Cultuurkaravaan voortgezet onderwijs DIGITALE m -SERVICE fins lil 0E LOPER Autoshow Verderop "J deze krant] NU Zaterdag 9 juni a.s. Spectaculaire TUYP'S VOLENDAMMER VISHANDEL de Bruijn Meijer <^\cbVV o*. Autoservice Eigenraam in prijs verlaagd! Eindelijk is het weer zover! Zeilmakerij dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Binnenstad Investeren in de toekomst De binnenstad heeft volgens het college een flinke face-lift no dig. Een miljoen euro zal worden besteed aan kleinschalige pro jecten zoals het opknappen van gevels. Wonen boven Winkels krijgt een extra duwtje in de rug met een bedrag van 1 miljoen. Voor het aankopen van panden is een bedrag van 2 miljoen ge reserveerd. Deze panden zullen worden gesloopt of een andere bestemming krijgen. Grote gemeentelijke panden zullen voor een bedrag van 2 miljoen worden opgeknapt of in oude staat hersteld. Voor een parkeerfonds komt 3 miljoen vrij. Voor zo'n 500.000 euro zullen de 'rotte of zure' plekken worden aange pakt. Gedacht wordt aan het Gat van Bolmers en het Groene- weegje. Heine plekjes die een duwtje kunnen gebruiken. Voor het uiterlijk van de binnenstad (straat meubilair en bestrating) is tenslotte 500.000 euro apart gezet. komstig uit de verkoop van Schiedams grond (Grond- fonds). Siljee: "Ik ben geen voorstander van de verkoop van grond maar als het dan gebeurd dan moet het geld wel op een plek komen waar alle Schie dammers blij mee zijn." SCHIEDAM - De gemeenten Vlaardingen en Schiedam gaan nauw samenwerken op het ge bied van cultuureducatie voor het voortgezet onderwijs. De provincie Zuid-Holland ver strekt een meerjarige subsidie aan een aantal kunst- en cul tuurprojecten voor het voortge zet onderwijs in Schiedam en Vlaardingen. Diverse culturele instellingen uit de twee ge meenten hebben hiervoor de handen ineengeslagen onder de noemer 'De Cultuurkara vaan Schiedam en Vlaardin gen'. Eén voorwaarde voor het toekennen van de subsidie is, dat er 'over de stadsgrenzen' wordt gekeken. Er zijn projec ten gepland voor de eerste drie klassen van alle typen voortge zet onderwijs.De culturele in stellingen in Schiedam en Vlaardingen hebben diverse (multidisciplinaire) projecten ontwikkeld in relatief korte tijd. Daarnaast worden er dans-, to neel-, muziek- en cabaretvoor stellingen en onder andere in teractief theater over maat schappelijke onderwerpen zo als eerwraak en pesten aange boden. De instellingen die sa menwerken in 'De Cultuurkara vaan zijn onder andere musea, theaters, gemeentearchief, bi bliotheken, Muziekcentrum Opmaat, Urban House en Arto theek. Dag van de bouw SCHIEDAM- De 81 wonin gen Stationsplein is op zater dag 2 juni geopend voor pu bliek tijdens de Dag van de Bouw. Het is voor de inwo ners uit Schiedam en omge ving een bijzondere kans om het Schiedamse project van dichtbij te bekijken. Met na me jongeren die nog een keuze voor hun toekomstige werkomgeving moeten ma ken, zijn welkom. De bouw locatie is te bezichtigen van 10:00 uur tot 16:00 uur. Het Stationsplein is één van de ruim 200 locaties die in het kader van de Dag van de Bouw zijn opengesteld. Helderziende in de Erker SCHIEDAM - Helderziende Gerard Heuting komt 6 ju ni naar wijkcentrum de Er ker. Hij doet waarnemin gen aan de hand van voor werpen en foto's, die door het publiek worden mee gebracht. Aanvang 20 uur, entree 5 euro. Kerkdiensten Kerkdiensten Protestantse Kerk Schiedam zondag zijn er diensten om 10.00 uur :Grote Kerk ds.J.de Visser, Maassluis mmv Christi v.d.Hau, sopraan (SOW- dienst). Magnalia Deikerk gesloten (zie Grote Kerk). Bethelkapel :ds. G. Nagel, Delft. Lutherse Kerk ds.G. Scholten, Anna Paulowna. Dorpskerkds. J.v.d. Peppel De Ark ds.M. Noordzij, Maassluis In de Sint Jan de Doper - Vi- sitatiekerk is er Zaterdag om 17.00 uur eucharistieviering met muzikale begeleiding, voorgegaan door Pater Leo de Jong O.P. Zondag is de kerk gesloten i.v.m. geza menlijke viering om 10.30 uur in de H.Hartkerk, Lek straat 55, met medewerking van het Oerak Kozakkenkoor o.l.v. Gregor Bak. Samenkomsten pinkster gemeente morgenstond (PGM) in de Ark, Hargplein 101, zondag, aanvang 14.00 uur, Spreker Immy de Jong In de Nederlands Gerefor meerde Kerk aan de West- vest 30 zijn zondag diensten om 9.30 en 16.30 uur, voor ganger Ds. F.H. Blokhuis. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is Drs. ZAlbada. Bij de Herst. Herv. Ge meente zondag om 10.00 uur een dienst in het Accent College, voorganger: Ds. G. Meuleman, om 17.00 uur in de Grote Kerk, voorganger Ds. G. Meuleman. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezon gen Hoogmis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinu- sparocfiie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eu charistieviering of dienst van Woord en Communie. Zondag is er in de Liduina- kapel (Frankeland) om 10.00 uur eucharisitieviering voor ganger pater K. Veltman met medewerking van het Lidui- nakoor. Bij de Evangelilsch-Luther- se Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219 is zondag om 10 uur een dienst voor ganger is Ds.G. Scholten. ook te bestellen via www.fotoklein.nl Geen beelcWerlfos meer! WINKELCENTRUM Veel vermaak, leuke prijzen!!! 6 juni a.s. barst het feest weer los De Hollandse Nieuwe is weer binnen! Om 10.00 uur start onze verkoop. Natuurlijk hopen wij u te kunnen begroeten aan onze welbekende viswagen op het Rubensplein (7 dagen per week, ook 's avonds). Sinds enkele maanden ook op de Laan van Bol'es waar wij op dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur geopend zijn. Heel graag tot ziens levert u uitsluitend 1e kwaliteit LAAN VAN BOL'ES (op het plein) 15 Jaar service en kwaliteit INZAMELPUNT ULTRAMAR SAILCLEANING www.sailcleaning.com Maar bovenal het juiste adres voor: eerliik advies en uitstekende service cf£ 3 V? A* A* 4? <b° y Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 3 Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (010) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! - Studio-kwaliteit - Vandaag gebracht, overmorgen klaar - Digitaal formaat 11,4x15,2 cm 0 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur mei, juni en juli ook zaterdag 09.00-13.00 uur 's Maandags gesloten Koningin Wilhelminahaven N.Z. 2 3134 KE Vlaardingen (ingang Doggerstraat) Telefoon OIO - 4343747 www.zeilmakerij.bm.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3