dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Succes 'Jij krijgt het publiek stil' VLAARDINGEN - Fourtime band is de gelukkige winnaar van de wildcard. 'We hebben hard gewerkt aan het advies dat we vorige keer meekre gen. Zo hebben we een 2e stem erin verwerkt', vertelt een van de vier broers opge togen. Over rapper Anti E zegt jurylid Rehmay: 'Zeer goed. Iemand die het pu bliek zo mee krijgt is een ar tiest.' 'Ondanks dat het pu bliek rumoerig is krijg jij ze stil', zegt Sandra Bruinsma tegen Marijke van Seters,.'je stem is lekker om naar te lui steren'. Als Bruinsma zegt dat ze het ook wel zou willen kunnen: zelf muziek schrij ven, zo goed zingen en gi taarspelen blijkt dat Van Seters niet alleen een prach tige stem heeft, maar ook een rappe tong en vraagt Bruinsma wat haar let om het te doen? Bruinsma haalt haar schouders op, ze weet er geen antwoord op. Dijkshoorn maakt prijzen VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse kunstenares Elly Dijkshoorn heeft voor X- Posure vier prijzen op ber kenhouten panelen ge maakt. "Sfeervoelend met het onderwerp centraal ont staan er contouren. Alles ge baseerd op vrije combinaties van wat was en wat is. Losse flarden, die rijpen tot er van zelf een beeld ontstaat: het finale idee. En iets in mij weet dat al ruim van te vo ren," aldus Dijkshoorn, "het moet er op het moment suprème alleen nog uit." Skin Coffin is dolblij met de 2e prijs VLAARDINGEN - De finale van X-Posure 2007 kent ei genlijk tien winnaars. Alle acts waren zó goed dat ze in de voorrondes de jury al wisten te overtuigen van hun kunnen. Vandaag (26 mei) doen ze hun act nog eens dik en enthousiast over, maar nu met verbete ringen die ze in de voorron des meekregen al tips meekregen van professio nals. Want de titel van 'het grootste talent' willen ze ui teraard allemaal winnen. Achter de coulissen bereiden de kandidaten zich voor. Zenuw achtig gluren een aantal achter de gordijnen vandaan. De prachtige nieuwe stadsgehoor zaal zit bijna vol. X-Posure mag als een van de eerste proeven van de vernieuwde sfeer. Het publiek heeft er duidelijk zin en plaatst zich gemoedelijk in de nieuwe klapstoelen die trapsge wijs omhoog lopen zodat ieder een goed zicht heeft. De juryta fel plakt haast tegen het podi um. Directrice Sandra Bruins ma zal plaats nemen tussen de vakkundige juryleden: Martin Mol (muziek), DJ Rockwilder (rap), Gerard van Os (voorzit ter), Reshmay en Bee (dans). Zij kijken naar inzet, kwaliteit, dis cipline en of ze de tips opge volgd hebben. Klokslag 20.00 uur verzorgt Brassband Chili Boys de aftrap van X-Posure. Maar voordat het spektakel echt begint, spetteren ook nog de winnaars van de afgelopen twee edities van het podium. Presen tator Kevin Brouwer praat de VLAARDINGEN - Na het coachen van de finalisten door professionals, is het zo ver: de grote X-Posure finale. Dit keer imponeerden talenten niet al leen de jury, maar ook het pu bliek voor de publieksprijs. De diversiteit aan winnaars zet de grootheid aan regionale talen ten in het zonlicht. De jury kwam tot een unaniem besluit. Anti E (rapper) de 17-jarige Er- kling Lacruz wint de hoofdprijs en de titel 'het grootste talent'. Verbaast lijken de vijf leden van Skin Coffin als ze de 2e plaats krijgen toebedeeld. Op plaats 3 eindigt het theaterduo GRRR, Margriet van der Eijk (19) en Liona Quack (17). Ze speelden een bewerkte scène uit het boek van Jan Rap en zijn maat. The Dancefloor Breakersz winnen de publieksprijs met 26% van de stemmen. Wie volgend jaar ook een gooi wil doen naar 'het grootste ta lent van Vlaardingen' kan zich nu al opgeven via www.stadsge- hoorzaal.nl Een trotse Anti E neemt de hoofdprijs in ontvangst, fotoiwhk tien optredens aan elkaar. De sfeer is hilarisch. Bij elke optre den gaat het publiek uit zijn bol. Als eerste treedt de band Groove Inc. op met het num mer 'Let's Go.' Infinity, rapper Jeremy van Henningen volgt zijn voorganger gemotiveerd op. De variatie aan artiesten wordt alsmaar groter wanneer theatergroep GRRR hun toneel stuk 'Gemma is weer thuis' zeer overtuigend opvoert. Wildcard Het publiek eet bij rapper Anti E uit zijn handen. Aanvankelijk zou hij bloed, zweet en tranen rappen, maar verandert dit op het laatste moment. Fourtime band met 'blow up this town', lijkt een terechte winnaar van de wildcard. Juist door de bij zondere verschillen zijn de ar tiesten gewaagd aan elkaar. De Meedoen in 2008 VLAARDINGEN - X-Posure boekt ook dit jaar weer groot succes De jaarlijkse zoektocht van X-Posure heeft veel talenten opgele verd in Vlaardingen en regio. Uit 30 deelnemende acts zijn uit eindelijk 10 potentiële winnaars gerold die 26 mei hun kunsten hebben vertoond aan een breed publiek in de vernieuwde stadsgehoorzaal. Net als voorgaande jaren boekt de zoektocht groot succes. Nieuwe talenten in de leeftijd van 12-20 jaar die willen strijden om de hoofdprijs mogen zich vanaf heden aan melden voor de grootse talentenjacht in 2008. Categorieën waarvoor jij je op kunt geven zijn onder andere muziek, dans, toneel en rap. Aan de hand van voorrondes selecteert de jury de beste voor de grote finale. Opgeven: www.stadsgehoorzaal.nl vijftien minuten pauze zijn snel voorbij. De rijen vullen zich in rap tempo voor het vervolg van de show. Krachtig enthousiast dreunde Skin Coffin de zaal in met 'Prometheus'. Death-metal of niet, het publiek genoot in alle teugen. Ook Young Nation, Marijke van Seters, Atilla Lorier en de dans groep The Dancefloor Bre akersz zingen, spelen en dansen het dak eraf. Vlaardingen weet van geen ophouden, want vol gend jaar speurt X-Posure ver der. Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 66 Publiek gaat uit z'n bol DOOR IRIS LUIJTEN allerbeste FOTO: WHK Anti E is de

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 82