UITEN! I I I 1 I I I recreëren in de regio 2007 pagina 7 Over-Heicop Schoonrewoerdse Wiel Bos Valckensteijn A^ IJsselmonde Activiteitenkalender JUNI 2 juni Molenwaardtocht, wandeltochten bij Kinderdijk (5 tot en met 50 kilometer) Meer info: 078-6912597 2 juni Voorjaarsexcursie, Duinen van Oostvoorne Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl 2 en 3 juni Vaarexcursie op de Nieuwkoopse Plassen Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl 2 juni Dag van het Valckensteijnse bos in het Haagse Bos w w wstaatsbosbeheer, n 1 6 juni Avondwandeling, Heemtuin Krimpen aan den IJssel Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl 6 en 28 juni Eendenkooi excursie, nabij Vlaardingen Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl 9 juni Zinderende Zomerzaterdag in re creatiegebied Rottemeren www.recreatiegebied-rotteme- ren.nl 9 juni Country Fair Hollandse Waarden in Brandwijk. www.staatsbosbeheer.nl 10 en 16 juni JULI Vaarexcursie voor jonge kinde 7 juli ren, Nieuwkoopse Plassen Heemtuinexcursie, Heemtuin Te Aanmelden via www.natuurmo- nellaplas numenten.nl Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl 12,14, 19, 21, 26, 27 juni Wandel- en bootexcursies in de 7 juli Grevelingen Vaarexcursie voor minder va www.grevelingen.nl en www.re- liden rond Tiengemeten, Nieu- creatiezuidholland.nl wendijk Aanmelden via 15 en 16 juni www.natuurmonumenten.nl Open dag Waterrecreatie, Wou- brugge 14 juli www.waterrecreatiedag.nl Wandelexcursie in de schemer, Tiengemeten, Nieuwendijk 16 juni Aanmelden via Fietssafari in het Groene Hart www.natuurmonumenten.nl www.staatsbosbeheer.nl 14 juli 17 juni Waterdag, diverse activiteiten op Dag van het Haagse Bos de Brouwersdam www.staatsbosbeheer.nl www.brouwersdam.nl 22 juni 18 juli Beleef de Kop van Goeree (fiet- Avondwandeling, Duinen van sexcursie) Aanmelden via Oostvoorne www.natuurmonumenten.nl Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl 27 juni Zomeravondexcursie, Kleistee 22 juli Aanmelden via natuuragenda op: Wandelexcursie Korendijkse www.zuidhollandslandschap.nl Slikken, Nieuwendijk Aanmelden via 30 juni www.natuurmonumenten.nl Westlandse Molendag, fietstoch ten in het Westland 24 juli www.westlandsemolens.nl Spetterende waterdag (jeugdacti- Iedere zaterdag in juni viteit), Nieuwkoop Vleermuizen excursie te Wasse Aanmelden via www.natuurmo- naar numenten.nl www.staatsbosbeheer.nl Iedere dinsdag en donderdag Iedere dinsdag in juni in juli Struinen door de duinen Zomerexcursie in de Grevelingen www.staatsbosbeheer.nl Aanmelden via www.grevelingen.nl en www.recreatiezuidholland.nl Iedere zaterdag in juli Vleermuizen excursie te Wasse naar www.staatsbosbeheer.nl Iedere dinsdag in juli Struinen door de duinen www.staatsbosbeheer.nl AUGUSTUS Iedere dinsdag en donderdag (t/m 23 aug) Zomerexcursie in de Grevelingen Aanmelden via www.grevelin gen.nl en www.recreatiezuidhol- land.nl 4 augustus Gentianenexcursie, Eendenkooi Kooilust Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl 5 augustus Vlinder- en libellenwandeling, Eiland van Brienenoord Aanmelden via www.zuidhollandslandschap.nl 5 augustus Kinderexcursie (6-12 jr) in Kwa- dehoek www.natuurmonumenten.nl 11 augustus Excursie natuurontwikkeling Hollandse Waarden www.staatsbosbeheer.nl 18 augustus Plantenexcursie, Westduinen Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandslandschap.nl Iedere zaterdag in augustus Vleermuizen excursie te Wasse naar www.staatsbosbeheer.nl Iedere dinsdag in augustus Struinen door de duinen www.staatsbosbeheer.nl SEPTEMBER 1 september Fiets/wandelexcursie Tiengeme- ten. Aanmelden via www.natuur- monumenten.nl 1,17,14 en 22 september Schemeren met vleermuizen, na bij Nieuwkoop Aanmelden via www.natuurmo numenten.nl 3 tot en met 8 september Molens in floodlight, verlichte molens na zonsondergang, Kin derdijk www.stichting-kinderdijk.nl 8 september Open monumentendag, Fort Noorddijk, Hellevoetsluis en Fort Peltserdijk, Brielle www.zuidhollandslandschap.nl 9 september van 11:00 tot 15:00 uur Herfstwandeling in IJsselmonde www.gzh.nl en www.recreatiezuidholland.nl 8 en 9 september 10:00 tot 16:00 uur Open dag bij de Pendrechtse Mo len, Barendrecht www.recreatiegebied- ijsselmonde.nl en www.recreatiezuidholland.nl 8 en 12 september Wandel- en bootexcursie in de Grevelingen Aanmelden via www.grevelingen.nl en www.recreatiezuidholland.nl 15 september Vogelexcursie, Slikken van Voorne Aanmelden via natuuragenda op: www.zuidhollandsIandschap.nl 15 en 16 september Vloot over de Vliet, vlootschouw aan de Vliet, Leiden-Delft www.genietvandevliet.nl 16 september van 11:00 tot 15:00 uur Herfstwandeling in recreatiege bied Rottemeren www.recreatiegebied-rotteme- rem.nl en www.recreatiezuidhol- land.nl 23 september Lopen in het landschap, bezoe kerscentrum Tenellaplas www.lopeninhetlandschap.nl 23 september Herfstwandeling in de Hoekse Waard www.gzh.nl en www.recreatie- zuidholland.nl 23 en 30 september Vogeltrekexcursié bij Nieuw koop. Aanmelden via www.natuurmonumenten.nl Bovenstaand aanbod is slechts een selectie uit het totale aan bod. Voor meer suggesties: www.zuid-holland.com www.recreatiezuidholland.nl www.staatsbosbeheer.nl www.zuidhollandslandschap.nl www.natuurmonumenten.nl 21 Dichtbij: Tussen Hei- en Boeicop en Schoonre- woerd Karakter: Karakteristiek bos met Natuurcen- trum De Schaapskooi als startpunt Meer info: www.zuidhollandslandschap.nl 22 Dichtbij: Schoonrewoerd Karakter: Doorbraakwiel langs de Diefdijk met hooilanden en boomgaarden Meer info: www.zuidhollandslandschap.nl Dichtbij: Poortugaal, Rhoon Karakter: Jong opgaand loofbos Meer info: www.staatsbosbeheer.nl 23 24 Zuidelijk Randpark, Oosterpark, Sandelingen Ambacht Dichtbij: Barendrecht, Ridderkerk en Hendrik Ido Ambacht Karakter: Parkachtige recreatiegebieden Meer info: www.recreatiegebied-ijsselmonde.nl www.recreatiezuidholland.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39