Nieuwe compacte Agila en Splash Spektakel rond sportieve Renaults Subaru Edition Chrysler Amerikaans Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Facelift voor R Daihatsu Earth-pakket Korting op Santana Prijs Porsche 911 Turbo Cabriolet Ook de opvolgers van de huidige Suzuki Wagon R+ en de Opel Agila zijn door beide merken samen ontwikkeld. de Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Om de R-ldasse aantrekkelijker te maken, voert Mercedes bin nenkort niet alleen een kleine facelift door, maar gaat het mo del ook leveren met alleen ach terwielaandrijving. Dat scheelt 3.500 euro, zodat de R280 vanaf de herfst verkrijgbaar zal zijn voor 62.950 euro. De auto kan met vijf, zes of zeven zitplaatsen worden geleverd en heeft niet meer standaard luchtvering. Op al haar modellen biedt Dai hatsu het zogenaamde Earth- pakket aan dat bedoeld is om nog zuiniger te rijden. Voor 229 euro bestaat het uit een naviga tiesysteem, zodat men altijd de kortste of snelste weg naar een bestemming kan vinden. Ver der worden de banden met stik stof gevuld, waardoor ze langer op spanning blijven en dat is ook goed voor het verbruik. De Spaanse Land Rover, Santa na genaamd, zal binnenkort in een vernieuwde versie verschij nen onder de merknaam Iveco. Daarom geldt er nu een korting van maar liefst 6.000 euro op het bestaande model, de PS10 Commercial. Deze wordt nu aangeboden voor 20.900 euro excl. BTW en BPM, maar inclu sief metaallak en airco. Zie ook www.santanamotor.nl. In het weekend van 2 en 3 juni wordt in Rotterdam een groots evenement gehouden rond de sportieve Re- nault-modellen. In dat kader zullen ook volop histori sche Alpines op het evenement afkomen. Alpine werd geproduceerd in het Franse Dieppe, waar tegenwoordig ook de Renault Sport modellen vandaankomen, zoals de Clio en Mégane. De splinternieuwe Mégane R26 en Clio R27 zijn natuurlijk van de partij. Het evenement wordt gesteund door de historieafdeling van Renault in Frankrijk, zodat een aantal bijzondere modellen uit de fabriekscollectie zullen worden getoond. Verder de eer ste Formule 1 auto van Renault uit 1977 en de nieuwe R27 in ING-kleuren. Plaats van handelen is Renault- dealer Van Kerkhof Visser gevestigd aan de Koper straat in Rotterdam. Zie www.renaultsportdealer.nl. Kopers van een nieuwe Subaru kunnen extra kor ting krijgen op de zogenaamde Edition-uitvoerin- gen. De Impreza WRX is er nu voor 30.995 euro in clusief een aantal extra's. Voor 19.495 euro levert het merk de Impreza 1.5R Edition en de Forester kost inclusief lichtmetalen wielen en airco 29.495 euro binnen deze actie. Tot slot kan ook de Out back in een Edition-uitvoering worden geleverd. De kogel is door de kerk, Daimler en Chrysler gaan uit elkaar. De Amerikaanse tak van het concern wordt verkocht aan het Cerberus, een investerings maatschappij. Daimler houdt wel een aandeel van 19,9 procent. Wat deze overname gaat betekenen voor medewerkers, importeurs en dealers is in dit stadium nog niet bekend. Uiteraard behoren tot de Chrysler ook Jeep en Dodge. Met de zomer alvast in de kop levert Citroën van al haar modellen een speciale Cool Tech uitvoering. Deze is altijd voorzien van airconditioning, maar ook een radio/CD-speler en TomTom navigatie. Afhankelijk van het model gelden er extra aantrek kelijke kortingen die kunnen oplopen tot 4.600 eu ro. De bestelauto's krijgen het Pack Professionel zonder meerprijs. Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 51 Auto Minister Wouter Bos (Fi nanciën) lacht ongetwijfeld als er een nieuwe Porsche 911 Turbo Cabriolet wordt verkocht. Op zo'n moment vloeit er immers aan BPM en BTW iets meer dan 81.000 euro in de staats kas. Bij de consument die de ca briolet van Porsche aan schaft, wordt op dat mo ment 210.950 euro van de bankrekening afgeschre ven. De nieuwe topmodel 911 Turbo Cabriolet wordt in september 2007 bij alle zeven officiële Porsche dealerbedrijven geïntrodu ceerd. Splash was al de naam van model is wederom samen met groter geworden. Dat er volop ieder hun eigen uiterlijke ken- een conceptstudie van Suzu- Opel ontwikkeld, waar de ruimte wordt geboden, blijkt merken, komen beschikbaar ki, maar wordt nu ook ge- naam Agila behouden blijft, uit het bagagevolume dat met een 1,0 en 1,2 liter benzi- bruikt voor de opvolger van de Met een lengte van 3,75 me- maximaal tot 1.100 liter toe- nemotor (65 en 86 pk) alsme- huidige Wagon R+. Dit nieuwe ter zijn beide modellen wat neemt. Beide modellen, met de de 1,3 liter diesel (75 pk).

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 67