I Peugeot 207 SW nu definitief I I I auto's moto ren Nieuwe Renault Laguna excelleert J Driedeurs Astra Van BedrijfsautoRAI in het najaar Nieuwe Fiat website Meer autoverkopen in mei Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Kansen Rover Coupé Renault Master Pro Prijsverlaging Sirion In het najaar staat de derde generatie van de Renault Laguna als hatchback en Grand Tour in de showroom. ep dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad AUTO Nog even de Peugeot 207-lijn wordt uitgebreid met de in Genève als concept getoonde 207 SW. Daarmee biedt Peugeot in dit 'compacte' segment meer ruimte dan met de voorganger, de 206 SW. Heel nadrukkelijk zijn de vormgeving van de achterzijde elementen van de grote 407 SW terug te vinden. De om het hoekje lopen de achterruit en de tegengesteld lopende D-stijl zijn kenmerken die Peugeot bij haar stationwagon verder gaat doortrekken. De 207 SW heeft een lengte van 4,17 meter. Het laadvolume bedraagt minimaal 337 liter en dat is maar liefst 67 liter meer dan de 207 hatchback. Ook mogen we rekenen op een 207 SW Outdoor die door zijn hogere stand een stoere uitstraling heeft. Te vens zit er een 207 SW RC met turbomotor in de pijplijn. Nu al te zien bij Peugeot Experience in Breukelen. Nadat MG Rover failliet ging, verdween ook het fraaie ont werp van de Rover 75 Coupé in de prullenbak. En daar hebben d.e Chinezen 'm toch weer uit weten te halen. Mogelijk komt het model nu toch op de markt en zal worden geproduceerd door Nanjing Automotive. Het oorspronkelijke ontwerp is van de Brit Peter Stevens. Zonder twijfel wordt het meteen Chi na's mooiste auto. De zwaarste besteller van Re nault, de Master Pro, heeft de zelfde wijzigingen ondergaan als de normale Master. Bij Re nault Trucks heet hetzelfde mo del Mascott. Het gaat om auto's met een GVW van 3,5 tot 6,5 ton met een versterkt chassis en dubbele achterwielen. Er is meer luxe aan de uitrusting toe gevoegd. De 3.0 dCi motor (130 of 150 pk) voldoet aan de Euro4 emissienorm. Op dit moment heeft Daihatsu tijdelijk de prijzen van de Sirion verlaagd met 500 euro, zodat deze compacte en tegelijk rui me auto wordt aangeboden vanaf 9.499 euro. In dat geval heeft men een Sirion 1.0 met een verbruik van slechts 5 liter op 100 km en een C02-uitstoot van 118 gr/km. Maar ook de Sirion 1.3 en zelfs de Eco 4WD zijn 500 euro goed koper. Naast de reeds bestaande vijfdeurs besteluitvoe- ring van de Opel Astra Stationwagon is er nu ook een driedeursvariant met volledig gesloten zijwan den, die prima geschikt zijn om reclame op aan te brengen. De auto heeft een maximale laadruimte van 1580 liter en mag 635 kg aan lading meene men. Er zijn twee diesel motoren: een 1.3 van 90 pk en de 100 pk 1.7. Prijzen vanaf 13.595 euro excl. BTW en BPM. Van 26 oktober tot en met 3 november wordt in het najaar de volgende editie van de BedrijfsautoRAI gehouden, of liever The European Road Transport Show 2007. Dat de economie weer in de lift zit, blijkt uit het feit dat al 341 exposanten zich hebben aangemeld en dat is 10 procent meer dan 2 jaar ge leden. Dat Fiat meer is dan auto's al leen benadrukt het merk op de nieuwe website www.fiatservi- ces.nl. Alles rond het merk komt daar aan bod zqals goede auto's, eten, design en mode. Ook accessoi res voor alle Fiat-modellen komen voor het voet licht, naast veel Italië-gerelateerde informatie. Dol ce Fiat is binnen de nieuw site een on-line magazi ne. EP Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 35 WÊÊKmÊÊÊÊKÊÊÊÊmÊÊÊmÊÊÊtÊÊÊm De groei in de autoverko pen blijft voorzichtig met een stijging van 2,1 pro cent tot en met mei. Dat betekent in totaal 238.012 nieuwe personenauto's dit jaar. In mei verkocht Opel met 4.049 eenheden de meeste personenauto's, maar de Peugeot 207 was het best verkopende model (1.370 stuks) voor de Opel Corsa. VW Golf. Opel Astra en Ford Ka. Bij de merken volgen na Opel Volkswagen. Toyo ta. Peugeot en Ford. Al bij ai steeg de verkoop in mei slechts van 41.297 naar 41.622 stuks. In het najaar staat de derde generatie van de Renault Laguna als hatchback en Grand Tour in de showroom. De Laguna is groter gewor den, maar heeft vooral op kwalitatief gebied een flin ke sprong voorwaarts ge maakt. Qua design is met name de hatchback erg ver trouwd gebleven en ziet de Grand Tour er indrukwek kend uit. Het interieur heeft trekjes van de grotere Vel Satis, maar bijvoorbeeld ook van de BMW 7-serie. Geen slecht vergelijk! Er ko men drie varianten van de 2.0 dCi motor (130, 150, 170 pk) en benzinerijders kunnen in het begin kiezen uit de 2 liter 145 pk en 2 li ter turbo van 170. Andere motoren volgen later.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 35