Digitale brug tussen water, stad en land KUMSTüiimnr Lakschade in Lyon? ar TANDARTS? 010 - 273 35 71 t Schoentje g J§!> DUBBELPRINT 8." Bent u op zoek naar een nieuwe of andere bij het ontwikkelen afdrukken van uw fotorolletje! plATls'' KORTING E0E0333EI51 Nieuwe Stadsblad 3.50 EURO Water Restauratie Babbersmolen SCHIEDAM - Het thema water is ook zeer toepasselijk voor de Babbersmolen. De oude stenen poldermolen zorgde sinds de bouw in 1710 lange tijd voor de bemaling van de omliggende Babberspolder. De molen, die door de jaren de wieken en het gaande werk verloren heeft, is het oudste voorbeeld van een ste nen poldermolen en daarom zeer bijzonder in zijn soort. Stich ting De Schiedamse Molens, die voor het beheer zorgt, gaat de Babbersmolen restaureren tot een maalvaardige molen die we derom een rol zal spelen in de waterhuishouding van het ge bied. De Babbersmolen staat langd de Poldervaart in het volkstui nencomplex Vijf Sluizen. Tijdens de Midden-Defland Dag is de stenen poldermolen van 11 tot 17 uur open voor het publiek. Molenaar Eric Batenburg geeft informatie over het polderverle den, de restauratieplannen en de waterhuishouding. een tentoonstelling van Bonsai boompjes. Verder geeft Hom meles informatie over het bou wen van vlindertafels en het maken van behuizing voor met- selbijen. SCHIEDAM - Een samenwer kingsverband van bedrijfsleven, Provincie Zuid-Holland, ge meenten en Hoogheemraad schappen gaat zich inzetten om het toerisme op en rond het vaarwater tussen Leiden en Rotterdam te ontwikkelen. Het eerste wapenfeit is de lancering van de website waterwijzer.nl op 21 juni. De website moet een brug slaan tussen water, stad en land in het Westelijk deel van de provincie Voor Schiedam gaat het om het gebied rond de Schie. Water sporters en bezoekers krijgen op de site in een oogopslag alle recreatieve informatie. Hierbij kan gedacht worden aan wan del- en fietsroutes, evenemen ten en bezienswaardigheden maar ook aan de bakker voor de verse croissant, het café voor het kopje cappuccino of boot verhuur. De WaterWegWijzer bevat daarnaast ook alle beno digde nautische informatie. Bij voorbeeld de jachthavens, aan legplaatsen voor grote en kleine schepen, de openingstijden van de bruggen èn de eventuele stremmingen. Inwoners van de gemeenten langs het water, waardonder Schiedam, worden aangemoe digd hun tips voor hotspots en leuke wetenswaardigheden naar de website te sturen. Dat kan via www.waterwegwijzer.nl Meldpunt vandalisme SCHIEDAM - Raadlid Rens de Ron pleit voor een telefo nisch meldpunt waar schade door vandalisme eventueel anoniem gemeld kan wor den. Volgens De Ron zien veel Schiedammers af van aangifte omdat ze bang zijn voor represailles van de da ders of denken dat er niks met de aangifte wordt ge daan. Volgens De Ron is van dalisme een groter probleem in de stad, dan hij al had ge dacht. Na een eerder voor stel om hangjongeren te ver jagen met mosquito's (een apparaat dat een hoge fluit toon voorbrengt die alleen door jongeren is te horen) is het raadslid naar eigen 'van alle kanten benaderd'. De Ron heeft inmiddels schrif telijke vragen gesteld aan het college. Hij wil onder andere weten wat het gemeentebe stuur doet om vandalisme te bestrijden en of het college bereid is de schade op de da ders of hun ouders te verha len. Helderziende bij Harmonia SCHIEDAM - Helderziende Gerard Heutink is een graag geziene gast op de vereni gingsavond van spirituele vereniging Harmonia. Don derdag is hij weer van de par tij en doet hij waarnemingen aan de hand van voorwer pen en foto's die door het publiek worden meegeno men. Aanvang 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug. Toegang bedraagt 5 euro. De geheimen van de heemtuin! SCHIEDAM - Van stinsen- bos tot polder, van akker tot griend. Alle geheimen van de heemtuin worden zondag blootgelegd tijdens een rondleiding en speurtocht. De rondleiding begint om 13.30 uur bij het heemtuin huisje in het Prinses Beatrix- park. Kinderen kunnen een schelpbordje in elkaar knut selen en mogen dit kunst werk natuurlijk mee naar huis nemen. Inloopconcert Grote kerk SCHIEDAM - De Natuur is zaterdag het thema van het inloopconcert in de Grote Kerk. Medewerkenden zijn Mieke van Laren (mezzo sopraan), Arjan Roos (ma rimba) en Wouter Blacquiè- re (orgel/piano). Op het pro gramma staan diverse Spaanse liederen voor ma rimba/zang en piano/zang, alsmede een blokje Engels talige liederen over de na tuur op teksten van Emily Dickinson. Aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. Uitgaansgids voor Schiedam SCHIEDAM - Na de winkel- gids OntdekSchiedam.Nu verschijnt er nu ook een ho reca en uitgaansgids met de leukste adresjes in de stad. Het eerste exemplaar wordt donderdag door wethouder Menno Siljee. gepresenteerd op het Strand aan de Schie. De gids vermeldt culinaire hoogstandjes maar ook tips voor een kroegentocht tot in de late uurtjes. De gids is gra tis verkrijgbaar bij VW, mu sea en horecagelegenheden. Tandprothetische Praktijk Veringmeier m Autorijden duur? Word lid van de WAC en tank spotgoedkoop. Leden kunnen ook gebruik maken van goede sleutelvoorzieningen, garage, autowasboxen en supergoedkoop de auto verzekeren. Info: bel 010-4731346. U vindt ons 100 meter na de Gamma bij de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam. Alacar herstelt de schade! 5.4 miljoen lezers smullen deze week voor 220 miljoen euro Spaanse Polder Bokelweg 100, Schiedam 0900-0167 www.alacar.nl I - Studio-kwaliteit mW - Vandaag 11 B overmorgen klaar TkV 1 Voe,l)aar bëter Hertog Jan Pilsener 24 flesjes a 30cl GALL H GALL Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 3 ■Delfland Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschiedam.nl gitm 4 Autoclub voor iedereen Admiracrf de 112 Sclwettom VGGGNGR huis-aan-huiskranten N vakkundig betrouwbaar bij u in de buurt Bel voor meer informatie of voor uw aanmelding: Groepspraktijk 's-Gravelandseweg, 's-Gravelandseweg 612, 3119 NA Schiedam Comfortabel lopen begint bij: Elk 2e paar zomerschoenen of sandalen A 25% korting (de laagst geprijsde p.p.) Off. dealer van Van Lier - Mephisto - Greve - Ara - Verhulst - Loint's - Rohde HjV^^ Aleidastraat 64 - Schiedam Gratis parkeren - Maandag gesloten t meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! PBpiGT Genieten Genieten

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 3