanuit Spijkenisse Info: Rederij Fortuna tel. 0181-626126 of 06-53367913 www.partyschepen.org Voor uw party groot of klein moet u bij Rederij Fortuna zijn. De brandweer is snel ter plaatse maar kan niet voorkomen dat de panden aan het Broersveld uitbranden. foto: roel dukstra XIV O Alléén in Numansdorp en Rotterdam D°ndfrd"g 10 t/m zondag 75 mei. SCHIEDAM - Een uitslaande brand in het Broersveld heeft donderdag vroeg in de morgen het onderkomen van Bewo nersvereniging Centrum en de Lichtblauwe Brigade in de as gelegd. Ooggetuige Erik van Dam, die aan de overkant woont, hoorde tegen een uur of zes het alarm afgaan. "Dat gebeurt vaker, dus ik besteedde er geen aandacht aan. Even later klonk glasgerin kel en ben ik wel gaan kijken. Al snel was duidelijk dat het om brand ging. Toen heb ik direct 112 gebeld. De brandweer was snel ter plaatse maar het vuur greep zo snel om zich heen. Ik stond voor het raam te kijken. Het glas was gewoon warm ge worden. Zo fel was het vuur op gelaaid." De Lichtblauwe Brigade is don derdag niet de straat op gegaan maar heeft met man en macht gewerkt om een vervangende ruimte gereed te maken. Inmid dels is in het Stadskantoor een tijdelijk onderkomen ingericht. De Lichtblauwe Brigade en ver keersregelaars zijn van daaruit op vrijdag, wat mede vanwege de weekmarkt altijd een drukke dag is, alweer begonnen met hun reguliere werkzaamheden. Bij de Historische Vereniging, die naast de getroffen panden een benedenverdieping heeft, bleef de schade beperkt. SCHIEDAM - Fortis Theater aan de Schie kruipt letter lijk uit zijn schulp. Bij het tienjarige jubileum in 2008 moet het theater zichtbaar aanwezig zijn in de stad. "Een cadeautje aan onszelf. Zelfs de Schiedammers we ten lang niet altijd waar het theater is", zegt directeur Frans Lissenburg. Deze week wordt de brochure voor het komend seizoen ver spreid. Het visitekaartje van de nieuwe programmeur Mark den Hertog. Hij is zijn carrière gestart als balletdanser en heeft bij gerenommeerde theaters ge werkt. Volgens directeur Lissen- burg kijkt Den Hertog meer over de grenzen dan zijn voor ganger. Dat geldt niet voor de seizoensopening op 21 septem ber met Herman van Veen maar wel als het gaat om wereldmu ziek, de voorstelling Aluminium van de uit Israël afkomstige Ilan Azriel of China Girls, die een voorproefje geven op de ope ning van de Olympische Spelen. Natuurlijk is het een program ma geworden dat het gros van de Schiedammers aan zal spre ken maar Den Hertog heeft ook geprobeerd het publiek uit te dagen. Dus niet alleen bekende cabaretiers - "Dat is zo populair, daar kan je niet omheen" - maar ook aanstromend talent, dans en toneel. Op de vraag of hij ook voorstellingen programmeert louter omdat een theater cul tuur moet brengen, antwoordt hij onomwonden 'ja'. "Dan maar een keer wat minder men sen in de zaal." Directeur lis senburg knikt instemmend. Zelf zal Mark den Hertog ook vaak op het podium te zien zijn. Om een voorbespreking of in leiding te houden want hij houdt van het contact met het publiek. Naast de dansserie Moving Moments, Operaserie en Wereldvrouwen, heeft hij ook een eigen serie: De keuze van de programmeur. Maar ei genlijk is de hele brochure na tuurlijk zijn keuze. SCHIEDAM - Kids uit Schiedam gaan zaterdag 11 mei de straat op om te protesteren tegen zin loos geweld. De protesttocht start bij de speeltuin in 't park aan de Schaepmansingel. On der begeleiding van een brass band loopt de stoet door de wij ken Nieuwland en Schiedam West. Wil je ook meelopen kom dan om 18.30 uur naar de speel tuin. De protesttocht begint om 19.00 uur. De organisaties roept alle kinderen op om te komen en vrienden en ouders mee te nemen. Na afloop worden in de speeltuin witte balonnen opge laten. Voor ieder kind is er nog een leuke en lekkere verassing. Bevrijding in de etalage Vader en zoon Nico van Eetcafé Van der Ree aan de Troelstra- laan hadden met het oog op vijf mei de etalage ingericht met modelvliegtuigen, schoenen, kranten en andere bevrijdingsi tems. Zaterdag vond een groot feest plaats. foto: roel duksira www.wooning.org BW iS dB Klailt Q35 Koning! Woensdag 9 mei 2007 - Pagina 2 Zat. 12 en 26 mei, 9,16 en 23 juni, 7, 21, 28 juli, 11, 25 aug., 1, 7 (vr.), 15, 22, 29 sept., 6,13 okt., 3,10 en 24 nov., 1,8 en 15 dec. Incl. 2x koffie met gebak, koud/warm buffet, dessert, live music en alle drankjes (excl. buitenl. gedist.). Inschepen 19.00 uur, vertrek 19.30 uur. Terugkomst plm. 24.00 uur. °ok mogelijk p.p. Zo. 27 (Pinksteren) mei, 3,10 en 17 (vaderdag) juni, 1,15, 29 juli, 12, 26 aug., 9 (wereld havendagen), 16, 23, 30 sept., 14, 28 okt., 11, 25 nov., 2, 9 dec. Incl. welkomstdrankje, soepje, koud/warm buffet, dessert, live music en onbeperkt koffie, thee, melk en jus d'orange. Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur. Terugkomst plm. 16.00 uur. Gezellig een zomerdag op t water. Wo. 25 juli Antwerpen-Spijkenisse 65.- p.p. kind 32.50 gelegenheid om te winkelen. Di. 7 aug. Spijkenisse- Volendam 60.- p.p. kind 30.- geen gelegenheid om te winkelen. Don. 23 aug. Zierikzee- Spijkenisse 57,50 p.p. kind 29.- gelegenheid om te winkelen. Incl. 2x koffie/thee met gebak, lunch: uitgebreide koffietafel, diner: warm/koud buffet met ijsdessert, excl. overige drankjes. Deze vaar tochten zijn gecombineerd met touringcars. Do. 7 juni Zaltbommel, Do. 14 juni Willemstad, Wo. 20 juni Vianen, Do. 28 juni Br. Biesbosch, Do. 5 juli Holl. Biesboch, Do. 12 juli Schoonhoven, Do. 19 juli Gorkum, Do. 2 aug. Dordrecht, Wo. 15 aug. Brielle-Oostvoorne. incl. 2x koffie gebak en dagmenu (op terugreis). R'dampas 2 consumptiebonnen gratis. Prijs vanaf 32.5"tot 37?" p.p. I Zonda9 alléén Rotterdnm open. "Actie niet geldig in combinatie met andere acties en niet voor projecten. Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Theat worde DOOR MARK KIVIT Numansdorp (zondag gesloten) Rotterdam (jW KlüKlHSIBKBKMIIlBSIltBllS 0 Industriestraat 31 Olympiaweg 44a (voorheen Konijnendijk) (Pal naast de Kuip) telefoon: 0186-653 700 telefoon: 010-47919 44 Actie niet geldig in Bergschenhoek, Den Haag, Naaldwijk en Vlaardingen. SCHIEDAM - Winkelcentrum Spaland pakt zaterdag 12 mei knallend uit met het Streetfestival. In het over dekte winkelcentrum zijn van 11 en 16 uur knallende, gek ke en mooie acts te zien. Een prima gelegenheid dus om de inkopen voor moederdag te doen. In het drumcafé kun nen kinderen naar hartelust trommelen op de djembe. Clown Jopie en Tante Angeli- que komen ook langs en zul len zeker de lachers op de hand krijgen met hun gekke grappen en grollen. Specta culair is de straaljager die tussen het winkelend publiek rolt. De vleugels bewegen en hij maakt een bulderend ge luid. Eigenlijk alles wat een echte straaljager ook doet, behalve vliegen natuurlijk. Voor de lekkere trek is de poffenier uitgenodigd.. Hij rijdt op een bakfiets door het winkelcentrum en deelt op een ludieke wijze poffertjes uit. De Armani's weten wat swingen is. Dit trio zal het Streetfestival ongetwijfeld muzikaal weten op te luiste ren. Steltlopers Sam Shine schrijden door het publiek in een bijzondere outfit. Bij de Kids workshop krijgen kinde ren de mogelijkheid om een mooi cadeau te maken voor hun moeder.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 2