Hoogheemraadschap van Delfland Slootexcursie en bezoek Harnaschpolder OntweTp nieuw kanaal MonsteT Kunstmest uit plas? Toelichting belastingaanslag 23 juni: Midden-Delfland Dag ABCDelfland www.hh delfl an d.nl Werken bij Delfland? U bent welkom! MEER INFORMATIE De drie kerntaken van het Hoogheem raadschap van Delfland zijn water beheer, waterkwaliteit en waterkering. Wilt u automatisch op de hoogte wor den gehouden van de laatste ontwikke lingen? Dan kunt u zich abonneren op de gratis elektronische nieuwsbrief. Meer informatie kunt u vinden op: Wij zoeken een: Ingenieur Civiel Meer informatie oveT deze en andere vacatures bij Delfland kunt u vinden op: w w w.hhdelfl an d.nl vacatures Urine bevat fosfaat en dat kan mogelijk worden hergebruikt in kunstmest. Met het project 'Haagse kunstmest' onder zoeken de hoogheemraadschappen van Delfland en Rijnland, Paques, Ecotoilet en Stowa de mogelijkheid om fosfaat uit urine te winnen. De glastuinbouwsector en hoveniersbedrijven kunnen dit als kunstmest gebruiken. Een van de taken van Delfland is het zuiveren van afval water. Delfland wil met innovatieve pro jecten laten zien dat er meer mogelijk is met afvalwater, zoals het winnen van nuttige stoffen uit afvalwater Bij het versturen van een deel van de belastingaanslagen van Delfland is niet de juiste toelichting bijgevoegd. Het gaat om de ingezetenenomslag en verontreinigingsheffing. Op de toelich ting staat informatie over de aanslag, over het werk van Delfland, over de be talingswijze en over de bezwaar- mogelijkheden. Als u de juiste toelich ting wilt ontvangen, kunt u deze downloaden (www.hhdelfland.nl) of aanvragen (015-219 2121). Onze excuses voor het ongemak. MELDPUNT TOEZICHT Het kan zijn dat u iets signaleert waarvan u vindt dat Delfland dat moet weten; u stuit bijvoorbeeld op dode vissen in de sloot, rommel die de doorstroming van water belemmert of water dat een vreem de kleur of geur heeft. Dan kunt u contact opnemen met het Meldpunt Toezicht Delfland (24 uur per dag bereikbaar). (015) 27018 88 m el dpunt@hh delfl an d.nl Redactie Bureau Communicatie - Postbus 3061,2601 DB Delft, telefoon (015) 260 81 08, communicatie@hhdelfland.nl Tijdens de Midden-Delfland Dag op zaterdag 23 juni 2007 is Delfland op twee locaties aanwezig. Tussen 10.00 uur en 17.00 uur bent u van harte welkom bij de waterberging nabij 't Woudt en bij de AWZI Harnaschpolder. Het thema 'Water in Midden-Delfland' is heel toepasselijk: het hoogheemraadschap zorgt voor droge voeten, schoon water en sterke dijken. Bij de Scheepswerf in Den Hoorn kunt u informatie krijgen over de grote water berging die Delfland in de Woudse pol der aanlegt. Ook kunt u vanaf deze loca tie meedoen aan 'mini-slootexcursies', verzorgd door Delfland en de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging (KNNV). Delfland informeert u over de waterkwaliteit en de KNNV legt uit wat u zoal in de sloot aantTeft. Verder bent u deze dag welkom bij de nieuwe afvalwaterzuiveringsinstallatie (AWZI) Harnaschpolder. U kunt er te recht in de bezoekersruimte en tijdens een rondwandeling over de AWZI komt u meer te weten over het zuiveren van afvalwater. Op deze locatie heeft een grootschalige archeologische opgraving plaatsgevonden. In de groenzone krijgt u een indruk van de manier waarop mensen 5500 jaar geleden leefden. Berging Woudse polder Mini-slootexcursies De Scheepswerf Zwethkade Zuid 5, Den Hoorn 10.00-17.00 uur Bezoek AWZI Archeologie-rondwandeling AWZI Harnaschpolder Noordhoornseweg, Den Hoorn 10.00 -17.00 uur WmZaw! Ten zuiden van Monster, in het gebied Tuinveld, wil Delfland een nieuw kanaal aanleggen. Deze watergang gaat de Mon- stersche Vaart en de Boomawatering met elkaar verbinden. Dit is belangrijk voor het waterbeheer. Maar waarom? Sloten en kanalen vangen water op en voeren wateT af: water komt via die water gangen bij een gemaal aan waarmee Delf land het teveel aan water kan wegpom pen. Vroeger kon water via kleine polderslootjes en kanalen vrij gemakkelijk bij een gemaal aankomen. Maar omdat door de tijd veel in het gebied is gebouwd, moet Delfland soms nieuwe kanalen gra ven om het water goed te kunnen blijven beheren. Hoe meer sloten, kanalen en ver bindingen er zijn, hoe kleiner de kans op wateroverlast in ons gebied. Van Polanen Als het kanaal in Monster er uiteindelijk ligt, zal dit Van Pol an en watering heten. Met deze inzending won de heer Piet de Jong uit 's-Gravenzande de prijsvraag van Delfland. De heer Van Polanen was hoogheemraad van Delfland en het ge slacht Van Polanen behoorde in de 13de - 15de eeuw tot de rijkste en machtigste edelen in de omgeving van Monster; de familie bezat een kasteel en veel grond. Op onderstaand kaartje is het voorlopig ontwerp te zien van de nieuwe verbin ding ten zuiden van MonsteT. Er komt nogal wat bij kijken om een kanaal te graven tussen de kassen, huizen en we gen door. In het project werkt Delfland samen met de gemeente Westland en LTO Noord Glaskracht. Mensen die in de buurt wonen, worden op de hoogte ge houden van de ontwikkelingen. U bent van harte welkom onderstaan de bijeenkomsten bij te wonen. Als u wilt inspreken, kunt u zich aanmel den: (015) 260 81 08. Het algemeen bestuur van Delfland (verenigde ver gadering of VV) neemt besluiten over water in het gebied. Commissies en afdelingen (bestaande uit VV-leden) adviseren het bestuur. Op de website staat informatie over agenda's, loca ties en tijdstippen. 26 juni commissie Waterbeheer commissie Bestuur Organisatie 28 juni commissie Financiën 12 juli verenigde vergadering Delfland werkt aan water

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 20