Eigen huis dichterbij komt KUMST<§i©8TT jïlïï HEMELVAARTSDAG Bespaar jij al op je tv kosten? Kies dan nu voor Digitenne KflIKfHS/BMMIIS/TmS iPrimafoon Hét goedkope alternatief voor kabel tv kpn dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Verjaardag Dag van de verpleging Florence Nightingale (1820) is grondlegger van de moderne ver pleging. Haar verjaardag 12 mei is in 1974 uitgeroepen tot 'de dag van de verpleging'. Vlietland ziekenhuis Vlaardingen en Schiedam maakt dit jaar deze dag tot 'hun' dag. Onder het the ma 'passie, pret en professionaliteit' worden toespraken en lun ches gehouden en tekent de VAR (verpleegkundige adviesraad) een convenant met V&VN. "Het is belangrijk dat er écht aan dacht komt voor die mensen die aan het bed verzorgen en di rect in contact staan met patiënten. Voor de grootste beroepen- groep mag wel een keer extra aandacht zijn", meent Van Lin- denburg, voorzitter VAR. "Omdat wij nóg beter willen, moet er straks harder gewerkt worden en ligt er veel druk op ze. Daarom krijgen ze een bijzonder cadeau, twee jaar lidmaatschap op V&VN die op verschillende vlakken ondersteuning kan bieden. Ik ben ontzettend trots op alle mensen die hier werken." "Ik neem mijn petje af voor de verpleging. Dit gun ik ze echt. Ze verdienen het", zegt De Goe de. Haar collega knikt bevesti gend. "Een dag van de analist? Nee, dat is niet echt nodig." SCHIEDAM - De Gemeente Schiedam gaat binnenkort be ginnen met de verstrekking van startersleningen voor beginners op de huizenmarkt. De lening is bedoeld voor mensen die voor het eerst een huis kopen en is niet aan leeftijd gebonden. Het college wil hiermee de door stroom op de woningmarkt be vorderen. De starterslening is gekoppeld aan het startersfonds van VROM en is de eerste drie jaar rente vrij. Het ministerie heeft 40 miljoen euro beschikbaar ge steld. Uit het fonds wordt aan gemeenten de helft van de kos ten van de lening vergoed.. Schiedam wil per jaar maximaal 50 leningen uitgeven. Aanvragers moeten wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo komen alleen starters op de koopmarkt, die minimaal een jaar in Schiedam wonen of een jaar in een huurwoning in Schiedam wonen in aanmer king en mag de woning bij be staande bouw niet duurder dan €175.000 en bij de aankoop van nieuwbouw is deze grens €265.000. De starters lening be draagt 20% van de aankoopsom en kan maar maximaal €35.000 bedragen. De gemeenteraad moet het be sluit van het college tijdens een raadsvergadering nog wel even goedkeuren. Nieuw onderkomen voor Wereldwinkel SCHIEDAM - De Wereld winkel heeft een nieuw on derkomen. Afgelopen vrij dag heeft de Wereldwinkel haar deuren geopend aan de Rotterdamsedijk 441. Door een uitslaande brand in het pand boven de Wereldwin kel aan de Lange Achterweg moest de winkel wegens rook- en waterschade wor den ontruimd. Het opknap pen en weer bedrijfsklaar maken lijkt nog wel enige tijd in beslag te kunnen gaan ne men. Het is gelukt nog net voor Moederdag de tijdelijke lo catie ingericht en klaar te krijgen. Aktie geslaagd SCHIEDAM - De kledingin- zamelingsactie Sam's Kle- dingactie voor Mensen in Nood in Schiedam is een groot succes. In Schiedam werd ruim 4.100 kg kleding opgehaald. Wij danken iedereen harte lijk die hieraan heeft bijge dragen. De opbrengst van de inzamelingsactie komt gro tendeels ten goede aan een voedselzekerheidsproject in Congo. Voor meer informatie over Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood kunt u kij ken op www.samskledingac- tie.nl of bellen naar 073-687 1060. Fietsendieven gepakt SCHIEDAM - Politieperso neel van het district Water weg-Noord hield donder dagmiddag drie minderjari ge jongens uit Schiedam aan voor fietsendiefstal. Een getuige meldde rond het middaguur dat op de No- lenslaan drie jongen met twee fietsen sleepten die nog op slot stonden. Het drietal, jongens van 13 en 14 jaar oud, werd op de Pierson- straat aangetroffen. De fiet sen bleken van diefstal af komstig te zijn. De Schiedammers werden aangehouden en meegeno men naar het politiebureau. Nederlandse les SCHIEDAM - Wij zoeken een enthousiaste en flexibele vrijwilliger voor het geven van nederlandse les/conver satie aan allochtonen in de avonduren. Na een inwerkperiode van twee maanden wordt u in staat gesteld om zelfstandig een groep mensen les te gaan geven. Voor meer informatie: Me vrouw M. Huskic, telefoon nummer 010-4267767. Country middag SCHIEDAM - Mensen die zin hebben om hun voetjes weer in een rij van linedan- cers te laten bewegen kun nen op zondag 20 mei in wijkcentrum de Erker hun hart ophalen. Dan organi seert SWS een country mid dag. Iedereen is van harte welkom. De toegangsprijs bedraagt 2 euro p.p. en is van 13:00 uur tot 16:00 uur. Voor meer in fo: wijkcentrum de Erker aan de Jan van Avennes- straat 32 te Schiedam, tele foonnummer 010 - 426 77 67. Tandprothetische Praktijk Veringmeier Autoservice Eigenraam van 11.00 tot 17.00 uur Draadloos tv kijken De meest populaire tv- en radiozenders in digitale kwaliteit Eenvoudig zelf aan te sluiten Probeer het de eerste maand GRATIS GRATIS digitale ontvanger t.w.v. 89,95 Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 3 g elk jaar1 Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (0I0) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk OPEN! (Naaldwijk open van 12.00 tot 17.00 uur) Bergschenhoek: Ind. terrein Weg en Land Den Haag: Den Haag MegaStores Naaldwijk: Woonboulevard Naaldwijk Numansdorp: voorheen Konijnendijk Rotterdam: Pal naast de Kuip Vlaardingen: Woonboulevard Hoogstad Kijk voor de adressen en een uitgebreid overzicht van ons assortiment op www.wooning.org Voor In ieder Ook voor op Ook voor type woning de camping of boot uw tuinhuisje

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3