Wat wil je worden? Spelen met water bij de Krabbeplas ZADKINE Cursussen voor Nederlandstoligen mvAT^fTHin Nieuwe Stadsblad Thema-avond verandering van klimaat KOM NAAR ZADKINE EDUCATIE .^4. Hoogheemraadschap van Delfland 643916 www.hhdelfland.nl Leren door doen! Wilt u: beter leren lezen en schrijven zelf formulieren invullen brieven leren schrijven computerles volgen beter leren rekenen Meer weten? Zadkine Educatie St. Liduinastraat 35 T.a.v. NT 1 3117 CP Schiedam T (010) 473 33 77 of Stuur de bon (zonder postzegel) nOOn Zadkine Educatie Antwoordnummer 669 3100 WB Schiedam Hoogheemraadschap van Delfland www.hhdelfland.nl Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 24 Wat wil je worden? Dat is de vraag waarover de St. Janschool zich twee weken heeft gebogen. Veel leerlingen willen later 'iets met computers' of'iets met die ren'. Maar wat precies weten ze vaak niet. Middels excursies, opdrachten en werkstukken kwamen de leerlingen meer te weten over hoe grote mensen hun brood verdienen. De oud ste kinderen mochten naar Rot terdam Airport voor de jeugd- luchtvaartdag. Ook kwamen een imker, journalist en een hy- potheker langs om over hun be roep te vertellen. En natuurlijk mochten de brandweer en de politie niet ontbreken. Want dat is waar menig jongen en meisje nog steeds van droomt. Leerlingen van de St. Janschool 'op stage' bij de brandweer. FOTO: PR REGIO - Klimaatverandering staat volop in de belangstelling. Volgens de nieuwste inzichten speelt de mens een rol bij de op warming van de aarde. We we ten alleen nog niet precies hoe en in welke mate. Op dinsdag 26 juni is er in het Keringhuis in Hoek van Holland een gratis filmavond over klimaatveran dering, waarop de film 'An In convenient Truth' van Al Gore wordt getoond. Vooraf is er een presentatie door Gerard Franx (oud-medewerker van het KN MI) over de nieuwste rapporten van het KNMI met klimaatvoor spellingen voor de toekomst. Aanvang 19.30 uur. Vooraf aan melden, tel 0174-511222 REGIO - Het recreatieschap Midden-Delfland houdt za terdag een recreatiedag bij de Krabbeplas. Bij het Paviljoen aan het Surfpad in Vlaardin- gen zijn allerhande wateracti viteiten voor jong en oud. Meedoen is gratis en kan tus sen 11.00 uur en 15.00 uur. Kinderen kunnen onder an dere hun eigen waterkwali teitsmeter maken van papier, touw, plastic en stiften. Bij het waterlaboratorium kunnen proefjes met water worden ge daan, zoals een 'zilveren skiër' test, een schaatsenrijdertjes- test en een emmertest. Daar naast is er een circuit van spe len met onder meer een springkasteel, stokvangen, bibberspiraal en 4 op een rij. Het recreatieschap houdt zich bezig met terreinbeheer en toezicht en handhaving. Me dewerkers geven een toelich ting en demonstraties van hun werkzaamheden. Zo krij gen bezoekers aan de recre atiedag de kans om eigenhan dig een stuk bos te blessen (voorbereidingen treffen om in het najaar bomen te kap pen). KENNISGEVING SCHOUW OVERIGE WATERGANGEN De schouwmanager maakt namens dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Delfland bekend dat - in gevolge Delflands Algemene Keur art. 130, lid 6 - op: MAANDAG 9 JULI 2007 en de daarop volgende 7 dagen ZOMERSCHOUW zal worden gehouden over de sloten gelegen in de gebieden zoals aangege ven op de bij Delflands Algemene KeuT behorende bijlage III A, kaart nummer 3, dan wel afzonderlijk zijn vermeld in de bij Delflands Algemene Keur behorende bijlage 1MB. De onderhoudsplichtigen worden erop gewezen, dat zij ervoor moeten zorgen, dat de sloten (met inbegrip van de daartoe beho rende werken en beplantingen, hoe dan ook genaamd) op de eerste dag van de schouw gekroosd en gezuiverd zijn door het verwijderen van alle drijvende en gezonken voorwerpen, planten, riet, biezen en voorts dat de kanten van de sloten zijn afgestoken en opgehaald, een en ander overeenkomstig de bepalingen van Delflands Reglement en Delflands Algemene Keur. Nadere informatie met betrekking tot de schouw kan tijdens kantooruren verkregen worden bij de schouwmanager de heer J.A. Spaan, telefoon (015) 270 18 58. Delft, 18 juni 2007 De Schouwmanager J.A. Spaan EDUCATIE 0 Ik wil beter leren lezen en schrijven, overdag/avond 0 Ik wil beter leren rekenen. overdag Naam Adres Postcode Telefoon Geb. datum m/v Woonplaats BEKENDMAKING ONTWERP-KEUR DELFLAND 2008 Herziening huidige Keur van Delfland In het nieuwe Reglement van Delfland van mei 2006 is opgeno men dat de huidige Delflands Algemene Keur dient te worden aangepast aan het nieuwe reglement vóór 1 januari 2008. Uitgangspunt is dat de bestaande Delflands Algemene Keur- verordening (DAK) uit 1984 moet worden herzien naar de huidige inzichten van waterbeheer. Behoudens enkele verouderde bepalingen die zijn vervallen in de ontwerp-Keur Delfland 2008 zijn geen wijzigingen ten opzichte van de huidige Keur opgenomen. De ontwerp-Keur maakt vooral gebruik van kapstokartikelen om gebods- en verbodsbepalingen aan te geven die voor de waterbeheersing in Delfland van belang zijn. De uitwerking en voorwaarden van vergunningverlening zijn opgenomen in beleidsregels. In de leggers worden de onder- houdsbepalingen verankerd. Inspraak zienswijze Van 2i juni 2007 tot en met 2 augustus 2007 liggen de ontwerp- Keur Delfland 2008 en de toelichting op de ontwerp-Keur ter inzage. In deze inspraakperiode kunnen belanghebbenden hun zienswijze indienen bij bet Hoogheemraadschap van Delfland. Delftand verzamelt en behandelt de zienswijzen. De ontwerp- Keur kan hierdoor nog veranderen. Inzage ontwerp-Keur Delfland 2008 De ontwerp-Keur Delfland 2008 en de bijbehorende toelichting zijn vanaf 21 juni 2007 te downloaden op www.hhdetfland.nl, loket, stukken ter inzage. Daarnaast liggen de stukken ter inzage bij de betrokken gemeenten en bij bet Hoogheemraadschap van Delfland op het Gemeenlandsbuis, Phoenixstraat 32 in Delft. Hier kunnen de stukken worden ingezien van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur bij het secretariaat van bureau Bestuurlijke en Juridische Ondersteuning in de leeskamer A 0.14.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 24