School Asher zingt voor oude vrienden en klanten mag komen Merkzonnebri ilempel Ai rco-onderhoud is noodzakelijk op sterkte vanaf 69,- Hulp bij schulden Bewoners Wibautplein zijn gerustgesteld No"'/ dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 10 VVV haalt publiek binnen SCHIEDAM - De VW trakteert op ijs. Na een flinke verbouwing is het kantoor aan de Buitenhaavenweg officieel heropend. Het publiek was zaterdag uitgenodigd om een kijkje te nemen. Ook waren er gratis rondleidingen door de stad. foto: roel dijkstra SCHIEDAM - Raadlid H. de Ron heeft bij het college van b en w aandacht ge vraagd voor mensen die met hoge schulden kam pen. De Ron verwijst naar een motie van de Tweede Kamer waarin wordt ge steld dat tweederde van de gemeentelijke schuldhulp- verleningstrajecten niet succesvol wordt afgesloten en dat ruim de helft van de mensen die aankloppen bij een gemeente niet in aan merking komen. De Ron stelt dat elke Schiedammer geholpen moet worden bij het saneren van de per soonlijke schulden. SCHIEDAM - "Ik ben best te vreden met dit resultaat", zegt mevrouw Van Eijk. Ze is een van de bewoners van het Wibaut- plein, die haar bezwaren venti leerde tegen de komst van een vijfde basisschool in de wijk. Het voornemen om een tweede Islamitische school tijdelijk te huisvesten in het voormalig on derkomen van de Islamitische Universiteit zorgde voor veel onrust. In een brief aan de be woners laat de gemeente weten dat zij aan de meeste wensen te gemoet zal komen. Zo zal de school niet langer dan een jaar gebruik maken van het tijdelijke onderkomen. Er komt een in- SCHIEDAM - Wie kent hem niet? De zingende restaurant houder Asher is een begrip in Schiedam. Bij zijn 25 jarig jubi leum vorig jaar noemde burge meester Scheeres hem nog een ambassadeur voor de stad, vertelt hij trots. Binnen kort, op 30 juni, houdt hij in zijn restaurant een reünie voor bekende en minder be kende kennissen, klanten en vrienden. "Een tijdje geleden had een voetbalclub hier een reünie. De mannen waren allemaal getrouwd en hadden kinderen maar ik kende ze nog van toen ze als pubers hier ook als uitje met de club kwamen eten. Ik dacht dat het wel leuk zou zijn om zelf ook een reünie voor vrienden te organiseren." As her kent, uit de tijd dat hij in Vlaardingen een restaurant had, de jongens van de Ama zing Stroopwafels, "het waren toen nog geen Stroopwafels maar gewoon jongens die af en toe kwamen eten." Lobo was indertijd ook een vaste klant in zijn restaurant. Asher hoopt dat hij Look TV coryfee, Jan Willem de Boer, op 30 juni wel zo gek kan krij gen om samen met hem te zingen. "Jan Willem zingt niet onverdienstelijk maar dat is ingezonden brief Lekker weer om een rondje te fietsen. Eerst langs De Boerderij in het Beatrixpark. Een kopje koffie met wat er bij is nog niet te verkrijgen. Zal de tijd nog komen dat een goede uitbater de exploi tatie van de horeca op zich neemt. Wandelaars passe ren, op de kinderboerderij is het een drukte van eblang en ook "Ford Drakenstein" is zeer goed gevuld. Het is toch fijn om in Schiedam te wo nen met dat prachtige Beat rixpark. Maar wat heb ik een dorst, even doorfietsen en een terrasje zoeken in de stad. Jammer Gerhard de Kok gang aan de achterzijde en om de veiligheid te vergroten zal de Wibautstraat tijdelijk éénrich- tingverkeer worden. Bussen, die de leerlingen naar het zwembad moeten brengen, zullen op de Troelstralaan blijven. Ook aan de wens voor de buitenspeel ruimte is gehoor gegeven. Deze zal niet op het Wibautplein ko men. Bewoners maakten daar ernstig bezwaar tegen omdat het geluid van de spelende kin deren teveel tussen de flats zou weerkaatsen. Het veldje aan de kant van de Wibautstraat zal worden ingericht als speel plaats. "Hier kunnen we prima mee leven", vindt mevrouw Van Eijk. "Wij hebben nooit een pro bleem gehad met het feit dat het om een Islamitische school ging. Wel wilden we de overlast tot een minimum beperkt zien." De Stichting Islamitische College heeft bovendientoege- zegd dat er binnen geen activi teiten in het weekend zullen ko men en er zal geen gebruik wor den gemaakt van een schoolbel. Met de directies van de vier ove rige scholen in de wijk is over legd om te zien hoe de overlast op het plein van de wat oudere jeugd kan worden tegengegaan. Geschokt! De telefoon is gegaan, een voicemailbericht door mijn moeder. 'Hallo jongen, met je moeder. Ik ben opgebeld door een' vroegere buur vrouw die had gelezen dat je in de krant staat bij de men sen die zijn overleden. Ik heb tegen haar gezegd dat het onmogelijk is, bel me even terug ik voel me zo raar!', Na ons telefoon ge sprek keerde de rust weer te rug voor haar. De eerste dag na dat weekend weer een be kende, 'O Hans, wat ben ik blij je te zien, ik had in de krant gelezen dat je was overleden.' Ik vertelde dat ik de advertentie ook gelezen heb - de naam was zelfs an ders gespeld - en dat ze te gen haar moeder kan zeggen dat ik nog in leven ben. Dus voor alle mensen die mij kennen/ kunnen, persoon lijk of van naam: Ik leef nog steeds. Hans Henrichs een kant dat maar weinig mensen van hem kennen." Het afgelopen jaar was het op treden voor het Ouderenfesti- val wel een hoogtepunt. 'As her bedankt, het was mooi,' krijgt hij nog regelmatig te ho ren als hij op de Hoogstraat loopt. "Ik vind dat geweldig", aldus de extroverte Israëliër. De zingende uitbater Asher is een begrip in Schiedam. Op 30 ju ni houdt hij een reünie. foto: whk Onderhoud van airco voorkomt dure reparaties en nare luchtjes in de auto. DOOR MARIANNE VAN VELZEN Marlies Dekkers «Diesel» Gucci «Dior «Chanel «Nike «Calvin Klein «PointFive» NewWave «Vinovorm'Dutz Design Kirito Sakata Theo Karavan Anne et Valentine Face a Face Champs Mexx Pro Design Oliver Peoples Vogue Gant Look Wollen Weber Fred Cartier Henryjullien Korloff Roman Rothschild Prada Rodenslock Max Mara OWP Silhouette «Joop Oxydo Exquisit Davidoff Götti VuilletVega Donna Karen Porsche Design Elce Tag Heuer Fleye Sensio Lunor lyokolnyaké X-trames «Jaguar «Judith leiber Daniel Swarovski Rayban Serengeti McGregor Persol Ralph Lauren Versace Rudi Project Oakley Burberry Tommy Hilfiger Tom Ford Mosley Tribes Eye Eye Denmark Hoogstraat 2 'SN I 31 I I HH Schiedam '**«11* P T E K Tel (0101473 5919 GUCCI TOM FORD SERENGETI CALVIN KLEIN DIESEL FENDI Als u niet de auto op vakantie gaat, wilt u natuurlijk veilig en comfortabel rijden. Niets is dan vervelender dan een airco die niet goed werkt, of stinkt. Veilig op vakantie Een rit naar het zonnige zuiden duurt vaak vele uren, terwijl de zon volop schijnt. Om dan fit en alert te blijven, is het belangrijk dat u op uw airco kunt vertrouwen. Dat is niet alleen veilig, het zorgt ook voor een prettige temperatuur voor uw medepassagiers. Wanneer is uw airco voor het laatst onderhouden? Een aircocontrole wordt vaak niet uitgevoerd tijdens de jaarlijkse auto-onderhoudsbeurt. Daardoor is de kans groot dat uw airco zelden, of zelfs nog nooit is gecontroleerd. Regelmatig onderhoud van uw airco is nodig, omdat anders onderdelen van de airco defect kunnen raken. En dat kan dure reparaties tot gevolg hebben! Bovendien voorkomt u zo dat bacteriën en schimmels nare luchtjes uit uw aircosysteem laten komen. Aircotips We hebben een aantal tips voor goed airco-onderhoud voor u op een rijtje gezet: Zet 5 minuten voor aankomst de airco uit. Gebruik de airco regelmatig, dit zorgt ervoor dat het systeem optimaal blijft werken. Zet bij warm weer als u in de auto stapt eerst de ramen open. De 'extra warmte' kan dan snel weg en het aircosysteem wordt niet onnodig belast. Laat uw airco regelmatig controleren Kwik-Fit biedt gratis airco-check Een airco-controle hoeft niet duur te zijn. U kunt uw airco gratis laten controleren bij Kwik-Fit. Doe dat voor uw vakantie, dan weet u zeker dat u veilig op reis kunt. Maak een afspraak voor een gratis airco-check. Uw dichtstbijzijnde Kwik-Fit airco-vestiging: www.kwik-fit.nl/airco

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 10