Hogesnelheidslijn NS Hispeed CHS5333S33 Nieuwe Stadsblad Verpleeghulpen Verzorgenden AG IG (op afroep) Hoogheemraadschap van Delfland Met goede doorstroom- en opleidingsmogelijkheden ZORGCOMBINATIE NIEUWE MAAS 641135 NOORDPOLDER VAN DELFGAUW/POLDER BIESLAND AKKERDIJKSCHE POLDER/POLDER SCHIEVEEN SCHOUWMEESTER V/M www.hhdelfland.nl Voor meer info: www.nieuwemaas.nl Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 55 Bokito, wat nu? De hogesnelheidslijn die onder Breda ons land binnenkomt en doorloopt tot Amsterdam zal eind dit jaar in gebruik geno men worden voor dagelijkse diensten richting Brussel, Parijs en Londen onder de naam NS Hispeed. In het jaar 2010 ver wacht het bedrijf 16 miljoen binnenlandse reizigers en 8 mil joen internationale reizigers. Onder de naam NS Hispeed val len de diverse hogesnelheidst reinen zoals de Thalys, ICE, TGV en Eurostar. NS maakt ook deel uit van Railteam, een sa menwerking van zeven spoor wegondernemingen in Europa die met maximaal één overstap een compleet Europees net werk willen bieden. Van Am sterdam naar Parijs duurt als de hele infrastructuur klaar is 3.13 uur, nu nog 4.09 uur. Bij een modern concept als NS Hi speed horen uiteraard voldoen de en goed toegankelijke par- keerfaciliteiten en modem in gerichte lounges. De eerste gaat in januari open op Amsterdam CS, Rotterdam en Schiphol vol gen daarna. Vedere ontwikke lingen zijn te volgen op www.nshispeed.nl. De afgelopen dagen heeft Diergaarde Blijdorp be wust gekozen weinig tot geen mededelingen te doen met betrekking tot de ontsnapping van goril la Bokito en eventuele daaraan verbonden scha declaims. Binnen de 150-jarige dieren tuin moest men even tot rust komen, aldus een woordvoer ster van de zoo. Die wilde nog wel mededelen dat de mede werker die afgelopen vrijdag plotsklaps oog in oog kwam te staan met het 180 kilo zware gevaarte bekomen is van de schrik en inmiddels alweer voorzichtig aan het werk is ge gaan. 'Ja, de schrik zat er goed in, maar het gaat je niet in de koude kleren zitten als je zoiets van dichtbij in de ogen kijkt.' De ontsnapping en de onverwachte aanval van Boki to is de afgelopen dagen uit gegroeid tot wereldnieuws. Van Japanse kranten tot de Chicago Tribune, iedereen wil alles weten over het voorval waarbij een 57-jarige vrouw zwaargewond raakte. Mede daarom houdt de dierentuin vandaag een persconferentie. Over mogelijke schadeclaims kon de woordvoerster afgelo pen maandag nog niets zeg gen. Ze vreesde dat die ook komende weken nog binnen zullen komen. De vraag is nu wat er met Bo kito moet gebeuren. Mag hij te zijner tijd naar buiten of moet hij voorlopig veilig bin nen opgesloten blijven zitten? En in hoeverre is Bokito vol gens u getreiterd en hebben de veiligheidsvoorzieningen van de dierentuin gefaald? Mail naar red.actie@whk.we- gener.nl. Bokito werd na z'n ontsnap ping en aanval op een bezoek ster van Blijdorp wereldwijd nieuws. foto: roel dukstra Het verschil maken. Dat is werken bij Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Met bijna zevenhonderd medewerkers zetten wij ons dagelijks met veel enthousiasme en plezier in voor één gezamenlijk hoofddoel: betaalbare en kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke woonomgeving. Inmiddels bieden wij aan ruim zeshonderd ouderen zorg op maat. Daarnaast worden er op korte termijn appartementen gerealiseerd voor twintig jongeren met niet aangeboren hersenletsel. Per direct zijn wij op zoek naar: De functie Als verpleeghulp verzorgende AG IG werk je via onze pool voor diverse afdelingen op de locaties het Zonnehuis, Drieën-Huysen, Billiton (laagdrempelige dagbehandeling PG) of voor de extramurale zorg, met name voor de ochtenddiensten vanaf 07.00 uur, avonddiensten vanaf 15.00 uur en weekenddiensten. In de functie van verpleeghulp of verzorgende AG IG ondersteun, begeleid en verzorg je bewoners volgens het individuele verpleegplan. Verder zijn persoonlijke kenmerken zoals integriteit, open staan voor vraaggerichte zorg, voldoende inlevings- en incasseringsvermogen en zelfstandig maar zeker ook in teamverband kunnen wecken je op het lijf geschreven. Je profiel Je bent in het bezit van diploma niveau 2, 3 of diploma ziekenverzorgende, VIG, of MDGO-VP en/of hebt ruime ervaring in de gezondheidszorg. Je bent collegiaal. Je bent flexibel ten aanzien van je inzetbaarheid en bereid in wisselende diensten te werken. Je hebt een klantgerichte instelling en kan ook onder druk goed presteren. Ons aanbod Bij Zorgcombinatie Nieuwe Maas houden wij rekening met de wensen van onze medewerkers. Daarnaast bieden wij goede doorstroom- en opleidingsmogelijkheden (opleiding VIG of niveau 4). De arbeidsvoorwaarden zijn vastgesteld conform de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen. Het salaris is gebaseerd op het geldende functie waarderingssysteem (FWG); inschaling is (mede) afhankelijk van opleiding en werkervaring. We bieden je een nul-urencontract, hetgeen betekent dat je werktijden relatief kort van tevoren weet. Meer informatie Voor meer informatie over de functie van verpleeghulp verzorgende AG IG kun je contact opnemen met Hans Kramers, assistent hoofd Zorgdienst, bereikbaar via het telefoonnummer (010) 475 95 95. Je sollicitatie Ben je geïnteresseerd in de functie en voldoe je aan het profiel? Je schriftelijke sollicitatie kun je binnen 10 dagen richten aan: Zorgcombinatie Nieuwe Maas t.a.v. Kim Koppenaal, personeelsadviseur, Dillenburgsingel 5, 3136 EAte Vlaardingen of mailen naar: poo@nieuwemaas.nl. Het Zonnehuis en Drieën-Huysen zijn evenals Parkflat onderdeel van Zorgcombinatie Nieuwe Maas. Wij zijn deelnemer in de Zonnehuis Groep en werken samen met de Frankelandgroep. Grote delen van ons land liggen onder de zeespiegel. Delfland zorgt al meer dan 700 jaar voor de veiligheid in het gebied tussen Den Haag, Hoek van Holland en Rotterdam. Met een gebied van 41.000 hectare, ruim 1,3 miljoen inwoners en circa 40.000 bedrijven behoort Delfland tot de dichtstbevolkte en meest geïndustrialiseerde gebieden van Nederland. De zorg voor een goede waterhuishouding is een belangrijke taak van Delfland. Hiertoe is het gebied verdeeld in vier afdelingen waar een organisatie van schouwmeesters is belast met het houden van toezicht en controle op de naleving van de Keur, de zogenaamde schouw op de onderhoudsplicht. Het bestuur van de afdeling Oostland van het Hoogheemraadschap van Delfland roept ter uitbreiding en ondersteuning van het team schouwmeesters voor de volgende schouw- gebieden: per gebied geïnteresseerden op voor de functie van Schouwmeesters controleren in teamverband tijdens de zomeT- en najaarsschouw of het onderhoud aan de zogenaamde overige watergangen overeenkomstig de bepalingen van Delflands Reglement en Algemene Keur is uitgevoerd. Het corps schouwmeesters vormt een zeer belangrijke schakel tussen de particuliere onderhoudsplichtige van de wateren en de organisatie van Delfland. Schouwmeesters dienen in het beheersgebied van Delfland woonachtig te zijn. Daarnaast dienen zij te beschikken over goede contactuele vaardigheden. Kennis van het watersysteem en het waterbeheer in het gebied is essentieel en bekendheid met de taak van het hoog heemraadschap vormt een pre. De omvang van de tijdsbesteding moet niet worden onderschat en bedraagt tenminste een aantal dagdelen in met name de maanden juli en november terwijl periodiek in de maand februari een arbeidsintensieve diepteschouw plaatsvindt. Behalve in het betreffende gebied kan uw inzet ter ondersteuning van collega schouwmeesters dan ook worden gevraagd in gebieden elders binnen Delfland. Schouwmeesters worden aangesteld als onbezoldigd ambtenaar en ten behoeve van de functie als toezichthouder beëdigd danwel wordt de eed of belofte afgenomen. U ontvangt op declaratiebasis een vergoeding voor gemaakte uren, gereden kilometers, telefoonkosten en eventueel overige kosten volgens Delflands rechtspositieregelingen. Een vragenformulier met betrekking tot de functie van schouwmeester wordt u op verzoek toegezonden (015) 270 18 57 of abaan@hhdelfland.nl. Uw sollicitatiebrief met vragenformu lier kunt u tot uiterlijk 11 juni 2007 opsturen naar het Hoogheemraadschap van Delfland, Postbus 3061, 2601 DB Delft, ter attentie van mevrouw A. Baan. Nadere informatie over de inhoud van de functie kan worden ingewonnen bij schouw- manager de heer J.A. Spaan, telefoon (015) 270 18 58. De gesprekken met de geselecteerde kandidaten zullen in week 28 plaatsvinden in het Gemeenlandshuis van Delfland. Delft, 21 mei 2007

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 55