Skatefeest rolt door Rotterdam Jazzhelden in Swingci aan de Maas Woensdag in premiere: Harry Potter and the Order of the Phoenix Jump je in het zweet voor de weeskinderen Vier dagen feest iangs de Maas Gerard Joling presenteert vanavond de 22e Après Skihut-cd Lekker jumpen is goed voor lijf en leden foto: roel dukstra VLAARDENGEN - Jumpliefhebbers, opgelet! Op vrijdag 13 juli is er op het Veerplein in Vlaardingen een groot jumpspektakel met onder andere DJ Ruthless van de populaire groep Jackyll Hyde. Wie mee wil jumpen moet minimaal een euro betalen. Duur, welnee, de euro's zijn goed besteed. De opbrengst van het jumpspektakel gaat naar de weeskinderen van Sri Lanka, een project van oud-politieman Andrew Pieris. Hij helpt kinderen die na de tsunami wees zijn geworden aan een nieuwe toe komst. De kinderen krijgen een opleiding en er worden bedrij ven opgericht zodat ze later zelf hun brood kunnen verdienen. Naast DJ Ruthless zijn er ook optredens van dansschool Demi Point, Girls 2 dance, Rita Young en Martin Eden. Als klap op de vuurpijl sluit Lee Towers om 19.00 het spektakel af. Dus jump mee op het Veerplein van 16.00-19.00 uur. De straten van Rotterdam wor den deze zomer vier woensdag avonden veroverd door duizen den skaters. De data van de Wednesdaynight-skate zijn woensdag 25 juli, 1,8 en 15 au gustus. De tocht gaat dwars door de bruisende stad Rotter dam. De totale tocht is 16,5 kilo meter lang, een lengte die voor zowel geoefende als voor onge oefende skaters makkelijk te vol brengen is. De laatste avond rol len de skaters over de Maasbou levard met uitzicht over de sky line van Rotterdam. Het vertrek is iedere woensdagavond om 19.30 uur vanaf de Binnenrotte, nabij de Blaak. Hier kunnen de skaters al vanaf 18.00 uur verza melen. Er is skate-uitleen en na terugkomst vanaf 21.30 is er Après-skate bij café Pol. De Wednesdaynight-skate is niet alleen skaten door Rotterdam, maar ook feest ZomerAgenda: Trek 'm eruit! De leukste festivals, tentoon stellingen, optredens en voor stellingen in de regio. Ze zijn te vinden in de ZomerAgenda, die vanaf vandaag wekelijks ver schijnt in deze krant. Trek 'm uit de krant en hang 'm op. Zo weet je altijd wat er te doen is. Spike Lee Special in Lantaren/Venster ROTTERDAM - De Terence Blanchard Band verzorgt don derdag 12 juli om 22.00 uur een bijzonder openingsconcert tij dens de Spike Lee special in La- taren/Venster. Voorafgaand aan het concert worden Blan chard en Lee geïnterviewd in de concertzaal én is de vier uur du rende documentaire When the Levees Broke van Spike Lee te zien over de gevolgen van de orkaan Katrina. Tot en met woensdag 18 juli zijn in Lanta ren/Venster tien films van Spike Lee te zien. Kijk voor meer informatie op: www.northseajazz.com. Jules Deelder draait zondag zijn favoriete platen op het North Sea Jazz Festival ROTTERDAM -Iconen en he dendaagse helden uit de jazz komen naar Ahoy in Rotterdam voor het North Sea Jazz Festival, dat vrijdag van start gaat. Van traditionele New Orleans jazz, swing, bop en free jazz tot fu sion, avant-garde jazz en elec tronic jazz, nagenoeg elk genre is vertegenwoordigd. Branford Marsalis, de Artist in Residence van vorig jaar, wordt dit jaar heel toepasselijk opgevolgd door zijn jongere broer Wynton Marsalis. Deze trompettist, componist, bandleider en jazz- historicus mag zonder overdrij ven bij leven en welzijn al een legende genoemd worden. An dere grote namen dit jaar zijn onder andere: Al Green, Amy Winehouse en Katie Melua. Voor wie geen kaartje heeft kun nen bemachtigen: Geen nood want ook elders in Rotterdam is onder de vlag van North Sea Round Town genoeg te genie ten. Delfshaven heeft een eigen gratis toegankelijk festival op het Kapelplein. Zaterdag staan hier Philips World Quartet, Roots United en Mdungu. Zon dag 15 juli eindigt het festival met optredens van de Carlos Morales Brazilian Band, Monsi eur Dubois en Gerardo Rosales Our Latin Groove. Alle Jazz-cats versus drum'n'- bass liefhebbers, moeten vrij dag op Classified in Waterfront zijn. Te gast is de Britse 'Jungle Drummer'. Deze drummer, be kend van London Elektrcity, is de enige live drummer die het ritme van drum'n'bass kan bij houden. Heel wat mensen kijken uit naar dit eerste optreden van Jason Mraz op Nederlandse bodem. In Amerika en Azië is hij razend populair, waarbij zijn Europese doorbraak niet lang op zich laat wachten. Vrijdag eerst in Ro- town, in het kader van North Sea Round Town. Zaterdag komt trompettist Rob van de Wouw naar Rowtown. Hij staat garant voor een stomende com binatie van soul, funk, hiphop en een gezonde dosis jazz. ZomerAgenda POSTADRES POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM ADVERTEREN 010-4699454 VERKOOP.HL@WHK.WEGENER.NL REDACTIE 010-4699744 REDACTIE.HLQWHK.WEGENER.NL FOTO: ROEL DUKSTRA SCHIEDAM - Een lang weekeinde met muziek, sport, theater en kinderac tiviteiten. Dat is in het kort het Maasboulevardfeest in Schiedam. Dat begint don derdag al met de kaskra kers uit de musicalwereld tijdens Schiedam Klassiek en eindigt zondag met Hol landse hits. Op het grote buitenpodium treden een keur aan artiesten op waar onder Imca Marina, Ria Valk, Nick Simon en ik heb een toet toet toeter op mijn waterscooter De Ge broeders Ko.

Het Nieuwe Stadsblad | 2007 | | pagina 27