Edwin Monteyn is de winnaar van het Vlaardings Songfestival 2007 foto: v-dee pics 2| Weeskinderen Sri Lanka Het Vlaardingse Songfestival heeft dit jaar naast de reguliere prijzenpot, de persprijs, publieksprijs en aanmoedigingsprijs nog een heel bijzondere prijs voor de drie nummer één win naars. Zij krijgen een droomdag aangeboden met limousine, professionele fotoshoot, etc. Maar dit jaar staat ook in het teken van Stichting Tsunami Weeskinderen Sri Lanka. Er wordt een gulle gift gevraagd voor deze kinderen. Ook kan je voor slechts 5 euro de cd 'Alleen geluk in mijn dromen' van Anja Winter op de bijzondere tekst van Manny Eindhoven kopen. Zo zijn niet al leen de deelnemers winnaar, maar ook de weeskinderen in Sri Lanka. Wie een donatie wil kan storten kan op gironummer 555. VLAARDINGEN - De strijd van het Vlaardingse Song festival is losgebarsten in de vernieuwde stadsgehoor zaal. Alle deelnemers willen maar één ding: winnen van die felbegeerde eerste plaats! Al 18 edities bouwt Vlaardingen aan haar onfeilbare reputatie van hét songfestival van Neder land en ze lijkt er ook dit jaar weer in te slagen. Een songfesti val zoals dat hoort te zijn. Daar kan de huidige Europese versie nog een puntje aan zuigen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deelnemers uit alle winds treken en zelfs uit België hier neerstrijken. Tarzan Menig grote naam is hier be gonnen aan zijn carrière, bijv. Frans Bauer. En wat dacht je van Anne Nobel die nu schittert in musical Tarzan, een produc tie van Joop van de Ende en de ze avond hier een gastoptreden verzorgt. De deelnemers trappelen van ongeduld, maar eerst wordt het geluid voor de laatste keer ge test. Ruim vierhonderd familie leden, vrienden en fans vullen de grote zaal. En dan is het zo ver, licht uit, spot aan. Jumpmo- jo TK openen het festival met een knap staaltje jumpkunst. Witje Manon van Weel (6) bijt moedig het spits af. Met heel haar hart playbackt ze 'witje mijn duifje'. Veel fans heeft Kimberley Vi- ceisza uit Maassluis, maar ook Liselotte van den Berg uit Vlaar dingen en het duo Ashley Laura eveneens uit Vlaardingen zijn in het publiek goed verte genwoordigd. In een aanhoudend tempo vol gen zes üeners hun voorgangers op, maar dit keer live. Gastar- tiest beatboxer Ronaldo luidt de tweede helft in met een briljan te stemkunst uitvoering. Som mige deelnemers proberen het elk jaar weer, dat bewijzen Iljitsj Clement en Jeffrey Saabeel in de categorie volwassenen. En wie is een beter voorbeeld dan Fa- biënne Dallau uit Leiden. Zij be gon ooit als schuchter meisje en nu is ze uitgegroeid tot een veel belovend musicaltalent. Hurt Het publiek luistert aandachtig als Samantha Pijl 'Hurt' gevoe lig ten gehore brengt. Een echt feestje wil Peter van der Tak uit Schiedam ervan maken, en dat lukt hem moeiteloos ondanks het klassieke nummer dat hij gekozen heeft. Het is voor eenieders artiest een grote droom om ooit aan de top te staan. Of je nu beginnend zanger of zangers bent of dat je playbackt, voor het Vlaardingse Songfestival maakt dat niet uit. Zij zet haar deuren wagenwijd open voor elk talent die een po ging wil wagen. Opgeven voor 2008? Houdt de site in de gaten: www.vlaar- dingssongfestival.nl nrtl'iY-ElliniTffl Nieuwe StadsbladWoensdag 13 juni 2007 -Pagina 33 VLAARDINGEN - Annefleur van den Berg (14) uit Vlaar dingen wint niet alleen de tweede plaats in de finale, maar ontvangt ook de pers prijs. 'Je hebt een prachtige stem. Je weet goed wat je zingt. Je stem mag wel nog wat groeien, maar wat wil je als je 14 bent. Kwestie van tijd', zegt jurylid Peters. Car- melita Morgenstond (14) vindt het vooral leuk om er varing op te doen. Ze voelt gelijk hoe het is om le te zijn. 'Je hebt echt geluisterd naar de adviezen die je kreeg. Je kleding en schoenen zetten je nog mooier op het podi um dan je al bent. Vocaal en moduleren stemgeluid. Ik vond het perfect', zegt Van den Hor. Edwin Monteyn hijst een klassiek nummer in een modem jasje. 'Modem met een tintje klassiek komt dit optreden ten goede. Je hebt het juiste nummer ge kozen dat bij je stem past. Hier en daar kun je nog wat kantjes bijschaven', zegt Koerters. Doorbraak Het Vlaardings Songfestival krijgt volgend jaar weer een nieuwe editie. Nog groter, met nog meer deelnemers. Wie worden de sterren van morgen. Welke Vlaardingers Schiedammers, eilandbewo ners. of nee, zeg maar ge rust welke landgenoten of Belgen breken dan door. Het songfestival is inmiddels be kend in heel het land. Er wordt rekening gehouden met de winnaars en winna ressen. Vlaardingen staat weer eens op de kaart. Jury over prijswinnaars VLAARDINGEN - Vlaardingse talenten lijken onuitputtelijk. In de categorie miniplayback wint Liselotte van den Berg uit Vlaar dingen de le plaats vol overtui ging. Ashley Laura, Kimberley Viceisza en Manon van Weel delen de tweede plaats. Bij de tieners verovert Carmelita Mor genstond uit Hoogvliet de le plaats. Runner-up is het Vlaar dingse talent Annefleur van de Berg. Tevens wint zij de Groot Vlaardingen persprijs. Simone van Os uit Portugaal wordt der de. Nino Reintke ontvangt van loco Burgemeester Van der Vel den de aanmoedigingsprijs. Sasja van Ravens uit Schiedam gaat ervandoor met de pu blieksprijs. Bij de volwassenen betovert le prijswinnaar - de blonde adonis - Edwin Monteyn uit Westmaas iedereen met zijn meeslepende stem. Fabiëne Dallau uit Leiden ein digt als tweede en Jeffrey Saabeel uit Capelle aan den IJs- sel kaapte de derde prijs weg. Carmelita Morgenstond ontving de aanmoedigingsprijs DOOR IRIS LUIJTEN FOTO: Y-DEE PICS Winnaars op een rijtje

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 33