E1HML Nieuwe Stadsblad Groove ine bijt zaterdag het spits af van de finale van X-Posure in de Stadsgehoorzaal. Op zaterdag 26 mei gaat in de grote zaal van de ver nieuwde Stadsgehoorzaal de finale van X-Posure van start. Tien finalisten zijn druk bezig met het voorbe reiden van een spetterende act. De band Groove Inc. bijt het spits af. Tijdens de voorronde vond de jury de opbouw van het nummer erg mooi en goed ge kozen. Leonie Vellekoop, Eve lien van Haren, Arjo Vermeer en Leonoor van der Lubbe spelen ook in de finale het nummer 'Let's go'. Hierna zal Jeremy van Hennin- gen, alias rapper Infinity optre den. "Ik ga vlammen en m'n ly rics droppen alsof m'n leven er vanaf hangt". De jury was tevre den over zijn uitspraak en de originaliteit van het nummer 'Het moetje raken'. Margriet van der Eijck en Liona Quak van GRRR volgen de rap per op met het toneelstuk 'Gemma is weer thuis', waar mee ze tijdens de voorronde het publiek wisten te boeien. Het toneelduo is erg enthousiast over X-Posure. Rapper Anti E. werd tijdens de voorronde geprezen om zijn goede uitspraak en spraakma kende teksten. Erkling Lacruz rapt zijn nummer 'Bloed, zweet en tranen'. De band Fourtime won de tien de finaleplek met internetstem- men van familie uit Aruba, Aus tralië en Japan. Menno, Oskar, Stefan en Max van Rest spelen voor de pauze hun nummer 'Blowup this town'. Na de pauze luidt metalband Skin Coffin het tweede deel van X-Posure Zoeken naar talent X-Posure is de jaarlijkse zoektocht van de Stadsgehoorzaal naar jong talent. Iedereen tussen de 12 en 20 jaar kan zich in de cate gorie muziek, dans, toneel of rap opgeven voor deze culturele wedstrijd. Uit de 30 deelnemende acts die zich tijdens twee voorrondes eind april hebben gepresenteerd, koos de jury ne gen finaleacts. Het publiek koos via een internetstemming de tiende finalist, samen strijden zij op zaterdag 26 mei in de Stads gehoorzaal om de titel 'Het Grootste Talent'. Tijdens deze finale zal de directrice van de Stadsgehoorzaal Sandra Bruinsma plaatsnemen in de jury. De jury kiest drie prijswinnaars, het publiek bepaalt de winnaar van de publieks prijs. de avond in. Remco de Moor, Robin van Willigen, Arne van Ettekoven, Wouter Melis en Thomas Zaat laten weer een enorme dosis inzet en enthou siasme zien met hun nummer 'Prometheus'. Tallal, Angie, Shelten en J-tje van Young Nation rappen met veel dynamiek 'We komen d'r aan'. Als achtste finalist brengt Marij ke van Seters haar nummer 'Co lorful and Briljant' ten gehore. "Het gaat mij erom dat ik hier van leer en iets moois aan het publiek kan laten horen met gi taar en stem". Hierna belooft een zeer gemoti veerde Atiila Lorier het publiek met 'Angst Ongeval 11' een zeer strakke en maatschappij kritische rapact. Sugayna Jansen, Dionera Tho- masa, Suhailey Jansen, Norval Mongen, Chantal Medema, An tony Prahladsingh, Nani Acen- cion en Gabrielle Michel van The Dancefloor Breakersz kij ken nu al erg uit naar de finale, welke zij met een enthousiaste dansact afsluiten. Aan het eind van de avond is be kend welke act zich dit jaar 'Het Grootste Talent' mag noemen. Onderschrift foto: Zangeres Leonoor van der Lub be zit samen met haar band Groove Inc. in de strijd om de ti tel 'Het Grootste Talent'. (Foto Merijn Frumau) Finale X-Posure: Mis het niet! De tien finaleacts krijgen coaching van een profes sional om hun act te verbe teren en tijdens de finale nog meer indruk te maken op de jury en het publiek. Rapper Negativ, bekend van de hiphopformatie D-Men (onder andere met Lange Frans en Baas B) en zijn soloalbum 'Ne- gativitijdperk', voorziet de rap pers van tips. Atiila krijgt coaching van de Woorddansers, bekend om hun stadspoëzie waarvan videoclips te zien zijn bij BNN en MTV. Bandcoaches Arie Spaans en Johan Witt, bei den ook uitvoerend musicus, gaan met de bands aan de slag. Sjoerd Pleijsier, bekend van de Tv^serie 'Toen was geluk heel gewoon' en 'Turks Fruit' helpt het toneelduo GRRR. Danser Bennie Semil, die tot de top van de Nederlandse breakdance hoort, gaat zich persoonlijk be zighouden met The Dancefloor Breakersz. Young Nation krijg tips van rapper Negativ om hun act te verbeteren. Atiila Wie met eigen ogen wil zien welk talent de regio in de kuip heeft, kan op 26 mei om 20.00 uur de finale van X- Posure in de Stadsgehoor zaal bijwonen. Niet alleen is men getuige van een afwis selende show, het publiek kan ook stemmen op zijn of haar favoriet die de publieks prijs wint. Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar bij de kassa of via www.stadsgehoor- zaal.nl voor 5,00 (exclusief 1,00 reserveringskosten). Op de avond zelf is de kassa in het theater geopend vanaf 19.00 uur. Na afloop van de finale is er een afterparty in De Salon te Vlaardingen. Stadsgehoorzaal weer als nieuw Na een verbouwing van twee jaar, warmt de Stadsgehoor zaal zich vanaf deze week langzaam op met voorstel lingen. De grote zaal, waarin ook de finale van X-Posure plaatsvindt, is gereed voor gebruik. De rest van de Stadsgehoorzaal wordt ech ter nog volop verbouwd. Tij dens de officiële heropening in september kan het pu bliek het theater in zijn ge heel in volle glorie bewonde ren. Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 47 Nu moeteiLze het laten zien FOTO: MERUN FRUMAU Coaching van de profs FOTO: ELAINE HENGSIZ FOTO: MERUN FRUMAU

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 47