Schoonenberg Lezers doen verslag van musical Kuifje - De Zonnetempel dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad ROTTERDAM - Duizend bommen en granaten! Het nieuwe Luxor Theater stond dinsdag 22 mei volle dig in het teken van Kuifje. Zes jaar na Antwerpen mocht Nederland op de honderdste geboortedag van Hergé getuige zijn van deze spectaculaire musical. De rode loper werd afgelopen dinsdag uitgerold voor de ingang van het nieuwe Luxor in Rotter dam. Het moest duidelijk zijn, met grote letters op de gevel, hier vond de Gala-première plaats van de musical Kuiije - De Zon netempel. Bekend musicalmin- nend Nederland, pers en geno digden bewandelden de loper om vervolgens in de foyer te ge nieten van een glaasje en luxe borrelhapjes. Natuurlijk ontbra ken de Vlaamse frieten niet. De voorstelling was prachtig. Met het geweldige decor, dave rende muziek, topacteerwerk van Jelle Cleymans, Henk Poort en Miranda van Kralingen, als de Milanese nachtegaal Bianca Cas- tafiore, was de avond niet meer stuk te krijgen. Een galafeest na afloop zorgde voor een grandioze afsluiting, drank, heerlijk voedsel, een swin gende liveband. Er werd volop gedanst en genoten. Na midder nacht voegde de cast zich onder het publiek, waarbij er gelegen heid was voor handtekeningen en foto's met de spelers. Zelfs Bobbie, de trouwe metgezel van Kuiije, was aanwezig en kreeg ui teraard veel aandacht. Het arme beestje was na afloop hondsmoe. De kop is eraf. Kuifje - De Zonne- Kuifje gezocht! 'Kuifjes gezocht!' kopte deze krant otflangs. Liefst twintig lezers meldden zich aan om verslag te doen van de gala première van de musical rond Kuiije in het nieuwe Luxor Theater. Dat was na tuurlijk vooral genieten van de spannende en muzikale verwikkelingen rond de strip held, maar misschien wel net zo leuk lekker BN'ers kijken. Rutger Gret uit Capelle aan den IJssel en Menno van der Hoeven uit Schiedam waren twee van de gasten; op deze pagina hun verslag in woord en beeld. tempel is nog tot 17 juni in het nieuwe Luxor Theater te zien. De cast neemt het applaus in ontvangst foto: menno van der hoeven Razende reporter Menno van der Hoeven met 'Kuifje'. FORTIS Onze spaarrente is nu echt heel hoog Vorige week dinsdag 22 mei 2007 op de dag dat de Belgische striptekenaar Hergé 100 jaar zou zijn geworden, was de première van de musical 'Kuifje - De Zon netempel' in het Nieuwe Luxor in Rotterdam. In de musical worden de strips De Zeven kris tallen Bollen en De Zonnetem pel gespeeld. In deze strips wor den onderzoekers door een ge heimzinnig ziekte getroffen als zij een tempel leegplunderen en probeert Kuiije de vloek te bre ken, waarbij hij samen met zijn vrienden bijna zelf op de brand stapel terecht komt. Natuurlijk was iedereen benieuwd of het mogelijk zou zijn van deze strips over de razende reporter Kuifje een musical te maken, die net zo spannend zou zijn als de strips. En dat is Seth Gaaikema (hij schreef de liedjes en het scena rio) en Franck van Laecke (regis seur) zeker gelukt. Allebei de strips worden goed samenge bracht en de acteurs spelen hun rollen zo goed, dat zij net als de stipfiguren zijn. Kuifje wordt ge speeld door de Belgische Jelle Cleymans. Kuiije is een reporter die een hekel heeft aan onrecht en altijd probeert om samen met anderen, waar ze ook van daan komen, problemen op te lossen. Kuifje zingt dan ook in een paar liedjes 'alles kan, als je er voor gaat' en 'niets is onmo gelijk'. Dat is typisch Kuifje en iedereen zou er zo over moeten denken. De rollen van Kapitein Haddock en Bianca Castafiore worden ge speeld door de Nederlanders Henk Poort en Miranda van Kr alingen. Vooral de rol van Bian ca Castafiore is bijzonder, want eigenlijk komt zij niet voor in de strips De Zeven kristallen Bollen en De Zonnetempel. Toch paste zij gewoon in de musical en speelde ook een van de leukste rollen. Het lied 'Duizend bom men en granaten' door Kapitein Haddock is heel leuk en werd door iedereen gemakkelijk mee gezongen. Bobbie wordt ge speeld door twee echte honden - Zohra en Zihna. De rol van het Incajongetje Zor- rino wordt door een paar kinde ren gespeeld en één daarvan is de Schiedammer Menno Berg. De decors en hoe deze steeds werden verwisseld zijn ver schrikkelijk mooi - vooral in het deel na de pauze wanneer het verhaal speelt in Peru. Een hoogtepunt is de scene bij de waterval met echt water. Maar ook de scene in de tempel, als Kuiije door een list zichzelf en zijn vrienden redt van de brandstapel en de vloek van Rascar Capac bezweert, is erg mooi. Dus heb je nog geen kaartje, probeer er dan maar één of meer te krijgen! Donderdag 7 juni. Schiedam, St. Liduinastraat 15, tel. (oio) 426 31 80. HOORCOMFORT Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 10 Duizend bommen en granaten! DOOR RUTGER GRET Internetsparen met 3,4%* rente Getting you there. Bankzaken Fortis heeft nu een spaarrekening met een rente van maar liefst 3,4%*: de E-KwartaalSpaar-rekening. U ontvangt een bonusrente als u een bedrag van minimaal 10.000 een kwartaal op deze rekening laat staan. Natuurlijk ontvangt u altijd de basisrente. Open nu een E-kwartaalSpaar-rekening. Ga naar onderstaand Fortis bankkantoor. Of kijk voor meer informatie op fortisbank.nl. Schiedam, Broersvest 110, (010) 273 64 11 Vlaardingen, De Loper 24, (010) 475 38 96 Vlaardingen, Veerplein 1(010) 435 06 38 Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. DOOR MENNO VAN DER HOEVEN Gratis Hoortest Uw oren testen? Bij Schoonenberg kan het gratis. Binnen een kwartier weet u precies hoe het ervoor staat met uw gehoor. Bovendien krijgt u er een persoonlijk en deskundig hooradvies bij. Wat leuk om te horen. www.scHoonen berg.n I

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10