A irado Schaapscheerdersfeest en wervelende roofvogelshow dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Filmhuis Evert Scheer Dementie raakt iedereen. Hoogheemraadschap van Delfland w w w.hh delfl an d.nl SCHIEDAM - Het Film huis draait donderdag Indigènes. Op vrijdag en zaterdag wordt Notes on a scandal vertoond. Aan vang 21 uur. Kaarten kosten 7 euro. 1943. Terwijl Frankrijk zich tracht te bevrijden van het nazi-juk, proberen vier Noordafrikaanse recruten (de "Indigènes") van het eer ste Franse leger te overleven. Abdelkader, Said, Messaoud en Yassin, worden de eerste linies ingestuurd. Hun moti vatie is verschillend maar het gevecht dat ze leveren is het zelfde: Frankrijk bevrijden. Affaire De mooie en hartelijke She- ba Hart (Cate Blanchett) krijgt een baan als lerares aan een middelbare school. Iedereen voelt zich tot haar aangetrokken en kijkt tegen haar op. Maar Sheba is niet gelukkig in haar huwelijk met de veel oudere Richard en heeft het zwaar met haar zoon Ben die aan het syn droom van Down lijdt. Mede hierdoor bezwijkt ze voor de aanhoudende avances van een van haar leerlingen. Een subtiele thriller die je lang zaam besluip 623338 Zondag 3 juni is het weer zover! Het Schaapscheerdersfeest bij Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark in Schiedam. Nieuw aan dit jaarlijks terugkerend evenement is een roofvogelshow. Vanaf 12.00 uur tot 16.00 uur is er van alles te beleven. Vergeet niemand. SCHIEDAM - Uren en uren heeft Evert Scheer moeten puzzelen om iets te kunnen redden van de oude glas-in- lood-ramen van de Franke landkerk. Sindsdien is glas- in-lood een boeiende hobby voor hem geworden. Evert Scheer is met de techniek in contact gekomen via een goe de vriend. "Frits Hendriks, hij was glazenier in Schiedam. Op een goede dag kwam hij met een kist vol met glasscherven, die af komstig waren van de in 1969 gesloopte Frankelandkerk. De sloophamer had alle glas in lood ramen met de grond gelijk ge maakt. Het waren bijzondere ontwerpen van een Belgische kunstenaar". Evert ging aan de slag. Hij zocht stukje voor stukje uit en met veel liefde construeer de hij zelf lood er omheen. Het is SCHIEDAM - Correspon dent Rinus van Tiel gaat op bezoek bij bekende en min der bekende stadsgenoten. Deze week praat hij met de bijna zeventigjarige Evert Scheer, die een bijzondere hobby heeft. Hij maakt na melijk glas-in-lood. In zijn hobbyruimte, wat eens de Prisma verfwinkel was, staat een indrukwekkende verza meling van zijn hand. Opval lend is ook de verzameling oud timmergereedschap. een indrukwekkend gezicht om de oude Christusafbeeldingen te zien. Een deel van de geschiede nis komt weer tot leven. Een moderne glasoven siert de oude winkel op. Evert zegt: "Dit was altijd al een wens van mij, Evert poseert graag naast de door hem gerestaureerde glas in loodresten van de Frankelandkerk. maar ik vond de oven nogal kost baar". Zijn echtgenote die wat te drinken komt brengen vult aan: "Hij vond de oven te duur om aan te schaffen dus heb ik hem samen met onze twee dochters verrast". Hij ontwerpt en brandt zelf ook afbeeldingen. Met na druk zegt Evert: "Ik verkoop niets, het is puur een hobby". Op zijn werktafel ligt een schitte rend ontwerp van het Zadkine- beeld in Rotterdam. Verschillen de losse vierkante glasdelen wor den voorzien van een geverfde afbeelding. Als de verf in het glas is gebrand worden de losse de len met lood aan elkaar verbon den. Het resultaat geeft een prachtig kunstwerk. Evert heeft nog een verzameling en dat is gereedschap. Hij vertelt: "Het was bij verschillende klan ten in onze winkel bekend dat ik oud gereedschap verzamelde. Als kleine Schiedamse aanne mers stopten met hun bedrijf kon ik het oude gereedschap op halen". Als voorbeeld laat hij een blokschaaf zien. "Kijk" zegt hij, "het lijkt of deze schaaf nooit is gebruikt. Er zit nog geen krasje op, maar als je goed kijkt zie je dat de bijtelspie flink is bescha digd. Men was vroeger zuinig op gereedschap. Zo'n schaaf kostte bijna een heel weekloon". Enkele uurtjes later neem ik af scheid van Evert. Een bijzondere vakman met het hart op de goe de plaats. Wat heeft Schiedam toch een rijke geschiedenis! Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 19 Alzheimer Nederland Voor iedereen die met dementie te maken krijgt, is de ziekte een ramp. Of u het nu hebt of niet. Slechts één ding is zeker: u moet er mee leren leven. En daarbij kunnen wij u helpen, nu en in de toekomst. Wij zijn er voor u en we zuilen u niet vergeten. Steun ons. Giro 2502, www.alzheimer-nederland.nl. Als u wilt praten over dementie, Alzheimertelefoon: (030) 655 75 11 Het college van dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheem raadschap van Delfland heeft bij besluit van 20 februari 2007 de Uitvoeringsregeling Toezichthouders Hoogheemraadschap van Delfland vastgesteld. Het besluit is met ingang van 1 maart 2007 in werking getTeden. Deze aanwijzing betreft de ambtenaren werkzaam binnen de sector Vergunningen en Handhaving, scbouwmeesters en andere personen, die in opdracht van de sector Vergunningen en Handhaving zijn belast met toezicht. Gelet op bet bepaalde in artikel 31 van de Waterschapswet is deze uitvoeringsregeling niet van toepassing op scbouwmeesters, die tevens lid zijn van de verenigde vergadering van Delfland. De Uitvoeringsregeling Toezichthouders Hoogheemraadschap van Delfland en artikelen uit de Algemene Wet Bestuursrecht (Afdeling 5.2, artikel 5.11 tot en met artikel 5.20 conform artikel 5 lid 1 tot en met 3 van de Uitvoeringsregeling Toezichthouders) kunnen van vrijdag i juni 2007 tot vrijdag 13 juli 2007 van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur worden ingezien bij het team Documentaire Informatieverzorging, Delftechpark 23 en bij bureau Bestuurlijke en Juridische Ondersteuning, Phoenixstraat 32 in Delft. Het besluit Uitvoeringsregeling Toezichthouders Hoogheem raadschap van Delfland en relevante artikelen Afdeling 5.2 uit de Algemene wet bestuursrecht zijn ook te vinden op: www.hhdelfland.nl/loket/stukken ter inzage. Indien u nadere informatie wenst, kunt u contact opnemen met de heer B. van Egmond, telefoon (015) 270 18 68. BEKENDMAKING Activiteiten Demonstratie schapen scheren 12.00 uur en 14.00 uur Roofvogelshow 13.00 uur en 15.00 uur Speurtocht 'Bal scheren' Spijker slaan en bal gooien Je laten schminken Wol spinnen Diverse kraampjes van o.a. Kids for Animals, Fort Drakensteijn en Imker Kortom, de moeite waard om zondag 3 juni even langs te komen! Compleet naar wens Scherven brengen geluk! DOOR RINUS VAN TIEL

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 19