/lla/rice \.r Ij V unicef Monuta r CVU Uitvaartzorg Lh terugfluiten Wim Mastenbroek laat zich door De mensen van Monuta maken het verschil. Help ons helpen Giro 6700 Kijk mee in de wereld van Unicef: unicef-inside.nl dé Weekkrant Nieuwe Stadsblad Winst NK Zelfs op zijn verjaardag stond Wim Mastenbroek op de atletiekbaan. foto: roel dijkstra Wijze raad Het eindpunt leek echt bereikt op het moment dat een beroerte hem trof. Maar Wim Masten broek liet zich niet uit het veld slaan en meldde zich na zijn her stel gewoon weer op de baan. Tot ontzetting van het thuis front, dat liever had gezien dat hij zich kalm hield en een rust gevende hobby zou zoeken. Die wijze raad was niet aan hem be steed. Ook de huisarts berustte: 'Ik kan hem nu eenmaal niet vastbinden'. Tegenwoordig is hij nog driemaal per week actief. Op maandag- en woensdagavond en zaterdagmorgen. Zelf loopt hij niet zoveel meer, zegt 'ie ('donderdag heb ik vlak voor het eten nog even acht kilometer ge lopen'). Op de baan beperkt hij zijn activiteiten tot het geven van aanwijzigingen. Kortom, hij mag dan tachtig zijn, zijn sportieve pensionering is nog ver weg. Loopschool De loopschool van AV Fortu- na is een succesnummer. De langzamerhand grootste sportvereniging van Vlaar- dingen telt nu zo'n 900 leden en daarvan zijn ongeveer 400 mannen en vrouwen bij de loopschool actief als lan ge afstandloper. Mozaiek blijft in Nieuwelant VLAARDINGEN - FC Mozai ek speelt zijn thuiswedstrij den ook volgend seizoen op de velden van HSC in park 't Nieuwelant. Het was eigen lijk de bedoeling, dat de der deklasser op het complex van bij Zwaluwen zou gaan voetballen. Daarvoor zou de vereniging naast het pand van de zaterdagclub zelf een accommodatie bouwen. Het lukt de leiding echter nog maar steeds niet om de fi nanciering rond te krijgen. Voorzitter Zekerya Arslan is langzamerhand ten einde raad, maar wil de moed niet opgeven. Het draait allemaal om een garantie voor een lening van 200.000 euro. Een deel van die garantie wordt gegeven door de gemeente, een an der deel door derden. Daar hapert het. 'Het zou mooi zijn indien de gemeente zijn garantie langer maakt dan de vijftien jaar, die we nu krijgen. Door een langere garantie termijn kunnen we de lasten verlagen. Een ander alternatief is het zoeken van een andere geld schieter.' FC Mozaiek heeft inmiddels acht elftallen ('en misschien worden het zelfs negen', vult Arslan aan). Jeugd is er niet meer. 'De A-junioren zijn inmid dels senioren geworden.' Opmerkelijk is dat het Rot terdamse GLZ Delfshaven FC Mozaiek onlangs ge vraagd heeft over een fusie te komen praten. 'De gemeen te en de KNVB heeft ons dat afgeraden. Een fusie is dus helemaal van de baan. VLAARDINGEN - 'Denken ze een jonge, gespierde Adonis als trainer te krijgen, staat er een man van tachtig voor de groep.' Wim Mas tenbroek kan er hartelijk om lachen. Zaterdag be reikte hij de acht kruisjes, maar meldde zich evenzo goed toch om half negen op de aüetiekbaan bij Polder poort om daar namens de loopschool van AV Fortuna een groep beginnende re creanten de kneepjes van het hardloopvak te leren. 'En het lukt me nog steeds om mensen die bij binnenkomst al na vijftig meter staan te hijgen als een molenpaard na een maand zorgenloos de vijf kilo meter te laten lopen.' Zelf draait hij zijn vinger niet om om een kilometertje meer of minder. Hallo, is die mijnheer dan in derdaad tachtig jaar? Wis en waarachtig. En hij heeft nota bene al een le venlang sportief bezig zijn ach ter de mg. Natuurlijk startte hij als voetballer. Vervolgens was hij een kwart eeuw scheidsrech ter en daarna tien jaar rappor teur. En passant sloeg hij bij de Shell op sportpark De Vijfsluizen re gelmatig tegen een shuttle en liep - 'gewoon uit nieuwsgierig- De Vlaardingse atleten blij ken toppers. De ouwetjes doen het nog best want er werden veel prijzen wegge kaapt. AV Fortuna-atleet Cees den Hoedt is er op de Masters At letiek in geslaagd om Neder lands kampioen kogelstoten (categorie 50+) te worden. Hij gooide de kogel 13.30 meter en verbeterde daar mee ook Fortuna's clubre cord. Teo Maat (55+) werd tweede bij het discuswer pen. Boy van Heemstede Obelt (76) won brons op de 400 meter in de categorie 65+, waarin hij moest opne men tegen tegenstanders, die veelal tien jaar jonger waren. In de meer bij zijn leeftijd passende 70+ klasse werd hij vierde op de 200 meter. heid' - af en toe een rondje op de atletiekbaan. Zo kon het ge beuren, dat hij op zaterdagmor gen een voetbalwedstrijdje floot en een paar uur later een atle- tiekwedstrijdje liep. Een bezig baasje dus, die - het kan niet op - ook regelmatig in het zwem bad zijn baantjes trok. Zijn CV telt 35 marathons. Daar zette hij een punt achter nadat hij op zijn 74ste hartritmestoornissen kreeg. ABO/van den Boogert AVBO/van der Linden Bespreekbaar, juist als je nog fit bent Telefoon 010 - 273 24 24 www.matrice.nl Prins Bemhardlaan 121 Schiedam Waaijers Uitvaartverzorging 010-474.11.44 \JÊÊ Fonds Slachtoffer hulp UITVAARTZORG Met de,grootste, toemjdUtg Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 7 DOOR GERARD S. VERVER Tachtig en trainer Uitvaartzorg en -verzekeringen Uitvaartcentrum, Burg. Honnerlage Gretelaan 377, Schiedam Tel: (010) 426 76 78 Uitvaartverzorgers: Wim van den Boogert, Mieke van Bergenhenegouwen, Patricia van Gestel, Sylvia Paalvast, Mieke Penne, Bert van Proosdij, Fred Warbout. uitvaartbegeleiding Dag en nacht bereikbaar Sinds 1943, al drie generaties lang, een vertrouwd adres, voor begrafenissen en crematies in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en omstreken www.waaiiersuitvaart.nl MMI5 li# UI ■WTF- Zoekt U hulp voor Uiv ouders? Geef ze een Au-Pair sir is AUPAIR naar 2020 Of 0900 - 160 OO OO vuvozv. idealaupair.nl N«derl«rt<t www.fondsslachtofferhulp.nl Wij hebben meer dan 70 jaar kennis en ervaring. Persoonlijke benadering vinden we erg belangrijk. We denken verder dan de uitvaart zelf en staan open voor nieuwe wensen en ideeën. Melding overlijden: "S 0800 345 67 89 (gratis, dag nacht) Voor informatie: 0800 288 22 55 (gratis, werkdagen 10.00 - 16.00 uur) www.cvu.nl Uitvaartcentrum Groenoord Van Beethovenlaan 180f Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 7