voor je geld Meer Volkswagen auto'smotoren Nieuwe Twingo voor bredere doelgroep Gratis airco-check FM-transmitter in auto Haagse boete op hoog verbruik Eeuwfeest Silver Ghost Jubileum voor Fuso Kaap-record Opel Vanaf september is de nieuwe Renault Twingo ook verkrijgbaar in een sportieve GT-versie met nieuwe turbomotor. Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Nieuwe Stadsblad '\p;nr> Het aanstaande modeljaar 2008 komt bij Volkswagen met een aantal verfijningen, zonder gevolgen voor de verkoopprijs. De beide driecilinder motoren in de Polo krijgen wat meer vermogen, 60 en 70 pk (voorheen 55 en 65 pk). Ook de 1.4 16V krijgt er 5 pk bij en kan voor taan met een zestraps automaat worden besteld (was 4- traps). Bij de Golf worden de Sportline en GT samen vervangen door de GT Sport. Er zit letterlijk muziek in modeljaar 2008, want vanaf heden kunnen de Fox, de Golf, de Golf Plus, de nieuwe Golf Variant en de Jetta worden voorzien van een aan sluiting voor externe muziekbronnen, als een iPod. De ze 'Aux-in'-aansluiting in het dashboardkastje is be schikbaar in combinatie met diverse Volkswagen au- diosystemen. De meerprijs bedraagt slechts 35 euro. Onder meer bij Dixons en Media Markt is de Ken sington QuickSeek verkrijgbaar die kan worden ge koppeld aan een iPod of MP3-speler. Deze zendt een FM-signaal uit die door de autoradio, maar ook de radio in huis wordt opgevangen. Zonder be drading kan zo via iedere radio de favoriete muziek worden beluisterd. Het apparaat zoekt zelf een ge schikte frequentie. De zomer staat voor de deur en airco-installa ties moeten weer regelmatig op volle toeren draaien. Een goedwerkende airco in de auto heeft veel voordelen met warm weer. Alleen dat een airco-installatie jaarlijks moet worden on derhouden, daarvan is nog niet iedereen op de hoogte. Boudewijn van Bracht, aircospecialist van Kwik- Fit: "In de zomerperiode wordt de airco het meest gebruikt. Juist dan is een goed werkende airco belangrijk. In een te warme of benauwde auto verlies je veel sneller je concentratie en dan zit een ongeluk in een klein hoekje." Helaas gaan de meeste mensen er vanuit dat bij de jaarlijkse APK of onderhoudsbeurt van hun auto de airco-installatie ook wordt nagekeken. Dit is echter vaak niet het geval en daardoor wordt de airco-installatie in vele gevallen onbe wust slecht of helemaal niet onderhouden. Regelmatig onderhoud voorkomt dure repara ties. Kwik-Fit heeft een gratis airco-check. Kijk op www.kwik-fit.nl/airco. Precies 100 jaar geleden werd de naam Silver Ghost bij Rolls- Royce in gebruik genomen. Meer dan zesduizend auto's werden tot en met 1925 op het vertrouwde onderstel gebouwd. Het merk viert dit nu met 25 exemplaren van de Phantom Silver in een speciale Metallic Ghost Silver lak. De Spirit of Ec stasy bovenop de grille is van 100 procent zilver gemaakt. In 1932 werd in Japan de merk naam Fuso in gebruik geno men. Het latere Mitsubishi Fuso is inmiddels een volle dochter van DaimlerChrysler, waardoor het concern ook op de Japanse markt een poot aan de grond heeft. Het eerste model was een bus. In 1959 kwam de eerste voorwielaangedreven vracht wagen, een jaar later de eerste minibus van Japan. In 59 uur en 22 minuten heeft een felrode Opel Astra Twin Top CDTi de ruim 5.800 km afgelegd van Kaap tot Kaap, van het meest zuidelijke tot het meest noordelijke puntje van Europa. Het team bestaande uit de Ne derlanders Paul Erhardt en Toi- ne Berbers komen hiermee in het Guinness Book of Records. Een groot deel van de route werd open afgelegd. m ||TA AUTO Woensdag 13 juni 2007 - Pagina 39 De overheid wil een extra BPM-boete gaan heffen op auto's met een hoog brand stofverbruik, waarmee men de aanschaf van grote SUV's wil ontmoedigen. Te gelijk moeten juist extra zuinige auto's worden be voordeeld, onder meer door een lagere bijteliing als de auto zakelijk wordt ge bruikt. Deze regeling zou per 1 ja nuari 2008 in moeten gaan en stuit op veel weerstand in de branche. Op die da tum gaat volgens hetzelfde plan ook de wegenbelas ting met 10 tot 15 procent omhoog. Op het gebied van rijkwalitei- zijn wendbaarheid in druk ten, afwerking en veiligheid stadsverkeer en zijn multi- overtreft de nieuweling zijn functionele interieur, succesvolle voorganger waar- Zonder problemen kunnen van er 2,4 miljoen werden ge- vier passagiers binnenin produceerd. Maar hij behoudt plaatsnemen. Bij de meeste uitvoering zijn beide achter- een soort van grasmat voor stoelen afzonderlijk verstel- op het dashboard om loslig- baar en neerklapbaar. Verder gende zaken vast te leggen heeft Renault een serie bij- en de Audio Connection Box zondere accessoires ontwik- voor aansluiten van MP3-spe- keld zoals speciale stickers, Ier of USB-stick.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 39