BUITEN! er voor iedereen Kust is Comfortabel reizen met de Waterbus Vermeer Vaart Verder over de Vliet recreëren in de regio 2007 pagina 13 Met de Waterbus vaart u comfortabel tussen Rotterdam, Dordrecht, Ridderkerk, Krimpen aan de Lek en Kinder dijk, terwijl u geniet van het uitzicht op de Drechtoevers. De fiets mag gratis mee, dus ideaal om te combineren met een fietstocht naar Kinderdijk of door de Biesbosch. Routes Route 1 vaart tussen Dordrecht en Rotterdam. Van maan dag t/m zondag is er ieder half uur een afvaart. De reistijd bedraagt een uur inclusief tussenstops. Route 2 verbindt de Drechtsteden. Iedere 15 minuten is er een afvaart (ieder uur van en naar Sliedrecht, op werkda gen in de spits om het half uur). Route 3 vaart tussen Ridderkerk. Krimpen a/d Lek en Kin- derdijk. Er is ieder half uur een afvaart. Kijk op www.waterbus.nl voor meer informatie. Nederland met een totale leng te van maar liefst 725 kilome ter. Het Noordzee Kustpad voert wandelaars mee door fraaie duingebieden, over dij ken en dammen en over uitge strekte stranden. Ook histori sche steden en het achterland komen uitgebreid aan bod. U gaat die 725 kilometer niet op één dag afleggen; in delen kan natuurlijk ook. Want wat is er heerlijker, dan te wande len door dat prachtige kustge bied? Informatiepaneel badgasten Katwijk Waar mensen aan zee recreë ren is het belangrijk hen van informatie te voorzien. In Kat wijk zijn sinds kort nieuwe in formatiepanelen geplaatst, waar bezoekers actuele infor matie kunnen vinden over strandveiligheid, de kwaliteit van het zwemwater, de eb en vloedtijden en informatie over zoekgeraakte kinderen. Ook is hier informatie te vinden over toeristische evenementen en Er gebéurt dit jaar iets op de Vliet tussen Leiden en Delft. Op 15 september vaart de 'Vloot over de Vliet' tussen bei-* de steden met als thema 'Vermeer Vaart Verder'. Er mag geschilderd worden... De vloot vaart op zondag 15 september van Leiden naar Leidschendam-Voorburg, overnacht daar en maakt onder deel uit van de plaatselijke Vlietdagen. Op zondag 16 sep tember vaart de vloot naar Delft, waar na aankomst de kleinere schepen en particuliere sloepen een varende op tocht door de Delftse grachten maken, 's Avonds varen de ze schepen verlicht met lantaarns terug naar De Kolk in Delft, waar een openluchtvertoning wordt gegeven van de film 'The Girl With The Pearl Earring'. Een aanrader in een sprookjesachtig decor! activiteiten die in Katwijk plaatsvinden. De panelen staan op de boulevard bij een viertal strandpaviljoens. Het Badgasten Informatie Paneel (BIP) is een project van pro vincie Zuid-Holland en ge meente Katwijk, in samenwer king met Rijkswaterstaat en de Katwijkse Reddings Brigade. Als het initiatief in Katwijk succesvol blijkt, is het de be doeling het systeem langs de gehele Zuid-Hollandse kust in te voeren. De recreatiemogelijkheden aan de Zuid-Hollandse kust zijn onbeperkt. Zonneba den, waterskiën, wandelen, varen, kustvogels spotten, ga zo maar door. Natuurlijk is mooi weer een aangenaam voordeel voor kustliefheb- bers. Maar zelfs als het re gent, is de Zuid-Hollandse kust een paradijs voor na tuurliefhebbers. Wie er deze zomer eens lekker sportief tegenaan wil en de zil te zeelucht goed in wil snui ven, kan naar het recreatiege bied Brouwersdam gaan. Door de ligging tussen de Noordzee en het Grevelingenmeer is hier genoeg te doen op het gebied van watersport. Zwemmen, (strand) zeilen en zeesportvis sen zijn slechts een kleine greep uit het aanbod. Maar er zijn ook goede zeil- surf en duikscholen te vinden die de mogelijkheid bieden eerst nog een beetje te oefenen voordat u het water op gaat. Voor een vaartocht op het water is er een ruime keuze aan boten. Tevens zijn op en rond de Brouwersdam diverse horeca gelegenheden waar u kunt ge nieten van een lekker glaasje, na weer een sportieve dag aan het water. Noordzee Kustpad Ook voor wandelaars is de kust een heerlijk gebied. Sinds kort is 'Het Nederlandse Kust pad' onderdeel van het Noord zee Kustpad. Dit maakt het Noordzee Kustpad het langste aaneengesloten wandelpad in Holle Mare Dichtbij: Zwartewaal Karakter: Prachtige oude kreek met bloemrij ke graslanden en brede rietvelden Meer info: www.zuidhollandslandschap.nl Bernisse Dichtbij: Spijkenisse, Geervliet Karakter. Plassen en sloten voor de kleine wa tersport Meer info: www.recreatiezuidholland.nl 35 Korendijkse slikken Dichtbij: Goudswaard Karakter: Spannend buitendijks gebied vol vogels Meer info: www.natuurmonumenten onder natuurgebied Korendijkse slikken 36 Tiengemeten Dichtbij: Nieuwendijk (Rotterdam) Karakter: Weg van de drukte, welkom op een eiland! Meer info: www.natuurmonumenten onder natuurgebied Tiengemeten 33 34

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 61