I I I t I I I Voor de huurder Reactielijn Woonnet Rijnmond opgeheven In de wijken Grote schoonmaak Groenoord-Midden Nieuwe buurt bemiddelaars ontvangen certificaat i Woonplus Kort é3 Woonstad Schiedam spreekuren til Schoon, Heel en Veilig Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad 23 juni: WIC Themadag Winnaars automatische incasso Per 1 mei is de telefonische reactielijn van Woonnet Rijnmond opgeheven. Dit houdt in dat woningzoekenden niet meer telefonische hun reactie met betrekking tot leegstaande woningen aan Woonnet Rijnmond kunnen door geven. Woonnet Rijnmond is de instantie die reacties op sociale huurwoningen doorvoert in het selectiesysteem. Reacties sociale huurwoning Om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning van Woonplus Schie dam kunt u op twee manieren reageren op een beschikbare huurwoning: via de website www.woonnet-rijnmond.nl door de woonkeuzebon uit de woon krant van Woonnet Rijnmond op te sturen naar: Woonnet Rijnmond Postbus 388 2400 AJ Alphen aan den Rijn De woonkrant verschijnt elke even week op donderdagen. De krant is gratis be schikbaar bij Woonplus en nog vijftien andere afhaalpunten in Schiedam. Vrije huursector Bent u op zoek naar een huurwoning in de vrije huursector? Op de website www.woon- stadschiedam.nl vindt u een overzicht van het recente aanbod in Schiedam in de ru briek 'huurwoningen'. Bij elke gepresenteer de woning staat aangegeven waar u uw be langstelling voor de woning kunt melden. Als vervolg op eerdere succesvolle schoonmaakacties in Groenoord-Midden vindt ook dit jaar in het kader van 'Schoon, Heel en Veilig' een schoonmaakactie plaats in het gebied tussen de Laan van Bol'Es en de Vivaldilaan. Op de woensdagmid dagen 6, 13, 20 en 27 juni wordt Groenoord-Midden samen met de bewoners weer stevig onder handen genomen met onder andere de bezem en de prikstok. Deze schoonmaakactie is een initiatief van Stichting Welzijn Schiedam in sa menwerking met Woonplus Schiedam, gemeente Schiedam, Politie, Thuis op- Straat en Irado. Deze organisaties heb ben 'prettig, heel, schoon en veilig wo- nen' hoog op de agenda staan. "Natuur lijk is het prettiger wonen in een schone buurt", zegt Kanar Rashid, die namens Woonplus betrokken is bij de organisa tie. "In een uur tijd pakken we zoveel mo gelijk aan: pleinen, portieken, kelders, stoepen, ramen en straten. Je ziet dat wanneer je samen de boel aanpakt, dat ook nog veel plezier oplevert. Bovendien is er na een uur hard werken, tijd voor ontspanning. We organiseren activiteiten voor de jeugd en voor volwassenen." Programma 6 juni C. van Zantenplein; Bart Verhal- lenplein en Jozef Oreliosingel (links) 13 juni Bosmanplein; A. van Raalteplein; Jozef Oreliosingel (rechts) 20 juni Dirk Schafferplein; Vivaldilaan 27 juni Sem Dresdenplein; J. Urlusplein; Mozartlaan 13.00 - 14.00 uur 14.00 - 16.00 uur Schoonmaak Sport spel Vrijwilliger Woonplus organiseert regelmatig dit soort activiteiten, vaak samen met an dere organisaties. Kanar: "Het succes daarvan hangt voor een groot deel af van Groenoorders die ons als vrijwilliger meehelpen. Wie in juni mee wil helpen is natuurlijk van harte welkom. Verder no dig ik iedereen die in de nabije toekomst wat voor zijn of haar buurt wil beteke nen om contact met ons op te nemen via 010-2045123." Sleuteldagen bij de Nieuwe Harg De oplevering van de nieuwbouwwo ningen aan het Hargplein is in volle gang. Er zijn nog drie appartementen beschikbaar, waaronder één apparte ment op de begane grond. Tijdens de Schiedamse open huizen route op 23 juni bent u welkom om de opengestelde appartementen te bezoeken. Er is tevens gestart met de verkoop van de parkeerplaatsen op het buitenterrein. Voor inlichtingen of het maken van een afspraak kunt u con tact opnemen met de makelaars, kijk voor meer informatie op www.woon- stadschiedam.nl Groenoord heeft acht nieuwe vrijwil lige buurtbemiddelaars en een nieuw kantoor Buurtbemiddeling. Op 25 mei kregen de bemiddelaars hun certifi caat uitgereikt in het nieuwe kantoor op het Albert van Raalteplein 15 B. "Buurtbemiddeling werkt absoluut. De com municatie tussen buren wordt hersteld," ver telt Edgar van der Roer van Bureau de Vijf. "Als buren veel last hebben van elkaar, bij voorbeeld constant harde muziek, was voor het raam of blaffende honden, dan melden zij dat vaak aan Woonplus, de politie of de gemeente. Via hen krijgen wij die meldingen door. Geweld of verslaving zijn natuurlijk zaken voor de politie, maar veel andere pro blemen zijn geschikt voor buurtbemidde ling. Wij nodigen dan de klager uit voor een gesprek. Twee vrijwillige buurtbemiddelaars praten op kantoor eerst met de klager en ma ken dan een afspraak met de andere partij. Bij het derde gesprek zijn beide buren aan wezig. En het werkt! Zeven van de tien zaken worden opgelost. En komt het de volgende keer nog eens voor, dan bellen buren eerder bij elkaar aan als ze een probleem hebben." Bemiddelaar worden? Wilt u zelf ook buurtbemiddelaar worden? iedereen is welkom om mee te doen! Bel Edgar van der Roer van Bureau de Vijf, telefoonnummer 06-51700770. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Van Beethovenplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor in onderbouw Groenoord-Midden Di. t/m vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid Ma, di, do, vrij: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Di. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15,30 uur Vr.: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor op begane grond Lisztplein Ma. t/m do: 10.00 tot 10.30 uur en 15.00 tot 15.30 uur Lisztplein 241a Zwaluwlaan Ma, wo, vrij: 11.00 tot 11.15 uur Kantoor op onderverdieping B.H. Gretelaan Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Het Woon Informatie Centrum organiseert deze dag met als thema 'Van start tot finish', van 11.00 tot 16.00 uur. Er is een informa tiemarkt op het Stadserf, met informatie over nieuwbouwwoningen en bestaande woningen. Verder kunt u er interieuradvies en financieel advies verkrijgen. Woonplus presenteert haar woonaanbod op de infor matiemarkt en in de Open-huizen-route zijn de volgende projecten van Woonplus opgenomen: De Nieuwe Harg, De Abben- broeksestraat en het Honnerlage Gretepad (koop) en Het Land van Belofte en de Con trabas (huur). Kijk voor meer informatie op www.woneninschiedam.nl. Het betalen via automatische incasso is voor de huurder en voor Woonplus het gemakkelijkst. Woonplus beloont daarom iedere maand drie huurders die op deze manier de huur betalen. Deze maand won nen H. Kruijskamp, F.T. Dolleman en R. v.d. Pluim een dinerbon voor Proeflokaal 't Ster retje. Wilt u ook via automatische incasso gaan betalen? Haal dan snel een machti gingskaart op ons kantoor. Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalin gen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010-2045262 E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 juni.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 22