BUITEN! g z h Puzzel mee en maak kans op mooie prijzen! f. I G.Z-H: ontwikkeling, inrichting en beheer van recreatie en natuur Doe mee met Natuurmonumenten Staatsbosbeheer Wat doet de provincie Zuid-Holland? Zuid-Hollands Landschap Natuur dichtbij recreëren in de regio 2007 pagina 16 G.Z-H brengt vraag en aanbod samen en maakt vrijetijdsbe steding in het groen (mede) mogelijk. In de verstedelijkte randstad hebben mensen behoefte aan groen en blauw om te rusten, onthaasten, ontspannen en bewegen. G.Z-H zorgt dat een brede groep mensen toegang heeft tot openbare voorzie ningen voor verschillende vormen van recreatie. Dit doen we voor onze opdrachtgevers: Zuid-Hollandse en Zeeuwse (na tuur-) en recreatieschappen. Op de website www.gzh.nl kunt u via het reactieformulier terecht voor vragen en of opmerkingen over onze beheersgebieden. Op de hoogte blijven van recreatie gebieden en -activiteiten in Zuid-Holland? Meld u dan aan voor de nieuwsbrief op www.recreatiezuidholland.nl! Natuurmonumenten is een vereniging van ruim 875.000 le den, met een gezamenlijk doel: zorgen voor natuur in Neder land. Daarom verwerven en beheren we natuurgebieden - het zijn er inmiddels 344 met een gezamenlijke oppervlakte van 95.000 hectare. Zo houden we Nederland open en groen, en kunnen we blijven genieten van de natuur. Uw steun is daar bij hard nodig. Doe mee, geef op giro 9933. Of word lid, het kan al vanaf twee euro per maand. Natuurmonumenten. Als je van Nederland houdt. Natuurmonumenten, Postbus 9955, 1243 ZS 's-Graveland, telefoon (035) 655 99 11, www.natuurmonumenten.nl Beantwoord alle vragen - alle antwoor den zijn terug te vinden in deze krant! - en ontdek in de grijze balk de juiste oplossing. Mail deze oplossing voor 25 juni naar: gzh@pzh.nl of stuur uw op lossing in een voldoende gefrankeerde enveloppe aan: G.Z-H, t.a.v. prijspuz- zel 'Naar Buiten', Postbus 341, 3100 AH Schiedam, en maak kans op deze mooie prijzen: 1 x een weekend- of midweekverblijf bij Landal GreenParks (t.w.v. 350 eu ro). De winnaar verblijft een weekend- of midweek in een 4- of 6-persoonsbunga- low met keuze uit een aantal geselecteer de parken van Landal GreenParks. U kunt een keuze maken uit alle aankomstdata tot 30 juni 2008 m.u.v. schoolvakanties- en feestdagenperioden. Reserveren kan vanaf 6 weken voor aankomst d.m.v. een reserveringsformulier. Niet gewonnen, maar wel een voordelig weekend of midweek ertussen uit? Kijk snel voor informatie en de last minute aanbiedingen op www.landal.nl ■2 x een verwenarrangement voor 2 per sonen bij Thermen Barendrecht, waar u optimale rust vindt in een mooie groene omgeving en in de prachtige exclusieve tuin (t.w.v. 127,50 euro p.p.) Voor meer informatie over het arrange ment, kijk op www.thermenbaren- drecht.nl onder internetarrangement 'ver wendag' 1 x een Private Bank (Tuinbank) inclu sief gratis bezorging van Staatsbosbeheer Ontworpen door Ineke Hans en is ge maakt van FSC lariks. Deze duurzame houtsoort hoeft niet behandeld te worden! Kijk voor meer informatie op www.staatsbosbeheer.nl ■2 klimcursussen bij Outdoor Valley's klimcentrum 'Monte Servino' te Berg- schenhoek. Ga voor voorpret naar: www.outdoorvalley.nl 10 x een wandelgids van het Zuid-Hol lands Landschap (www.zhl.nl) 10 x een fietsroutegids van Natuurmo numenten (www.natuurmonumenten.nl) 10 x een wandelpakket van G.Z-H (www.recreatiezuidholland.nl)- Staatsbosbeheer is in 1899 begonnen als staatsbosbouwer en heeft zich ontwikkeld tot een zelfstandige, publieke organi satie voor integraal natuurbeheer. Staatsbosbeheer beheert bijha 250.000 ha natuur in Nederland en waarborgt de kwa liteit van een groene leefomgeving voor mens, plant en dier. Kernactiviteiten zijn beheer van natuur, landschap en cul tuurhistorie, houtproductie en recreatie. Behoud en herstel van natuurgebieden en ontwikkeling van nieuwe natuur zijn hierbij belangrijk. Voor milieuvriendelijke houtproductie, natuurlijke waterbeheersing, groene zones in en rond steden en natuureducatie werkt Staatsbosbeheer met verschillende partijen samen, www.staatsbosbeheer.nl ''Holland Zuid De provincie Zuid-Holland heeft vele toeristische troeven in handen, de kust, een rijke cultuur, vele fiets-, wandel- en wa tersportmogelijkheden, leuke attracties. De provincie wil Zuid-Holland aantrekkelijker maken voor de eigen inwoners en voor toeristen. De provincie zorgt er voor dat attracties gged bereikbaar zijn, inwoners deelnemen in kunst en cul tuur, dat goede informatie voorhanden is over het toeristisch- recreatief aanbod. De provincie wil dat inwoners dicht bij huis kunnen recreëren en zorgt voor de aankoop, inrichting es*het onderhoud van recreatiegebieden. www.zuid-holland.nl In elke provincie is een organisatie actief die zich richt op aankoop en beheer van natuurgebieden in die provincie. In Zuid-Holland is dat de Stichting Het Zuid-Hollands Land schap. Het Zuid-Hollands Landschap heeft als doel: veilig stelling van natuur en waardevol landschap in Zuid-Holland, met in het verlengde daarvan het bieden van recreatiemoge lijkheden en het behouden van monumenten op haar terrei nen. Zij doet dit door gebieden aan te kopen en zorgvuldig te beheren. Als u ook vindt dat prachtige natuurgebieden moe ten blijven bestaan, word dan beschermer en steun de natuur in uw omgeving. Kijk voor meer info op: www.zuidhollandslandschap.nl. 1. Naam van de vogelplas in de polder bij Gouderak 2. Zo heet het bezoekerscentrum van het Zuid-Hollands Land schap in de Duinen van Oostvoorne 3. Hoogste punt op het natuureiland Tiengemeten 4. Avontuurlijke wandeling van 2,5 kilometer in het natuurgebied Klein Profijt 5. In dit gebied van de Reeuwijkse Plassen vind je een kleine dag haven met aanlegplaatsen voor o.a. roei- en motorboten 6. Deze dieren kun je vinden in de bunkers van het Hollands Duin 7. Hier vind je de hoogste molens ter wereld 8. Bijzondere, dynamische getijdennatuur bij de Duinen van Goe- ree 9. Zoveel meter diep is de plas Broekvelden-Vettenbroek in de Reeuwijkse Plassen 10. Comfortabel vervoermiddel over het water tussen o.a. Rotter dam, Dordrecht en Krimpen a/d Lek 11. Getijdebos in de Carnissegrienden 12. Kunstwerk in de Rottemeren van Berkman en Janssens 13. Gebied voor natuurliefhebbers in de Kagerzoom 14. Beschermd, ruig natuurgebied gelegen ten westen van het Volksbos in Vlaardingen 15. Vorm van wildkamperen in o.a. de Hoeksche Waard 16. Wandelpad (27 km.) om het eiland Putten 17. In dit fort in het Groene Hart vind je een informatiecentrum waar de geschiedenis van de Hollandse Waterlinie wordt belicht 18. Naam van een vogelobservatiehut in Vogelplas Starrevaart Ontwikkeling, Inrichting en beheer van recreatie en natuur Natuurmonumenten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 - 12 13 14 15 16 17 18 Vergeet u bij het insturen niet uw contactgegevens te vermelden, deze gegevens zullen eenmalig gebruikt worden voor het toezenden van eventueel gewonnen prijzen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 64