I i I I I f&SW 95 St. Radbout smeedt elementen van Scydam Volkswagen Audi rijders opgelet! Compleet set banden en velgen auping i Aanpak besnijdenis ENORM ENGERING Allochtone meisjes moeten zich vaker uiten Van deze Auronde word je een ander mens J_L 9 Meester van de Zwarte Molen 18 inch Nuvolari velgen dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Verteller Erik van Dort verhaalt dinsdag 3 juli over een duistere molenaar die zijn knechten met toverkunst in bedwang houdt Decor is Molen De Drie Koornbloemen. De voorstelling is op 3 juli om 20 uur. Reserveren 06 45 53 63 62. foto: gerrit boer SCHIEDAM - Uit een onder zoek van de GGD uit 2005 blijkt dat het aantal suïcidepogingen onder allochtone meisjes drie maal hoger ligt dan hun Neder landse leeftijdgenoten. Het be treft vooral Turkse en Hindoe- staanse meisjes. Binnen het Jaarplan Integratie Schiedam zal dit probleem bijzondere aandacht krijgen. Wethouder Christine Daskala- kis, dochter van Grieks ortho doxe ouders, weet als geen an der hoe het is om tussen twee werelden op te groeien. "Het GGD-onderzoek heeft indertijd diepe indruk op mij gemaakt. Ik kan mij er wel wat bij voorstel- SCHIEDAM - De vier ele menten water, aarde, lucht en vuur hebben een belang rijke rol gespeeld in het ont staan en de geschiedenis van Schiedam. De elementen worden op een verrassende manier aan elkaar gesmeed tijdens een bijzonder concert, dat de Kethelse mu ziekvereniging St. Radboud geeft in de Grote Kerk. Tijdens het concert worden foto gepro jecteerd van de Schiedamse fo tograaf Gert Jan van Noorden. Ook is in de kerk een tentoon stelling te zien met het werk van Zwart met gepolijste voorkant a Gemonteerd met 225/40R18 merkbanden Nu compleet set NORM len en daarom wil ik de komen de tijd in kaart brengen hoe de situatie in Schiedam is." Oorzaken voor de zelfdodingen zijn vaak moeilijk aan te wijzen maar gesteld kan worden dat Nederlandse jongeren en al- lochtone jongens vaker sporten of de stad in gaan als zij zich rot voelen terwijl allochtone meis jes thuis blijven en zich dienst baar opstellen jegens de ouders en dus niet aan zichzelf toeko men. "De ouders van de meisjes hebben vaak geen idee van wat deze meisjes meemaken buiten het ouderlijk huis. De buiten wereld en thuis zijn vaak letter lijk twee verschillende werel den." Daskalakis beseft dat op het onderwerp een groot taboe rust. "Daarom zullen we er ui terst diskreet mee om moeten gaan." De komende maanden zal een project starten waarbij groepen allochtone meisjes een gericht programma kunnen volgen om meer zelfvertrouwen te krijgen. Er komt tevens een onderzoek naar eerwraak en onderdrukking, specifiek in Schiedam. Op basis van de uit komsten zal gezocht worden naar gerichte oplossingen. Van Noorden. Het concert "De Elementen" laat de veelzijdigheid van het orkes' St. Radboud horen. De vier elementen vormen steeds terugkerende thema's tijdens de avond. Zoals in de Ritual Fire dance uit "El Amor Brujo" van Manuel de Falla en in de Water muziek van Georg Fr. Handel. Het orkest van muziekvereni ging St. Radboud is een modem blaasorkest dat speelt in de hoogste regionen van de ama- teurblaasmuziek in Nederland. De concerten van dit orkest zijn veelzijdig en vernieuwend. Sinds juni vorig jaar staat het or kest onder leiding van Martijn Krijnen. Het concert vindt plaats op za terdag 23 juni in de Grote of Sint Janskerk. Aanvang 20.00 uur, deuren open om 19.30 uur. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te koop bij de leden van St. Rad boud en bij boekhandel JS van Leeuwen en Post Scriptum of aan de deur. Optredens muziekschool SCHIEDAM - Leerlingen van Muziekschool Annelies ge ven zaterdag een presentatie in wijkcentrum De Erker. Vanaf 14 tot 17 uur wordt op getreden. Het gaat om leer lingen Bob Ross mini workshop SCHIEDAM - Zelf een schil derij maken volgens de me thode van Bob Ross. Wie het eens wil proberen kan zon dag terecht in wijkcentrum De Erker voor een mini- workshop. In vier uur tijd wordt onder begeleiding ge werkt aan een landschap. Kosten bedragen 27,50 euro, inclusief materiaal. Meer in fo bij Studio Fatamorgana 010-4353660. Bingo in Blauwe Brug SCHIEDAM - In wijkcen trum de Blauwe Brug wordt woensdag 27 juni een bingo gehouden. Naast de leuke prijzen draait het vooral om ontmoeting en gezelligheid. De zaal gaat open om 9.30 uur en vanaf 10 uur draait de molen. Meedoen kost 3,50 euro. Eigen Werk zoekt vrijwilligers SCHIEDAM - De Stichting Eigen Werk is op zoek naar nieuwe vrijwilligers, die les willen geven in computeren, tekenen, schilderen of hout- bewerken. Wie een andere leuke hobby heeft, is ook welkom zich aan te melden: tel. 4263569. R- www.slaapwel.nl lEXAINdl 9 Enorm. Uw klus, ons vak. Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 23 In twee werelden DOOR MARIANNE VAN VELZEN AMBER 'Aanpak Meisjes Besnijdenis Rotterdam i is een project van de GGD. Zj wt deze vorm van kinder mishandeling tegengaan- en het stoppen van meisjesbe- smrjdews oespreekbaar ma kers. Dat gebeurt door voor lichting: over de gevolgen van meisjesbesnïjdersis en de wetgeving hierover in Nederland. Moeders, va ders. jongeren en religieu zen krijgen voorlichting en worden ook getraind om hiertegen samen -nee" te zeggen. Op 30 juni wordt een Moriichtmg&imddag gehouden in wijkcentrum De Erker. Aanvang 14.30. gereedschap techniek veiligheid inbraakpreventie Rubensplein 16-20 Schiedam tel: 010 - 426 97 01 fax: 010 - 426 47 40 email: info@engeringbv.nl www.engeringbv.nl IJzersterk in gereedschaptechniekveiligheid én service Tuinsiangset WvtS Tuinspuit en kraanstuk Snelkoppeling en snel koppeling met waterstop 20 meter 1/2" gewapende FOTO: GERT JAN VAN NOORDEN Hoe beter u slaapt, hoe lekkerder u wakker wordt. Daarom is het goed nieuws dat optimaal slaapcomfort tijdelijk extra voordelig is. Voor een complete Auronde, inclusief comfortabele spiraalbodem en Auping matrassen, betaalt u'geen 1.770,- maar slechts 1.395,-*. Bovendien is de Auronde nu leverbaar in nieuwe eigen tijdse kleuren, zelfs in hoogglans. Dus kom snel naar uw Auping dealer en ontdek hoe een ander mens wordt. Voor hoogglans geldt een meerprijs. Vraag naar de voorwaarden bij uw Auping dealer of kijk op www.auping.nl. Deze actie is geldig van 12 mei t/m 30 juni 2007. islaapkzmers ste&peamtert Auping nights, Setter days Midden baan Noord 218 Winkelcentrum Hoogvliet tel. (010) 438 41 63 maandag 13.00-17.30 dinsdag t/m donderdag 9.30 -17.30 vrijdag 9.30-21.00 zaterdag 10.00-17.00

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 23