Prachtige mix organisaties rnmm gawwi Nieuwe Stadsblad r Niet geheel ongeschonden kwamen deze dames terug van de survival in de Broekpolder. VLAARDINGEN - De opzet om via een sportevenement de ambtenaren van Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis elkaar beter te leren kennen is vorige week don derdag op het sportcentrum Polderpoort in de Broekpol der volledig geslaagd. Bijna 500 ambtenaren uit de drie Waterwegsteden streden op diverse fronten met elkaar op meer dan vijftien sportonderde len. Het idee van een ontmoe ting tussen de ambtenarenkorp sen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis werd enkele jaren geleden geboren tijdens een ontmoeting tussen de drie ge meentesecretarissen. Schiedam opende de reeks en vorig jaar zorgde Maassluis voor de orga nisatie. Vlaardingen kreeg dit jaar de opdracht de ontmoeting neer te zetten en niet zonder succes. De complimenten voor een puike organisatie waren niet van de lucht. Naast een perfecte mix van diverse sportonderde len, was ook het sportcentrum Polderpoort een uitstekende keuze. De ambtenaren konden kiezen op deze sportdag uit in dividuele- en teamsporten. 'Ik vind het een uitstekend idee om elkaar op deze manier in deze sportieve setting wat beter te le ren kennen', zegt Frans Kok, ambtenaar bij de gemeente Vlaardingen. 'Ik had voor fitness gekozen omdat ik zag dat er een aantal onderdelen in zaten die ik bij mijn sportschool nog niet eerder had beoefend en ik was Free Golf Erg in trek tijdens sportdag VLAARDINGEN - De sportdag voor ambtenaren uit Vlaardin gen, Schiedam en Maassluis telde vijftien onderdelen. Een heel gevarieerd aanbod met individuele sporten zoals badminton, fietsen, fitness, free golf, jeu de boules, kanovaren, klaverjassen, mountainbiken, nordic walking, skaten, wandelen en circus maar ook teamsporten stonden op het programma zoals voet bal, tennis, survivalrun en beachvolleybal. Nieuw in het pro gramma van dit jaar waren de survivalrun door de Broekpolder, free golf, kanovaren en circus. Voor het free golf in de Zuidbuurt bestond overigens bij de ambtenaren de meeste belangstelling. erg benieuwd hoe mij dit zou bevallen', aldus Frans Kok na af loop. 'Het waren uiteindelijk twee aangename uurtjes met de collega's uit Schiedam en Maas sluis', aldus de Vlaardingse ambtenaar. Sportambtenaar Fer Schroeders uit Schiedam had zich aangesloten bij het be- achvolleybalteam van zijn ge meente. 'Wij hebben erg leuk gespeeld en twee wedstrijden gewonnen en twee verloren', al dus Fer Schroeders enthousiast. 'Naast het spelen van een com petitie kregen wij ook techni sche aanwijzingen van de lei ding, dus je steekt er ook nog iets van op', was zijn uitleg na af loop. 'Ik heb inmiddels aan alle drie de toer nooien deelgenomen, maar ik moet eerlijk zeggen, dat Vlaar dingen er veel werk van heeft ge maakt en een uitstekende orga nisatie heeft neergezet', aldus de Schiedammer. Burgemeester Koos Karssen van Maassluis zat op de flets en reed mee met de recreatieve fiets tocht. 'Een leuke route richting Delft met een rustpunt bij de Schaapskooi in het Delftse Hout waar wij wat gedronken heb ben', aldus Koos Karssen, die zijn collega's uit Vlaardingen en Schiedam op deze dag moest missen. 'Ik maak hier tijd voor vrij, ik vind zo'n evenement ge woon erg leuk Je ontmoet veel mensen in een heel andere om geving'. VLAARDINGEN - De organisa tie van de sportdag van ambte naren kon ook rekenen op de medewerking van een groot aantal sportorganisaties uit de ze regio. 'Het werd uiteindelijk een prachtige mix tussen gemeen telijke diensten en sportclubs uit Vlaardingen', zegt Sandro Meneghini, samen met Max van der Does verantwoordelijk voor deze sportdag. 'Dat maakt dit sportevenement ook zo uniek in haar soort', al dus Sandro Meneghini na af loop van de sportdag in de Broekpolder. Beide organisatoren konden re kenen op de medewerking van Circusschool Hannes en Co, Fietstoerclub Rijnmond, Free Golfpark Schinkelshoek, Hoc keyclub Pollux, Jeu de boules- club Vlaardingen, Kanovereni ging Natsec, Serviceteam VW Vlaardingen., Sportcomplex Polderpoort, Voetbalcalub Vic toria '04 en last but not least Wellness Centre Sport Unlimi ted. Ook voor ambtenaren is het niet makkelijk het evenwicht te bewaren. Sandro Meneghini leerde veel VLAARDINGEN - Sandro Meneghini had geen betere stage opdracht kunnen krij gen dan de organisatie van de sportdag voor ambtena ren van de gemeente Vlaar dingen, Schiedam en Maas sluis. 'Vooraf wist ik niet wat mij te wachten stond, toen deze opdracht mijn richting op kwam', zegt de student van het Albeda College uit Rotterdam. 'In de loop van de afgelopen maanden drong pas goed tot mij door wat voor evenement dit moest worden. Uiteindelijk kijk ik op een geslaagde pe riode terug, waarin ik veel heb geleerd', zegt de Vlaar- dinger. 'Er is veel werk in gaan zitten, maar het was prettig om naast de werk zaamheden bij het Sportser vicebureau, dat de uitvoe ring verzorgde van deze sportdag, ook in contact te komen met veel sportorga nisaties buiten de gemeente lijke organisatie. Een uitste kende leerschool', aldus Sandro Meneghini. 'Vorige week was ik wel wat nerveus, waren alle afspraken wel goed gemaakt en was ik niets vergeten, maar uiteindelijk viel er niet veel te klagen'. Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 61 2S li- DOOR PETER SPEK 'X -vz, FOTO: WHK

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 61