Ministers op bezoek in Nieuwland Tweede Seniorendebat E 5 Algemeen co u UI O O Editie: Mei 2007 Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202(Noord) T 010- 2045203 (Stad) Woning kopen WE Beheer Een goed beeld van de wijk Wonen en zorg aan huis Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010-2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102(Noord) T01Ó- 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken Website algemeen www.woonpius.nl www.woonstadschiedam.nl Algemene vragen T 010 - 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.denieuweharg.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.devijfmolens.nl www.woonstadschiedam.nl T 010 - 2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nieuws Minster Vogelaar (links op de bank), directeur-bestuurder van Woonplus, Karin van Dreven (staand daarnaast) en wethouder Haan (niet op de foto) brachten een bezoek aan bewoners van Schuttersveld. Een delegatie van de regering bezocht Nieuwland op maandag 21 mei, als af sluiting van de '40 wijken tournee' van minister Vogelaar van het Minis terie van Wonen, Wijken en Integratie. Nieuwland is één van de veertig aan- dachtswijken in Nederland. Minister Vogelaar kwam samen met minis ter Bos en staatssecretarissen Dijksma, Van Bijsterveldt en Bussemaker naar het Wijk centrum Dreesplein voor een ontvangst door het College van Schiedam en een 'speeddate' met bewoners. Vervolgens gin gen de bewindslieden verdeeld over drie groepen de wijk in. Zij bezochten onder andere een huisartsenpost, Schuttersveld, buurtrestaurant PAN, 'Fort Drakenstein', een jongerengroep, winkeliers, basisschool 't Meesterwerk en het Accentcollege. Aan het eind van de dag was er voor de bewo ners in het Wijkcentrum een buffet om ze te bedanken voor hun medewerking aan het programma. Daarbij bleek hun enthousias me om binnenkort weer volop aan de slag te gaan met nieuwe initiatieven en projecten. Goed beeld "We hebben voor dit bezoek samen met de gemeente en het ministerie hard gewerkt om een compact programma in elkaar te zetten, waarin de bewindslieden in enkele uren een goed beeld van Nieuwland zou den krijgen", zegt Jeffrey Davidsz, die als Coördinator Leefbaarheid van Woonplus nauw betrokken was bij het opzetten van het programma. "Eigenlijk was het bezoek nog te kort, maar verschillende leden van. de delegatie hebben al aangegeven nog een keer terug te willen komen". Ingeslagen weg Dat Nieuwland op de lijst van veertig aan- dachtswijken staat geeft volgens Davidsz bij veel betrokkenen een dubbel gevoel: "Van de ene kant is dat niet gunstig voor het imago van de wijk. We hebben de afgelopen jaren met het 'Netwerk Nieuwland' - een samenwerkingsverband van bewoners en de verschillende organisaties in de wijk - heel hard gewerkt aan verbeteringen en we heb ben ook al veel bereikt. Maar we zijn er nog niet, zoals wethouder Groene ook in zijn welkomstwoord aangaf. Van de andere kant kunnen we de extra aandacht en ondersteu ning vanuit de regering dus goed gebruiken om op de ingeslagen weg door te gaan." Op woensdag 23 mei organiseerde Woonplus Schiedam voor de tweede maal een seniorendebat. Het debat dat plaatsvond in woon- en zorgcentrum De Harg/Spaland werd bijgewoond door tientallen uitgenodigde 55+ huurders van Woonplus Schie dam uit Schiedam-Noord en diverse organisaties uit de zorg- en welzijnsector. Woonplus kwam hiermee een belofte na aan de deelnemers van het eerste debat (december 2005). Dit eerste de bat was een oriëntatie op hoe ouderen wensen te wonen en welke rol Woon plus en haar partners daarin kunnen vervullen. Het eerste debat bleek een waardevolle bijeenkomst met aanbeve lingen op leefbaarheid, wonen en zorg. In het vervolgdebat van 23 mei werden de aanbevelingen uit het voorgaande debat uitgebreid geëvalueerd. Nieuwe wet Tijdens het tweede debat werd ook inge gaan op de Wmo (wet maatschappelijke ondersteuning) die in januari van dit jaar is ingegaan. De Wmo is een nieuwe wet op het gebied van zorg en welzijn. Eén van de kenmerken van de Wmo is dat zij de lokale overheid, de gemeente, de vrijheid en de ruimte laat zelf invulling te geven aan de wet. Het debat droeg bij aan het verduidelijken van de voortgang op deze nieuwe wet. Stemmen De aanwezige senioren konden zich tij dens het debat ook uitspreken over het belang van de thema's Wonen, Zorg, Wet maatschappelijke ondersteuning. Een opvallende uitkomst was dat door het - merendeel van de aanwezigen de onder werpen Wonen en Zorg aan huis als zeer belangrijk werd beschouwd, en daarna gevolgd door informatie over de Wmo (wet maatschappelijke ondersteuning). Dit laatste blijkt een onderwerp te zijn dat voor veel van de aanwezigen als te algemeen en 'ver-van-hun-bed' werd be schouwd. Ook konden de aanwezigen stemmen over een aantal stellingen over deze onderwerpen. De stemming bood vervolgens voldoende gelegenheid voor uitgebreide discussies over de stellin gen. Acties Ter afsluiting van het debat werd alle aanwezigen een verslag toegezegd door Woonplus dat een samenvatting, uitkom sten en acties naar aanleiding van het debat zal bevatten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23