I I I I I I I Schaken in trek bij de jeugd Hutspot en Turks fruit JS werken met plezier, passie en succes Topdesign? Hoezo beperking? HP* Bazen? Geen bazen! Jl IV Eijkelenboom beste turnster Karin Sluimer in actie NOG VEEL MEER LEEST U IN CAREER&C0. - f NU IN DE KIOSK F Nieuwe Stadsblad Sport Tafeltennissen bij Holy VLAARDINGEN - De tafeltennisvereniging Holy biedt de jeugd in de leeftijd van acht tot twaalf jaar de mogelijkheid om recre atief tafeltennis te spelen op vrijdagavond tussen 18.30 en 19.30 uur in de gymzaal aan de Hendrik Casimirstraat. VLAARDINGEN - De turnvereni ging Leonidas Dovido was met twee turnsters vertegenwoordigd op de landelijke finale van de tweede divisie. Hiervoor hadden zich geplaatst Anouk Eijkelen- boom en Kelly de Vries. De Vlaar- dingse turnsters deden het in dit sterke veld niet slecht. Anouk Eijkelenboom behaalde een fraaie twaalfde plaats en Kelly de Vries kwam, mede door een knie- en liesblessure niet verder dan 34e plaats. Anouk Eijkelen boom begon haar wedstrijd met een vloeroefening en dat leverde haar een scoren op van 8,700 punten. Hierna volgde de sprong en daar scoorde de Vlaardingse een fraaie 8,250 punten. Op de bmg oefening deed Anouk Eijke lenboom het ook uitstekend met een 8.200 punten. Als laatste on derdeel op deze meerkamp volg de de balk Anouk Eijkelenboom scoorde hier een 8.000 punten. Helaas werd een uitgevoerde hoeksprong niet geteld door de jury. Met een totaal van 33.200 punten was deze prestatie toch goed voor een twaalfde plaats. Kelly de Vries, die inmiddels al aardig wat jaartjes mee draait in de A-selectie van Leonidas-Dovi- do turnde haar eerste landelijke finale. Een finale die zij zelf liever anders had ingegaan, want de Vlaardingse had de dagen voor de titelstrijd een blessure opgelopen aan haar knie- en lies en dat hinderde Kel ly de Vries toch aardig bij haar oe feningen. Zij begon met een vloer oefening en scoorde 7.600 pun ten. Op de sprong volgde een 7.700 punten en op de bmg oefe ning lukte de losom niet geheel naar wens kreeg van de jury een 7.750 punten. Op de balk, het laatste onderdeel, viel Kelly de Vries bij het maken van een salto en kreeg van de ju ry slechts 6.850 punten. Met een totaal van 29.900 punten debuteerde zij met een 34e plaats. VLAARDINGEN - De grote be langstelling voor het school- schaaktoernooi heeft nog niet geresulteerd in een grote aan was van nieuwe jeugdleden bij schaakvereniging Chess. 'En dat is jammer', zegt voorzitter Jan van Elburg. De schaakvoorzitter glom van oor tot oor in de denk sportruimte van het sportcen trum Polderpoort, toen er niet minder dan 36 jeugdige scha kers kwamen opdagen voor het schoolschaaktoernooi, dat Chess in samenwerking met het Sportservicebureau organiseer de. 'Wij hebben grote behoefte aan vooral jeugdige leden, die ontbreken bij ons de club', zegt Jan van Elburg. 'Als ik kijk naar deze belangstelling moet het toch mogelijk zijn dat een deel van deze jeugdige schakers zich verder bekwamen in de schaak sport'. Jan van Elburg en zijn medeorganisatoren deden er alles aan om het de jeugd naar hun zin te maken op dit schaak toernooi. 'Onderzoek heeft uit gewezen, dat naast het fysieke trainen van het lichaam ook de analytische vorming heel be langrijk is en zeker betere leer prestaties oplevert', is de me ning van Jan van Elburg, die verder op vele manier probeert zijn schaakclub onder de aan dacht te brengen. 'Dat doen wij Er was veel belangstelling voor het schoolschaaktoernooi. op veel manieren. Ook op het komende Loggerfestival'. Met het schoolschaaktoernooi deed Chess duidelijk aan klantenbin ding. Het toernooi werd bij de leerlingen van groep zeven ge wonnen door Ivo Schoenma kers Bij groep acht ging de winst naar Menno Buisman. De Klin ker veroverde de schoolprijs. Dinkelberg blinkt uit VLAARDINGEN - Ook tij dens het laatste weekend van de ZRO kringkampioen schappen zwemmen, zet ten de zwemmers van ZV Vlaardingen de lijn met goe de prestaties voort. Menig podiumplek werd bezet door een zwemmer of zwemster van de Vlaarding se zwemvereniging. Wederom blonk Timo Üin- kelberg met vier eerste plaat sen bijzonder uit. De Vlaar- dinger won de strijd op de 200 meter en 400 meter vrije slag, 200 meter rugslag en 50 meter vlinderslag. Bij dit suc ces bleef het niet. De ZV Vlaardinger zwemmer tikte op de 50 meter en 100 meter schoolslagen 100 meter vlin derslag als derde aan. Kim- berley Albers deed niet veel voor Timo Dinkelberg onder met eerste plaatsen op de 50 meter en 100 meter vrijryglag en de 50 meter en 100 meter rugslag. Bart Dunweg maak te het succes compleet voor de Vlaardingse zwemvereni ging ZV Vlaardingen met overwinningen op de 50 me ter en 100 meter schoolslag en 100 meter vlinderslag. Berichten voor de sportredactie VLAARDINGEN - Iets te melden over de wedstrijden van uw vereniging? Stuur de verslagen dan naar de sport verslaggever van deze krant. Sportverslagen voor deze krant kunnen tot zondag avond 20.00 uur aangeleverd worden bij sportverslaggever Peter Spek. Zijn emailadres is: p.spek@hetnet.nl. F - 'JflËS Woensdag 30 mei 2007 - Pagina 77 Prima prestatie VLAARDINGEN - Na Anouk Eijkelenboom en Kelly de Vies komt Karin Sluimer van de turnclub Leonidas- Dovldo op zaterdag 2 juni als laatste turnster uit Vlaardingen in Deventer uit op de landelijke finale van de eerste divisie. Voor de 18 jarige Vlaardingse is de ze finale in de eerste divisie bij de senioren haar achtste individuele meerkamp fina le. Slechts eenmaal, in het sei zoen 2004-2005, moest zij met een blessure aan de kant blijven. Maar de ijzer- sterke Karin Sluimer kwam terug als nooit tevoren. De ogen van Aysel Alkan (32) fonkelen. Eindelijk komt ze toe aan het verwezenlij ken van haar droom: zorgen dat mensen eikaars cultuur leren kennen door van el kaar te genieten. Dat doet ze door het ver zorgen van "enjoyfood", een creatieve mix van catering uit de mondiale keuken met passend entertainment. Ze begon als handelsbemiddelaar tussen Turkije en Nederland. Tijdens internatio nale bijeenkomsten ontstond haar fasci natie voor de catering. Ze ontmoette tij dens beursbezoeken voedselproducen ten, maar de schotels die ze kreeg, vond ze "pulp". Ze maakte een ondernemings plan en deed zelf marktonderzoek. Daar mee won ze de derde prijs van een wed strijd van een bank voor jonge onderne mers. Met een lening van dezelfde bank en veel publiciteit ging ze in 2004 van start. Haar doorbraak kwam na de nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel Utrecht. "Er waren daar zo'n 800 ondernemers die allemaal hun netwerk hebben. De kick is dat ik het toch heb gered." Opgericht als sociale werkplaats en uitgegroeid tot internatio naal bedrijf. Nog steeds worden de producten van Cor Unum Ceramic&Arts gemaakt door mensen met een beperking. Voor malig directeur Jan Krapels maakt het niet uit. "Ze leveren vak werk. We hebben allemaal onze beperkingen." Cor Unum werd in 1953 opgericht door de Rooms-Katholieke kerk als sociale werkvoorziening voor langdurig werklozen en mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. In 1988 privatiseerde het volledig. Inmiddels werkt Cor Unum Ce ramic Arts met internationaal gerenommeerde ontwerpers en levert het aan het Museum Of Modern Arts in New York en het warenhuis Harrods in Londen. Het exposeerde in 2005 met suc ces op de meubelbeurs in Milaan en ook dit jaar maakt Cor Unum een geheel nieuwe collectie. Cor Unum is zeker geen alledaagse verschijning als volledig commerciële onderneming. Krapels onderkent dat. "Ik zeg altijd: 'Het mag wat kosten'. Dat klinkt niet erg commercieel, maar die prijs be taal ik. Omdat ik vind dat dat het waard is. Mensen moeten de kans krijgen zich te ontwikkelen, leder- 1 een die zich ontwikkelt, maakt fouten. Dat mag. In een organisatie moet geen angst heersen. Je moetj mensen vertrouwen geven, dan krijgen ze zelfvertrouwen en werken ze het hardst. Dan' krijg je een maximale produc tiviteit. Wij hebben bereikt dat I de werknemers hier zichzelf! niet zien als gehandicapt of an ders. Dat is wat ik graag wil!" Se/ier. en suet»* Eigenaar van autoscha- deherstelbedrijf Peter Brouwers grossiert in prijzen. Op zijn eigen vakgebied, maar ook op het gebied van manage ment. Zijn stijl: geen ba zen. 'ledereen is zelf ver antwoordelijk'. Peter Brouwers wordt regelmatig genoemd als 'milieugoeroe'. En daar hebben we er niet zo veel van in Nederland. Ook grossiert hij in prij zen; niet alleen op zijn vakgebied, de autoscha de business, maar ook op het gebied van ma nagement. Kortom: een bijzondere baas. Hij heeft heel wat prijzen gewonnen, op managementgebied en voor verantwoord on dernemen. "Ja, dat is een hele reeks geworden. Ik ben ma nager van het jaar geweest, wij hebben het ondernemers compliment gehad, een lokaal initiatief, de natuur - en milieu- prijs van Roermond. Bij de prijs voor Maatschappelijk VerarfT- woord Ondernemen waren DSM en OCE mede kanshebbers. Daar heb ik toch aangetoond datje als ukkie ook hierin goed voor de dag kunt kg- men." „De managementstijl die ik hier hanteer is erop gebaseerd dat er geen bazen zijn; ie dereen is verantwoordelijk voor z'n eigen func tioneren. leder is hier klant van elkaar, want al les sluit op elkaar aan. Een plaatwerker be werkt de platen, dan neemt de spuiter het over en dan gaat de monteur aan de slag. Zij kunnen niks als er geen werkorder ligt. Die order komt er niet als er geen calculatie fs gemaakt en de calculatie komt er niet als er geen factuur wordt gemaakt. De financiële p' afdeling kan niks doen - ook geen salaris- sen betalen - als er geen geld binnen- komt. Alles wat daar nog tussen zat, heb ik eruit geknipt, ledereen kreeg zijn eigen 1 I

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 93