College 'in de pen' College wil extra geld voor hangend fietspad Hollandse Nieuwe 198 079 159 159 1300.000, 1180.000, 1180.000, €250.000, 1490.000* DOP&I dop' Z& zijn er iveerl visgilde B&w gaat dialoog aan op internet Brein in beweging Mooie bloemkool Spinazie Spare Rib Express Vlaardingen Scooter- en autobezorgers [Vastgoed BV TT 0651-605034 TT Ingezonden brief Onze cliënten zoeken een huis in uw regio! Nieuwe Stadsblad Schuilen in de Korenbeurs SCHIEDAM - Jas Hofland leest voor uit eigen werk. Ze is een van de dichters die zaterdag waren uitgenodigd voor een manifesta tie op het Poëzieplein. Vanwege de flinke regenbuien werd ge schuild in de Korenbeurs. foto: roel dijkstra SCHIEDAM De Schiedam mer mag meekijken in de keu ken van het college. Burge meesters en wethouders heb ben besloten een weblog te openen om zo de dialoog aan te gaan met de inwoners van de stad. Wethouder Yorick Haan en Menno Siljee houden al langer een eigen weblog bij en hebben daar goede ervaringen mee. Ie dere portefeuillehouder heeft inmiddels al een bijdrage ge schreven waarop gereageerd mag worden. De weblog maakt het voor het college mogelijk om wat dieper op zaken in te kunnen gaan. De reacties van de stadsgenoten zijn echter wel aan spelregels gebonden. Zo mag niet gescholden worden of racistisch worden gereageerd en moeten bezoekers hun e- mailadres invullen. Er mag ook niet anoniem of onder een pseudoniem worden gere ageerd. Een moderator zal toe- zicht houden en een goed spamfllter doet de rest. "Er zal nooit censuur worden toege past op negatieve reacties", al dus wethouder Haan, "maar het mag niet ontaarden in scheld kanonnades." Bezoekers van de site kunnen zelf geen nieuwe onderwerpen aandragen. Die worden name lijk bepaald door de wethouders en burgemeester zelf. Haan: "Het is geen forum." Wel kun nen de wethouders besluiten een onderwerp toe te voegen als de reacties daar aanleiding toe geven. Het is de bedoeling dat de wethouders ongeveer twee per maand een bijdrage zullen leveren aan het log. De onder werpen zullen niet van per soonlijke aard zijn maar altijd betrekking hebben op zaken die bij het wethouderschap horen maar dan wel voorzien van een persoonlijke visie of invalshoek. De weblog is te bekijken op: www.schiedam.nl SCHIEDAM - Het laatste stukje fietspad over de Nieuwe Haven zal voor het einde van het jaar gereed zijn. Op zijn vroegst in september maar uitgaand van de meest pessimistische voor spelling zou de Schiedamse fiet ser het pad pas in december kunnen gaan gebruiken. Wethouder Yorick Haan moet nog even wachten op de goed keuring van de raad voor de ex tra 9 ton die nodig is om het kar wei te klaren maar verwacht dat dit geen problemen zal opleve ren. Het geld komt uit het reser vepotje van de Stads Infrastruc tuur. Toen er aan het begin van het jaar werd begonnen met de aanleg van het hangende rij wielpad bleek al gauw dat de kademuur te zwak zou zijn om de bijzondere constructie te kunnen dragen. Er was zelfs sprake van instortingsgevaar. Het fietspad komt namelijk over de kademuur te hangen. Haan: "De inschatting die is ge maakt van de sterkte van de kademuur is verkeerd geweest. We hebben toen het werk stil moeten leggen om alles op een rijtje te kunnen zetten." Inmiddels is een werkplan op gesteld en de extra kosten zijn in kaart gebracht. Van de extra 9 ton wordt niet alleen het fiets- Vers van het mes Ovenschotel van de Week Portugese visschotel 2 personen 8.25 Maaltijd van de Week Visgide maaltijd pasta 500 gram 6.95 Salade van de Week Tonijnsalade 100 gram 1.80 per stuk Spaanse zoete nectarine heel kilo Trostomaten 500 gram Uit de Zonnetuin keuken: Zomersalade 200 gram Franse salade 200 gram VOORWEEK VOORDEEL GELDIG OP: MA 25 EN Dl 26-6-2007 verpakt 450 gram Zonnetuin Angelica Michael ZONNE TUIN De kademuur van de Nieuwe Haven moet worden versterkt voor de aanleg van het fietspad. foto: whk pad gerealiseerd maar zal ook de kademuur worden hersteld. Daarna komen er twee rijen pa len langs de damwand met daarop het fietspad. De kosten van de aanleg van het fietspad, vanaf de Burgemeester Knap- pertlaan tot aan de Vlaardinger- dijk, komt nu op een totaalbe drag van 2,4 miljoen euro. Personeel gezocht Nog niet zo lang geleden heeft in de Woudhoek een grote hond een kleine hond dood gebeten en een ander hondje zwaar gewond. Het verdriet van het honden vrouwtje was heel groot. Vo rige week maandag was het weer raak, nu hebben twee grote honden een kat opge jaagd en zo zwaar verwond, dat het arme beest dit niet heeft overleefd. De kat heeft een bazinnetje van 4 jaar die nu denkt dat haar kat een sterretje aan de hemel is om dat hij er niet meer is. Haar. ouders durven niet te vertel len hoe de hond aan zijn ein de is gekomen, want zo'n klein kind zou dat niet be grijpen en voor altijd angst voor honden houden. Hoe halen hondenbezitters het in hun hoofd om honden altijd maar los te laten lopen, zeker op plekken waar dat niet is toegestaan, met het idee dat "hun hond niets doet". De moeder van het bazinnetje heeft dit gevecht voor haar ogen zien gebeuren en was radeloos. Gelukkig hebben buren de naam van de hon denbezitter opgenomen en kan die aansprakelijk gesteld worden. Dat neemt het ver driet van het kleine meisje en haar moeder niet weg. Geen enkel dier verdient het om zo aan zijn/haar einde te ko men. De hondenbezitter re ageerde alleen met "foei, dat mag niet". Hoe arrogant kun je zijn om zo te reageren en nog niet eens je verontschul digingen aan te bieden. Dit is bepaald niet de manier om andere mensen liefde voor een hond bij te brengen. Hennie Meeuwsen Schiedam Spaland Schiedam Oost Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum Schiedam West Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl Woensdag 20 juni 2007 - Pagina 8 SCHIEDAM - Het senioren trefpunt L'Entrée staat dinsdag 26 juni in het te ken van vergeetachtigheid. Er wordt ingegaan op de vraag of vergeetachtigheid bij ouderdom hoort, wat de oorzaken zijn, hoe het ge heugen getraind kan wor den en wat de gezond heidszorg te bieden heeft. Om het brein in beweging te houden worden enkele voorbeelden gegeven van hersengymnastiek en het publiek krijgt gelegenheid om vragen te stellen. Aan vang 13.30 in wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan 79. De toegang is gratis. Visgilde Schiedam W.C. Spaland, Hof van Spaland 65 3121 CA SCHIEDAM-N00RD Telefoon 010 247 01 90, fax 010 247 01 91 www.visgilde.nl AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG VAN WO 20 T/M ZA 23-6-2007 tenzij anders vermeld Hof van Spaland 15A Schiedam tel 010-4710080 Gezocht: Werkzoekenden Heeft u een uitkering via de sociale dienst of UWV en heeft u recht op een IRO of ander re-lntegratietraject dan bieden wij diverse leuke en boeiende leerwerk trajecten, zoals de opleiding tot TAXICHAUFFEUR/ GROEPSVERVOERDER MET BAANGARANTIE OPLEIDING KINDEROPVANGMEDEWERK(ST)ER Tevens kunt u bij ons terecht voor uw inburgeringscursus TAC Company Rotterdam 010-4252506 rotterdam@taccompany.nl www.taccompany.nl door Wij zijn op zoek naar enthousiaste voor onze maaltijd bezorgservice in Vlaardingen. De werktijden zijn van 17.00 uur t/m 21.00 uur. Verzorgd uiterlijk en goede beheersing van de Nederlandse taal is vereist. Leeftijd 16 t/m 21 jaar. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met D. Engelen tussen 18.00 en 20.00 uur. j

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 8