Landal fflHHUf Landal GreenParks met 35% korting! I mi klfclili b'eidPbBi '9wu9iHJsH THE HUMAN BRAIN SCHIEDAM - Is het dat we bang zijn om ons aan te stel len of denken: dat waait wel over. Feit blijft dat veel mensen bij een beroerte te laat bij het ziekenhuis aan kloppen, weet neuroloog H. Verhey van het Vlietland ziekenhuis. Een beroerte kan ontstaan door een infarct of een bloeding. In het eerste geval raakt een bloed vat in de hersenen verstopt waardoor de toevoer van zuur stof stokt. Bij een bloeding knapt een bloedvat waardoor een zwelling ontstaat, die de bloedtoevoer afsnijdt. Op de website van Nederlandse CVA vereniging 'Samen verder' wordt het treffend omgeschre ven als 'een ongeluk in de vaten van de hersenen'. Vooral 55 plussers moeten alert zijn op een beroerte. Risicofac toren zijn: hoge bloeddruk, ro ken en een hoog cholesterol. Ook andere aandoeningen als suikerziekte en een onregelma- Beroerte Donderdag 10 mei is uitge roepen tot de dag van de preventie van de beroerte. Een goede zaak vindt neuro loog Verhey. Van de mensen die jaarlijks in Nederland overlijden is in negen procent van de gevallen een beroerte de doodsoor zaak. Elk jaar worden 41.000 mensen voor het eerst ge troffen door een beroerte. "Dan hebben we het nog niet over de mensen die zwaar letsel overhouden." tige hartslag verhogen de kans op een beroerte. Een infarct is goed te behande len met een medicijn dat het bloedstolsel oplost. "Hiermee is een gerede kans dat het bloed vat weer open gaat en de schade wordt beperkt. Voorwaarde is wel dat het medicijn binnen drie uur wordt toegediend. Bij de eerste verschijnselen niet aarzelen maar 112 bellen en zo Filmhuis SCHIEDAM - Het Filmhuis draait donderdag de film 'A prairie home companion'. Voor vrijdag en zaterdag staat The Queen op het pro gram. Aanvang 21 uur, kaar ten kosten 7 euro. Wanneer een nieuwe eige naar het Fitzgerald theater koopt, betekent dat het ein de voor de lokale radioshow 'A Prairie Home Compa nion'. Er zal nog een laatste show voor publiek plaatsvin den met alle oudgedienden. De artiesten van de avond zijn onder meer de zusjes Yolanda en Rhonda Johnson met een country act, en de hilarische ietwat ondeugen de zingende cowboys Dusty Lefty (met hun gevreesde foute grappen parade). Neuroloog H. Verhey: 'Als je er snel bij bent is een beroerte te behandelen.' snel mogelijk naar het zieken huis", benadrukt Verhey. Bij geen behandeling kunnen de gevolgen ernstig zijn. Een be roerte is een veel voorkomende doodsoorzaak en kan gezonde mensen in een klap aan het ver pleeghuis kluisteren. Verhey: "Verlamming en verlies van spraakvermogen zijn de be kendste gevolgen. Maar ook ka rakterveranderingen komen voor. In het voorste deel van de hersenen zitten de controleren de functies. Als dat wordt aan getast kan het leiden tot agres siever gedrag. Mensen die er op het eerste gezicht goed vanaf gekomen zijn, kunnen toch veel problemen ondervinden. Dat is ook voor de naasten een zeer verdrietige situatie." Het Vlietland ziekenhuis be schikt over een speciale afdeling voor patiënten, die een beroerte hebben gehad: een zogenaam de stroke-unit. Naast de neuro loog werken ook andere disci plines mee aan de behandeling en revalidatie. "De voorzienin gen zijn goed. We moeten het publiek bereiken want daar valt nu de grootste winst te behalen. Als patiënten zich eerder bij ons melden, kunnen we meer doen dan revalideren." The Queen The Queen werpt een blik achter de schermen van het Engelse koningshuis tijdens de nasleep van Diana's dood. Elizabeth II (Helen Mirren) en Tony Blair (Mi chael Sheen) strijden over de behandeling van dit drama, dat aan de ene kant een privé tragedie is voor de koninklij ke familie, terwijl aan de an dere kant door het publiek openbare rouw wordt geëist. (dé Even zorgeloos er tus senuit. Met het hele ge zin, opa en oma of met vrienden. Als u dat voor ogen hebt, dan is een bungalow van Landal GreenParks dé plek voor een vakantie. Aan u de keuze; ontdekt u de schitterende omgeving per fiets of gaat u heer lijk genieten van een kopje koffie terwijl de kinderen zich vermaken in de speeltuin? Speciaal voor u als lezer, heeft Landal GreenParks een aanbieding: 35% kor ting op een weekend, mid week of week. UW KEUKEN WEER ALS NIEUW Renovatie en onderhoud van alle merken keukens Danny van Haatten Vlaardingen tel. 010-4350350 KvK 24379703 De Keuken Makers is een landelijke organisatie: www.dekeukenmakers.nl de. Bovendien ontvangt u nog eens een horecawaardebon t.w.v. 20,-. Deze aanbieding is geldig voor een verblijf op diverse aankomsten in mei en juni op de volgende parken: Landal Heihaas (Putten, Veluwe, Gelderland), Land al Heideheuvel (Beekber gen, Veluwe, Gelderland), Landal Twenhaarsveld (Holten, Overijssel), Landal Hochwald (Keil am See, Hunsrück, Duitsland), Landal Mont Royal (Kröv, Moezel, Duitsland) en Landal Sonnenberg (Lei wen, Moezel, Duitsland). Aankomsten 2007 Weekend (ma-vr): 11 mei, 1,8 juni Midweek (vr-ma): 14,21,29 (di-vr) mei, 4,11 juni Week (vr-vr of ma-ma): 11,29 (di-ma) mei, 1,4,8,11 juni Reserveren Voor informatie, reserverin gen of de gratis brochure kunt u contact opnemen met Landal GreenParks tel. 0900-8842 0,20 p. min.) of kijk op www.landal.nl. Vermeld bij uw reservering de code WEG06L. - - M3D - zand Kj m S* ZAND GRINDHANDËL Woensdag 9 mei 2007 - Pagina 32 Beroerte: Geen tijd te verliezen DOOR MARK KIVIT FOTO: ROEL DUKSTRA s eek WGGGNGR huis-aan-huiskranten iiipfe Emotie komt van boven I Van je hersenen moet je het hebben v Hersenstichting Nederland WWW.HERSENSTICHT1NG.NL GIRO 860, OEN HAAG Voorwaarden en condities Deze aanbieding is geldig voor aankomsten zoals bovenstaand. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten a 19,50, bedlinnen 5,50 p.p. per verblijf, verplicht), toeristenbelasting en bijdrage in overige heffingen. Geldt niet in com binatie met andere kortingen, spaarprogramma's, all-in arrangementen of acties. Alleen voor nieuwe reserveringen. De beschikbaarheid van bungalows voor deze korting kan per park, type (luxe bungalows uitgesloten) en/of aan komstdatum verschillen en is beperkt. I Aanviitzand (ophoer gzand) Verschratingszand M3C- Zand SP - Scherpzand - Metselzand - Brekerzand ,jÉsT Zandbakkenzand - Diversen soorten grind - Diversen soorten grond Diversen soorten Bfellith- Lava - Wegenbouwdoek c.q. folie - Mengkorrelmix - Hoogovenslakken (op aanvraag) - Schelpen (op aanvraag - Sierbestrating Al dit hier boven staande materialen is evt. ook Te verkrijgen in big- bags. Loswal: Terrein Hydro Agri Maassluissedijk 103 Vlaardingen Havennummer 731 Tel: 010-2489361 Mobiel: 06-20595957 Fax: 010-2489362 1 Al onze producten zijn W volgens de norm MMHHNRlfiïlt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 32