TANDARTS? Schiedam-Centrum 010 - 273 55 45 9 1 [EUKEN KANPIOEN IS 2DE k <r €30.' 0 STEÏISHAUS E Bent u op zoek naar een Keuken de Weekkrant Nieuwe Stadsblad Tandartspraktijk Neemt nog patiënten aan! Betrouwbaar - vakkundig Bel voor meer informatie of voor uw aanmelding: MA - VRIJ. 9.00 -12.00 uur Tandartspraktijk Broersvest 45 3111 EB Schiedam HEEFT U IETS TE VIEREN? GA GEZELLIG VAREN!!!! Bel voor ons vaarprogramma met o.a.: iyisI ""'m' de X. p.p. I Partyschepen p.p. Vertrek vanuit Spijkenisse Info: Rederij Fortuna tel. 0181-626126 of 06-53367913 www.partyschepen.org Voor uw party groot of klein moet u bij Rederij Fortuna zijn. Kampioen Tel uit je winst! Minister Vogelaar in gesprek met een betrokken buurtbewoner. Over vier jaar moeten de resulta ten van het extra geld zichtbaar worden. foto: iris luuten SCHIEDAM - Nieuwland had zich goed voorbereid op de komst van minister Vogelaar (wonen, wijken en integratie) en haar achter ban. Iets later dan gepland arriveerden ze op het Wil lem Dreesplein. Hun komst betekent de eerste stap naar 'van probleemwijk naar prachtwijk'. Vandaag gaat alle aandacht uit naar de bewoners en hun ideeën over verbetering. Hoewel Nieuwland al begonnen is met verbetering van hun wijk, zijn ze toch heel blij als er extra geld vrij komt. Mevrouw Spruit Bleeker woont sinds 1968 in Schiedam en sinds 1983 in Nieuwland. Ze woont graag in Schiedam, maar is van mening dat het niet overal veilig is. 'Huizen vormen niet het grootste probleem, maar de mensen die er wonen. 'Jongeren lopen Tos' en vervelen zich. Dus vervelen zij anderen maar', zegt Spruit Bleeker, 'ik zat in een sloopflat, maar omdat het hier niet prettig wonen was voor mijn kleinkinderen ben ik eerder weg gegaan, zodat zij gewoon in de buurt kunnen spelen zonder dat ze lastig gevallen worden.' Vol gens haar hadden alle woningen best gerenoveerd kunnen wor den, maar dan waren de bewo ners gebleven. 'Het geld mogen ze steken in veiligheid en kleine projecten als buurthuizen, ver enigingen en flyers. 'De mensen begrijpen niet dat het ophalen van vuil geld kost en dat we met zijn allen de buurt schoon moe ten houden. Met 'oh, dat doet de gemeentewei, omaatje' schieten we natuurlijk niks op. Als deze bewoners daar eens inlichtingen over krijgen, dan zou dat veel problemen oplossen', zegt Spruit Bleeker stellig. Eerst de Hoogstraat Mevrouw Pijnacker is van me ning dat ze eerst de Hoogstraat (het centrum) aan moeten pak ken. 'Eigenaren laten de panden verpauperen en dat is niet goed voor het toerisme. Als het goed Complimentjes Vrouwen roepen het vaak: Mannen zijn slecht in het geven van de juiste compli mentjes. Dat blijkt ook uit een Brits onder zoek onder duizend vrouwelijke deelne mers. Uit de poll blijkt dat 90 procent van del vrouwen complimentjes van mannen graag in ontvangst neemt. Maar dat betekent ook weer niet dat alle mannen ongeremd met f liefkozende teksten mogen smijten. Bijna 4 y driekwart van de vrouwen geeft namelijk aan die complimentjes het liefst alleen uit de mond van hun partner te horen. Daarmee wordt het voor mannen niet gemakkelijker. Driekwart van de vrouwen vindt het namelijk niet verdacht als een mannelijke collega dat complimentje maakt. Zij achten dat doodnormaal en zoeken daar niets achter. Mannen lijken hier echter weinig van te snappen en houden uit angst voor misverstan den de complimentjes maar achterwege. De uit komst van dit Britse onderzoek plaatst de mis handeling van een vrouw door mannetjesgorilla Bokito uit diergaarde Blijdorp overigens in een i wat vreemd perspectief. Bokito was door deze I vrouw overladen met complimenten en juist 'zij werd bewust mishandeld. Daags na het in- i cident meldde de vrouw dat Bokito en zij toch 'grote vrienden waren. Slechts afgescheiden door een veiligheidsglas hadden zij voorheen vele ge zellige uurtjes met elkaar beleefd en regelmatig naar elkaar gelachen. Via gebarentaal was hun innige vriendschap gegroeid. Die dag had Bokito dus al diverse complimentjes van de vrouw ge had. Toch had hij haar na zijn vluchtpoging be wust uitgezocht om op brute wijze verhaal te ha len. Blijkt daar uit dat mannen en vrouwen el kaar nooit zullen beg ijpen? Lijkt me wat kort zichtig. Het lijkt me eender raadzaam een weten schappelijk onderzoek in te stellen naar de vraag: Hebben mannen naast het géven van complimentjes ook moeite met het ontvangen van complimentjes? Tot nu toe hebben zij hun oergevoel keurig onder controle gehouden. Dat is echter geen garantie voor de toekomst. Bokito heeft onze ogen geopend. Graag een onderzoek op korte termijn, zodat de vrouwen erop in kun nen spelen. Anders is het leed niet te overzien... Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 2 Geef om de adem van een kind. Geef tijdens de collecteweek of via giro 55055. Zat. 26 mei, 9,16 en 23 juni, 7, 21, 28 juli, I is uiteraard 11, 25 aug., 1, 7 (vr.), 15, 22, 29 sept., 6,13 okt.3,10 en 24 nov., I 1,8 en 15 dec. Incl. 2x koffie m°gehjk met gebak, koud/warm buffet, dessert, live music en alle drankjes (excl. buitenl. gedist.). Inschepen 19.00 uur, vertrek 19.30 uur. Terugkomst plm. 24.00 uur. 75 Zo. 3,10 en 17 (vaderdag) juni, 1,15,29 juli, 12,26 aug., 9 (wereld havendagen), 16,23,30 sept., 14, 28 okt., 11, 25 nov., 2, 9 dec. Incl. welkomstdrankje, soepje, koud/warm buffet, dessert, live music en onbeperkt koffie, thee, melk en jus d'orange. Inschepen 11.30 uur, vertrek 12.00 uur. Terugkomst plm. 16.00 uur. Gezellig een zomerdag opt water. Di. 7 aug. Spijkenisse-Volendam i 60.- p.p. kind 30.- geen gelegenheid om te winkelen. Don. 23 aug. Zierikzee-Spijkenisse 57,50 p.p. kind 29.- gelegenheid om te winkelen. Incl. 2x koffie/thee met gebak, lunch: uitgebreide koffietafel, diner: warm/koud buffet met ijsdessert, excl. overige drankjes. Deze vaartochten zijn gecombineerd met touringcars. Do. 7 juni Zaltbommel, Do. 14 juni Willemstad, Wo. 20 juni Vianen, Do. 28 juni Br. Biesbosch, Do. 5 juli Holl. Biesboch, Do. 12 juli Schoonhoven, Do. 19 juli Gorkum, Do. 2 aug. Dordrecht, Wo. 15 aug. Brielle-Oostvoorne. incl. 2x koffie gebak en dagmenu (op terugreis). R'dampas 2 consumptiebonnen gratis. Prijs vanaf 32.50tot 37.50 p.p. IKST ERD lAG vWE LTMEISTER KÜCHEfc# 15-20% GOEDKOPER DAN ANDERETOPMERKEN! Rondje Nieuv LL DOOR IRIS LUUTEN DELFT, Leeuwenstein 31 (Woonboulevard, naast de Gamma) tel 015-2855777 ROTTERDAM, Stadionweg 37a (tegenover de Kuip, naast Vervat) tel 010-4796911 WOONMALL ALEXANDRIUM (Rotterdam), Watermanweg 227 (Woonmall Alexandrium III) tel 010-2098565 Klik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkamploen.nl of bel 0800-1536.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 2